Viac islamu viac problémov – moderný islam nie je možný.

Viac islamu viac problémov – moderný islam nie je možný.

Sýrsky poeta Adunis Asbar povedal, že islam nie je možne zmodernizovať, za čo schytal prudkú kritiku.

Abar sa pre „Die Welt“ vyjadril na tému najpálčivejšej otázky od začiatku imigračnej krízy – možnosti integrácie imigrantov z moslimských štátov v európskych spoločnostiach. Vychovaný v islame a s dokonalou znalosťou Koránu básnik povedal: „Nedá sa zreformovať náboženstvo. Reformácia sa viaže k  strate jeho postavenia.  Z toho dôvodu moderný islam a moderní moslimovia nemôžu existovať. Keď neexistuje odčlenenie štátu od cirkvi ani rovnosť pre ženy, nie je demokracia. Je to teokratický systém a tak sa to všetko najpravdepodobnejšie aj skončí.

Arabi už v sebe nemajú kreativitu. Islam nenapomáha k ich intelektuálnemu rozvoju, nerozprávajú sa o ňom, nerozmýšľajú o ňom, nerozvíja sa umenie, nemá žiadnu víziu, ktorá by mohla zmeniť svet. (pozn. MM. To posledné nie je pravda. Islam víziu má:  cely svet má byt dar al islam – domovom islamu) Jeho opakovateľnosť znamená jeho koniec. Arabi budú žiť, ale nezmenia svet k lepšiemu“.

Umiernení moslimovia útočili na políciu počas policajnej razie proti teroristom, tesne pred útokmi v Bruseli počas ktorej bol zadržaný terorista, o ktorom kričali že je hrdina.

Po útokoch v Bruselu premiér Francie Manuale Carlo povedal, že Európa je vo vojne, Rober Spencer sa na to v svojom článku sarkasticky opýtal: „Od kedy?“.

Predseda ale nepovedal s kým? S imaginárnymi teroristami?

Vo vojne sme buď tej plazivej, ktorej príkladom je to, že sa moslimovia na Slovensku dožadujú mešity a už sa zamýšľajú nad tým, prečo by mali byť voči Slovenskému štátu lojálni, keď nemajú rovnaké práva ako ostatní občania. Ako keby priznanie občianstva bolo automaticky spojené aj s povolením na mešitu.

Alebo tej neplazivej, v ktorej sme už prehrali plavárne, kde ženy – a čo horšie aj deti – sú cieľmi sexuálnych útokov. Prehrali sme na námestiach a staniciach, kde sa šíri kriminalita a sexuálne útoky páchané moslimami. A teraz prehrávame letiská, ktoré sa menia na skladištia bômb.

Monika Beňová je v šoku, bola by v šoku, keby tam nebola? Asi nie – ako prvá by bedákala o nehádzaní do jedného vrecia.

Koľkýkrát to už počujeme, „Belgicko už nebude také isté“, pred tým „Francúzsko už nebude také isté“ a neviem čo ešte nebude už také isté. Ale predsa len, niečo bude také isté.

Moslimovia budú deklarovať súcit a „úprimnú“ sústrasť s obeťami útokov, potom budú meniť miesta a dátumy útokov a vyjadrovať stále nový a nový súcit. Prívrženci ľudskosti a viery v ľudskú dobrotu budú nadávať ostatným „čo vám jebe?“, pri akejkoľvek kritike islamu. A bude sa to diať tak dlho, až tí moslimovia uznajú, že už sa nemusia ospravedlňovať, že už sú natoľko silní aby mohli vyhlásiť „pridajte sa k nám, alebo zomriete“ a my sa darmo otočíme k tým pokrytcom presiaknutými ľudskosťou, s otázkou „a nehovorili sme?“, ale otázka padne do prázdna.

Tí ktorí dokážu podporovať genocidotvorný multikulturalizmus, ako prví dokážu pochopiť aj vražedný islam a prijať ho ako ďalšiu ideológiu, ktorá dá im moc a postavenie.

Mariusz Malinowski

4 komentáre

Pridaj komentár