Volebný príbeh SaS, keď kandidátka povie viac, než len mená

SaS si cez svojho straníckeho šéfa buduje image strany, ktorá opatrne pristupuje k téme migrácie a rázne odmieta povinné kvóty presídlenia migrantov.

Aj keď  8.čka na kandidátke SaS Martin Poliačik vidí problém migrácie značne odlišne (8.čka je takmer „istá“ pozícia, ak ju pravda nezamiešajú preferencie, a zázrak sa stane, že to pre SaS bude nad 5%)  . Svedčí o tom aj tento komentár, ktorý nie tak dávno zverejnil na portáli Aktuality pod názvom Hanbím sa za premiéra Fica.

Celkovo všetkých 150 mien, pri akom takom poznaní niektorých z nich, ich doterajšieho verejného pôsobenia, je SaS ako solídny hypermarket, nájdete tam takmer všetko.

Následne je smerovanie strany po voľbách, a  hlasovanie jej poslancov v prípade prekročenia 5% prahu zvoliteľnosti  asi tak predvídateľné, ako dráha letu stíhačky, ak jej posádka zistí, že bola po nej vypálená raketa.

Vlastne už nie 150, ale pravdepodobne 149 možných smerovaní…jeden segment tam predsa len asi bude chýbať.

Opäť sú pri tom Aktuality a ich článok Sulík zobral na kandidátku aj šéfa Kotlebovho propagandistického plátku.

To že sa pán PhDr. Michal Albert PhD. dostal na ťažko zvoliteľné 140. miesto (čistá „stávka“ na preferenčné hlasy, ak nemá byť len „výplň“ volebného lístka) by bolo úsmevné, keby následná komédia tomu nedala ešte vyššie obrátky zábavy.

Aktuality citovali hovorkyňu SaS Katarínu Svrčekovú, že Michal Albert bude z kandidátky stiahnutý, pretože k jeho nominácii vraj došlo na základe technickej chyby.

Doterajšia činnosť pána Michala Alberta je nezlučiteľná s hodnotami SaS. Hlavne ide o to, že je bývalý šéfredaktor (banskobystrického)  župného mesačníka Náš kraj.

Technická chyba nastala tak, že pán Albert skutočnosť o jeho pôsobení v bezprostrednom okolí Mariana Kotlebu pred členmi SaS zamlčal.

Tu sa musím objektívne priznať, že som sa dobre pobavil.

Tak ono to pôsobí tak, že ak by chcel kandidovať za stranu (SaS) Jára Cimrman a profesiu uviedol, že vynálezca, tak tam volič v deň volieb aj to „140. Jára Cimrman, vynálezca“ nájde.

Pravda  prípade, že sa do toho neoprú vrtáci z nejakých novín, ak sa oprú, v tom prípade by ho strana stiahla s tým, že Jára Cimrman nič užitočné nevynašiel, čo pri hlásení sa na kandidatúru o sebe neuviedol.

Takže strana, ktorá sa snaží budovať si vo verejnosti image strany odborníkov, nielenže ponúka kandidátov všetkých možných ideo – politických orientácií, ale dokonca nevie ani poriadne, koho si na kandidátku dáva.

 

6 komentárov

 • Online prieskum do volieb 2016 http://goo.gl/forms/94jTeToK3d // Zdielajte prosím !

 • Otazka na autorov medzicasu:

  Vcera som zachytil v spravach info o zriadeni radarovej stanice na SR-UA ktora bola „postavena“ za 1 noc. Zial vsetky media o tom mlcia. Nemate nejake info? Je trochu divne ze to takto spravili a nacrtaju sa mi 2 moznosti:

  1. Opat predvolebne krok a demonstracia „ochrany“ nasej vychodnej hranice, sposobena preletmi „cmeliakov“ a pod. ( tu ale min. vnutra i obrany udajne vedeli o tychto ilegalnych preletoch a teda ta stanica je zbytocna )

  2. Ochrana uzemia SR ale pred kym to uz radsej netipujem

  Planujete k tomu nejaky clanocek?

  diky

 • „Doterajšia činnosť pána Michala Alberta je nezlučiteľná s hodnotami SaS. Hlavne ide o to, že je bývalý šéfredaktor (banskobystrického) župného mesačníka Náš kraj.“

  Si robia srandu? Na jednej strane nosia v názve strany „slobodu“, na strane druhej potláčajú pluralitu názorov spôsobom za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani komunisti, tak o akých hodnotách to Svrčeková trepe?
  Viac hodnotovo vyprahnutú stranu ako je SaS (sorry Juraj 🙂 ), som na politickej scéne už dlho nevidel, ich populistická agenda sa zužuje na rozleptávanie a rozklad spoločnosti cez legitimizáciu drog, eutanázie, multi-kulti a homozväzkov. Skôr sa čudujem Albertovi, že vkročil do tohto ***** zvaného SaS. Pre mňa je prijateľné hocičo iné, ako SaS s ich satanistickou agendou, a som rád, že nemusím voliť štandardné politické spektrum ako menšie zlo.

  • Vzhľadom na to, že SaS sa celé roky pýšila starostlivým výberom a preverovaním kandidátov (mňa zobrali až na druhýkrat) je tento škandál prakticky priznaním, že nemajú ľudí. Nikto za nich nechce kandidovať a ak sa im niekto ozve, od radosti ho umiestnia na prázdne miesto bez akejkoľvek kontroly.
   Neviem si vôbec predstaviť technickú chybu pri procesnom nastavení práce s kandidátmi tak ako som to poznal ja. Kazdy kto chcel byt clenom, (kandidatky sa vacsinou robili z clenov a tzv. priatelov SaS, co boli mnohokrat neuspesni kandidatati) musel prejst pohovorom a clenovia personalneho vyboru kontrolovali referencie na uvedeneho cloveka, vratane kontroly cinnosti na socialnych sietach a vo verejnom priestore. O kazdom jednotlvcovi menovite rokovovalo a schvalovalo vedenie strany. Ak teda presiel personalnym procesom SaS, potom je len jedna moznost – preosievanie sa uz nerobi a SaS berie kazdeho, kto je tak naivny, ze sa rozhodne k nim pristupit 😀

   • A ako preverovali Joža Kollára, ktorý pracoval pre Širokého a podľa Viktora Koženého sa mal podieľať na tunelovaní Harvardských fondov a vraj spolupracoval s ŠTB? Ako preverili Miškova, ktorý presadzoval v kresle ministra hospodárstva privatizáciu SPP oligarchom Křetinským?
    SaS sa síce navonok tvári, že im záleží na tom aby ich členovia nemali „kostlivcov v skrini“, no tieto preverovania sú iba cirkusovým predstavením pre verejnosť… V slušnej spoločnosti by sitom neprešiel ani Sulík, kvôli pozemkom OLO ktoré predal sám sebe, v čase výkonu funkcie vo verejnom záujme v mestskom podniku, aby ich neskôr predal so ziskom. Neprešiel by ním ani propagátor toxikománie Poliačik a neprešla by ním ani militantná multi-kulti a LGBTI aktivistka Nicholsonová.

Pridaj komentár