Viac informácii o novej televízii s nezávislým spravodajstvom

V článku o novej televízii, ktorej súčasťou bude aj skutočne nezávislé spravodajstvo sme spomínali, že sa časom dozvieme viac. Dnes Norbert Lichtner odhalil kúsok opony a tak Vám vieme sprostredkovať nové – zaručené – informácie od zdroja. Mimochodom, pán Lichtner mi napriek svojej extrémne veľkej zaneprázdnenosti sľúbil posedenie pri kávičke, takže sa v blízkej budúcnosti dozviete podstatne viac.

Televíziou, ktorá projekt nezávislého spravodajstva zastreší je premenovaná televízia TV Karpaty s novým menom IN TV (na internetovej doméne intv.sk) . Norbert Lichtner zastupuje občianske združenie InfoVojna a ako zodpovedný predstaviteľ združenia bude dodávať pre túto televíziu spravodajské programy. InfoVojna nie je v žiadnom majetkovom vzťahu s televíziou IN TV, ktorá je dnes riadená investorom Key Art Agency.

Z toho, čo dnes vieme môžeme konštatovať, že OZ Infovojna uzavrela zmluvu s IN TV o výrobe hlavného večerného spravodajstva, ktoré by malo byť financované dobrovoľnými príspevkami od
divákov. Dôvod je jediný – zachovať si nezávislosť na inzerentoch. Preto bude hlavné večerné spravodajstvo bez reklám.

Na oplátku za hlavné večerné spravodajstvo ponúka IN TV 3 hodiny týždenne v hlavnom vysielacom čase dve interaktívne relácie, ktoré budú vysielané každá po 1,5 hodine

  • Prvá – Svetové udalosti bez politickej korektnosti
  • Druhá – Informačná vojna

Šefredaktorom hlavného večerného spravodajstva bude PHDr. Ľubomír Huďo, s ostatnými redaktormi je OZ InfoVojna v jednaní.

Financovanie materiálnych prostriedkov televízie je záležitosťou investora OZ Infovojna na začiatku bude investovať do celého spravodajského tímu (čiže do občianskeho združenia – nie však do samotnej televízie.)

OZ Infovojna však garantuje iba rozbeh nezávislého spravodajského tímu, jeho ďalšia existencia bude ležať v rukách občanov Slovenska.

OZ InfoVojna ešte stále nevie, či bude spolupracovať s rádiom Slobodný vysielač. Čo sa týka Zem a Vek, šéfredaktor časopisu dal definitívnu bodku za akoukoľvek spoluprácou dňa 25.6.2015 v relácii Informačná vojna na rádiu Slobodný vysielač – https://www.youtube.com/watch?v=VhnaxJInvls

Ako vieme už z minulého článku IN TV bude vysielať celoplošne, signálom šíreným v DVB-T

Ostaňte s nami, dozviete sa viac 🙂

Zdroj:

 

6 komentárov

Pridaj komentár