Veľvyslanectvo USA v Indonézii sa podriadilo moslimom a zmenilo dátum najväčšieho amerického sviatku.

Ako informovala známa antiislamská aktivistka Pamela Geller, americké veľvyslanectvo v Indonézii presunulo tohto roku oslavy Dňa nezávislosti, dňa, keď sa zrodila americká sloboda, zo 4.júla na 4.jún. Oficiálne odôvodnenie bolo kolízia s najväčším islamským sviatkom Ramadánom, ktorý trvá celý deviaty lunárny mesiac podľa islamského kalendára a začína 17. júna

Pripomeňme si, že územie ambasády alebo konzulátu nie je podľa medzinárodných dohôd územím materskej krajiny, ale je to oficiálne pôda Spojených štátov Amerických. Takže v princípe neexistuje žiadny dôvod, aby sa na americkej pôde konali oslavy najväčšieho amerického sviatku s ohľadom na miestne zvyklosti v inom termíne.

Dôvod, prečo sa táto neuveriteľná udalosť stala, je treba hľadať inde. Je to výraz tzv. dhimmitude, priznania podriadenosti sa islamu. Pretože islam sa nesmie nikdy nikomu podriadiť, avšak opačne to vyžaduje od každého.

Dhimmi

Dhimmi

Základom islamských svätých textov je, že neveriaci sa musia pokloniť až na zem, aby sa podrobili islamu a moslimovia ich budú tolerovať len tak dlho, dokiaľ budú znášať ponižovanie a platiť zvláštnu daň – džizja. Moslimovia nemajú žiadne záväzky voči neveriacim, čo je dôvod, prečo nikdy neuvidíme opačnú situáciu ako protipól k podriadenosti preukázanej americkým veľvyslanectvom v Jakarte.

Ako píše Jakarta Post, americký veľvyslanec v Indonézii Robert O. Blake a americký veľvyslanec ASEAN Nina Hachigian predsedali slávnosti, na ktorej dychovky zahrali „Star-Spangled Banner“ (americká štátnu hymna) spolu indonézskou štátnou hymnou – „Indonézia Raya“.

To je moment národného priznania podriadenosti a hlbokej hanby. Hrať štátnu hymnu počas priznania, že Amerika sa stala nesvojprávnou krajinou je skutočne ekvivalentom odovzdania nadvlády. A ako v správnom filmovom scenári, pri sťahovaní vlajky porazenej krajiny musí zaznieť hymna triumfátora – islamskej Indonézie.

Autor článku si kladie otázku, či sa niekto bude pýtať hovorkyne Bieleho domu, Marie Harf, aby objasnila, či nejaké moslimské krajiny majú v pláne presunúť oslavy Ramadánu na ich veľvyslanectvách vo Washingtone, aby sa prispôsobili nášmu Dňu nezávislosti.

[sociallocker][/sociallocker]

Zdroj:

One comment

Pridaj komentár