Volil som fašistu? Môj comming out

Ak neviete, čo je to comming out, je to otvorené, verejné priznanie k veci, ktorá bola doteraz osobným tajomstvom. V texte je ešte jedno slovo, ktoré treba vysvetliť.

Fašizmus je zriadenie, ktoré vzniklo v Taliansku ako ideológia nadraďujúca záujmy celku nad záujmami jednotlivca. Fašisti sú ľudia vyšších kvalít, predurčení vládnuť kvôli ich túžbe po moci. Neplatia na nich zákony či morálka, resp. morálka uplatňovaná voči nim samym, je zo šuflíka dvojitého štandardu. Stoja nad zákonom a pravidlá určujú oni sami podľa vlastných potrieb, ako sa im hodí. Fašizmus je postavený na základných princípoch ako je jednota, autorita a povinnosť.

V prvopočiatku sa pri fašizme hovorilo ako o extrémnom nacionalizme, dnes je možné jeho vnímanie posunúť na každú totalitárnu ideológiu, ktorá v mene presadzovania sociálno-inžinierskych fatamorgán potláča práva jednotlivcov, či skupín obyvateľstva, ohýba morálku a zákony, odvolávajúc sa na záujem celku, jednotu, povinnosť.

Andreja Kisku som pri voľbe prezidenta podporil. Netušil som, že bude klamať pri hodnotení procesov na Ukrajine, kde sa k vláde dostali ultranacionalisti presadzujúci oslavovanie nacistických zločinov. Minulý rok bol dokonca prijatý zákon, kde je kritika nacistických vodcov a aktivít minulosti trestná. Napriek tomu sa Andrej Kiska stretáva s ukrajinským prezidentom, podáva si s ním ruku a ospevuje krajinu ako vzor demokracie.

Rovnaký postoj zaujíma k Turecku, kde sa oponenti režimu masovo zatvárajú, likvidujú a vraždia. Turecko je podľa Kisku ostrovom stability, oceňuje pokrok v presadzovaní ľudských práv v Turecku a podľa neho by sa Slovensko malo od Turecka učiť. Tureckého prezidenta oslovuje priateľ.

Na rozdiel od explicitného, očividného presadzovania totality v spomenutých krajinách, na Slovensku vládne zákon a demokracia na podstatne vyššej úrovni. Napriek tomu si Kiska dovolí uplatňovať dvojitú morálku, keď stranu pôsobiacu v zmysle platných zákonov svojvoľne a bez rozhodnutia súdu onálepkuje fašistickou nálepkou. Hovorí o jednote Európy, potrebe podriadiť sa euroatlantickej autorite, povinnosti postarať sa o čo najefektívnejšie budovanie multikultúrnej spoločnosti postavenej na imigračných základoch. Stavia sa nad zákon, prisvojuje si výklad zákonov a morálky.

Ak sa pozrieme na horeuvedený popis fašizmu a porovnáme s konaním Andreja Kisku, nájdeme nepríjemné množstvo paralel. Andrej Kiska je človek, oslavujúci totalitné režimy a porušujúci normy demokracie.

Je čas na comming out.

Volil som Andreja Kisku.

43 komentárov

 • Knieza Myskin

  Napriek tomu si Kiska dovolí uplatňovať dvojitú morálku, keď stranu pôsobiacu v zmysle platných zákonov svojvoľne a bez rozhodnutia súdu onálepkuje fašistickou nálepkou.

  zaujimave ze novinar ak by niekoho oznacil za pachatela pred tym ako prebehne sud tak by dostal pokutu

  v pripade politickeho oponenta zrazu sud nie je potrebny ? niekto je verejne oznacovany za zlocinca bez toho aby mal moznost sa regulerne branit ?
  tomuto hovorime pravny stat ?

 • Bol Ježiš extrémista a fašista? nájdete na blogu.

 • Fasizmus vznikol ako reakcia na nastup komunistov. Taliansky fasisti prekazili 1922 bolsevicku revoluciu v Taliansku. Fasizmus je protiklad ku komunizmu. Kiska je z komunistickej rodiny. T.j. nemoze byt fasista. Za to na Ukrajine bojuju proti komunizmu, su to fasisti, podla komunistickej definicie.

  Kiska je bolsevik. Prave preto to je zaujimave. Kotleba je antikomunista, krestan, takze pre komunistov je to fasista.

  • Zapad si vybral fasizmus ako lepsiu alternativu voci strukturam, ktore si beru za vzor komunizmus ako ideu. V case nastupu fasizmu k moci v Nemecku sa „kolisky demokracie“ ako konstitucna monarchia na nejakych ostrovoch, koliska slobody za nejakym oceanom nepokryte hlasili a s obdivom honorovali uspechy ich chranenca Dolfika. Moc mi to pripomina, ako sa stavaju ku konaniu svojich deticiek na Ukrajine a v Turecku. Esteze nasa kyska ma take pravomoci, ake jej podla nasej Ustavy prinalezi.

 • Bože, ľudia… Poniektorí malý poláči ani to nevedia ako sa v swahalčine povie „prichádzať von“… – a idú písať o tom ako „s farbou von..“…..

 • nejako sme rýchlo spyšneli… no dobre, tak je kokot, ale medzi tými, čo sme mali doteraz je stále kráľ aj keby čúral v priamom prenose

  • Myslím, že nemusíte robiť „comming out“. Ja som ho nevolil, pretože som vedel čo robil dovtedy kým sa nestal prezidentom a viem čím sa živil. Ale napriek tomu schvaľujem jeho voľbu a bolo odo mňa voličsky neprofesionálne ho nevoliť. Dôvod je jediný a prostý – bolo by hrozné, ak by jedna politická strana obsadzovla súčastne miesto prezidenta, premiéra a mala väčšinu v Národnej rade. Už to tu raz bolo a mali sme toho dosť. Medzi politikmi a ich stranami nie sú až také veľké rozdiely ako sa snažia prezentovať. Preto si myslím, že voľba Kisku v tomto systéme parlamentnej demokracie v ktorom voľky-nevoľky žijeme a akceptujeme ho, bola správna vec, len naše ľudské emócie nám kazia správny pohľad na vec.

 • neverila som mu, nevolila som ho.

  • Tiež som Kotlebovy neveril ale som ho volil ! Doteraz som volil politikov ,ktorým som veril ale ma po každom veľmi nepríjemne sklamali .Teraz som im to vrátil ja som ich tiež sklamal a volil som Kotlebu. Zatiaľ sledujem deje a mám taký pocit síce je to trochu predčasné ,že som sa správne rozhodol. Hlavným predčasným náznakom o správnosť môjho rozhodnutia nasvedčujú hromadné útoky politických strán na Kotlebu. Zatiaľ nie sú podložene tieto útoky zo skutkami a vidím tu takzvanú demagógiu. Stručne Kotlebovcov program ako sledujem strašne prekáža ostatným politikom . Zdá sa mi ,že sú od neho pokakaný . Neviem skutočne aký bude mať toto koniec . Jednu vec určite viem takýto veľký útok na Kotlebovcom prinesie do budúcich volieb pre nich obrovský úspech.

 • Ludske prava nesmu byt nadradene obchodnym zaujmom. andrej kiska

 • Syn Tureckeho prezidenta Ergodana je hladany pre vrazdy dvoch americkych novinarok, ktore znasilnil, mucil a nakoniec zavrazdil, preroze zverejnili cierne obchody jeho otca so zbranami, ropou….

 • Miro Moskowski

  Juraj až som sa zľakol pričítní nadpisu:-)))))
  Jasom butorovukisku nevolil, boli to prve volby kedy som nesiel voliťmenšie zlo. A urobil som dobre. comming out robiť nemusím.

  Rozvracanie relatívne pokojných krajín je vlastne v náplni poradcu butorovejkisky a príliš veľa ľudí v tejto krajine sa otáča smerom k Moskve a zadkom k Bruselu, preto je možne očakávať novu arabsku jar aj v takej malej katolickej džamahirii akou je Slovensko.

  • Ak je na výber, menšie zlo sa nikdy neoplatí voliť, zlo je furt zlo, toto je jeden z príkladov

   • Kafir … ani nevies aku velku pravdu si povedal! Bohuzial tiez patrim medzi tych comusia teraz urobit to povestne “ Comming Out “ lebo dom volila akoze mensie zlo … a som da zaprisahala ze to uz nikdy viac neurobim a svoj slub aj splnim!

 • Fašizmus, marxizmus, v minulosti a dnes
  ================================

  Uvažoval som nad tým, kam vlastne zasadiť kontext fašizmu a marxizmu.

  Vieme, že taliansky fašizmus aj nemecký národný socializmus v prvopočiatkoch vychádzal z marxových socialistických myšlienok (podpora robotníkov, znárodňovanie, zlepšovanie sociálneho zabezpečenia pracujúcich). Postupne sa ale od tohto socialistického programu kompletne odvrátili v prospech štátno-priemyselnej diktatúry, ktorá dnes býva označovaná pojmom fašizmus. V nemecku bola táto štátno-primyselná diktatúra obohatená ešte o silný národne orientovaný prvok (nacizmus).

  Ako to vyzerá dnes?

  Vieme, že súčasná agenda mimovládok (feminizmus, multikulturalizmus, genderizmus, drogy atď) pomerne presne vychádza z modernizovanej verzie marxizmu, z tzv. kultúrneho marxizmu. Aj táto verzia pracuje s verziou revolučného ovládnutia krajiny, ktorú si ale pripravuje pomocou tzv. „kultúrnej revolúcie“, čo preložene do normálnej reči obnáša postupný morálny rozvrat krajiny s cieľom jej oslabenia.

  Zjavne ale neomarxizmus nie je tou vrcholovou agendou, ale je to iba nástroj v rukách ešte vyššej vrstvy.

  Táto vyššia vrstva v EU, v USA aj v iných krajinách sveta vykazuje jednoznačne rysy zhodné s fašizmom: diktatúra štátu založená na podpore zo strany priemyslu a veľkých bánk.

  Zdá sa, že teda už dávno žijeme v akejsi soft verzii fašistickej diktatúry, ktorá svoju podstatu pred verejnosťou maskuje práve pomocou rôznych neomarxistických a extrémne ľavicových združení.

  • Neviem, nakoľko je kultúrny marxizmus modernizovanou verziou tej ideológie, keďže Antonio Gramsci bol cca súčasníkom Mussolinho a Uljanova

 • Ako funguje nálepkovanie oponentov

  „Vystupování proti tzv pozitivní diskriminaci(produktu kulturního terorismu nových marxistů) se posuzuje tak, že člověk je rasista.Zastáváte-li názor že ve společnosti existují role, které se pro ženy příliš nehodí, jste označen za sexistu.Jste-li přesvědčen o tom, že počet přistěhovalců je příliš vysoký, aby se udržela soudržnost společnosti, jste nativista a xenofob.Jste-li přesvědčen, že homosexualita není přirozená, jste homofob.

  Slova jsou zbraně-řekl Orwell.Nazvete-li oponenta rasistou nebo fašistou, nemusíte již více odpovídat na jeho argumenty.Musí totiž bránit svůj charakter.U soudního přelíčení je obviněný nevinen, dokud se neprokáže jeho vina.Spočívá-li obvinění v rasismu, homofobii nebo sexismu, existuje dnes presumpce viny.Obviněný musí mimo veškerou pochybnost prokázat, že je nevinen.“

  z článku o neomarxizme a jeho vzťahu k multikulti agende: http://romanprazak.blog.idnes.cz/c/95274/

  V súvislosti s poslednou mediálnou nálepkovacou hystériou ohľadom Mariána Kotlebu ma čoraz častejšie napadá hláška „zlodej kričí chyťte zlodeja“.

 • kominar konspirator

  A samozrejme, moj komentar musi najprv prejst schvalenim 😀 ubohe, ako si tu burite ega a potlapkavate sa navzajom,skupinka neuspesnyh ludi,ahojte

  • Mariusz Malinowski

   Ale aspon mozes ho napisat, na rozdiel od SME a N…

  • nemyslite si prosím, že nás čítanie komentárov a schvaľovanie komentárov teší alebo baví.

   Ale my sme zákony obmedzujúce slobodu slova neschvaľovali, nenavrhovali a ani nepodporovali. Keby bolo na mne, celú tú stať z TZ o podpore a propagácií hnutí alebo hanobení by som zrušil a nech si každý píše čo chce.

   Len dnes je situácia taká, že ak by sme pustili niektoré komentáre tak má trestné stíhanie na krku rozhorčený diskutér a problémy by mal aj prevádzkovateľ webu, Tak to je…

   My nemáme toľko času, aby tu niekto nad komentármi nonstop sedel,

   Možno by ste Vy ako občan mohol vytvoriť občiansku iniciatívu za vypustenie spomínaných § z TZ a vytvárať tlak v tomto smere na parlamentné politické strany…

  • Zase netreba hľadať konšpirácie a cenzúru tam kde nie sú. Ak by si poznal redakčný systém wordpress, vedel by si, že je nastavený tak, že schválením musí prejsť iba prvý, úvodný komentár a potom niektoré ďalšie komentáre, ktoré systém vyhodnotí ako potencionálny spam. Je to logické, ak by to tak nebolo, diskusie by vďaka spamu boli nepoužiteľné. Drvivá väčšina komentárov, ktorých autor mal v minulosti aspoň jeden schválený príspevok nie je moderovaná a admini zasahujú iba keď autor spamuje alebo vyjadreniami môže porušovať zákon. Dokonca tu nechávajú aj kritické komentáre na vlastnú adresu, čo je v dnešnej dobe unikátny prístup, pretože na takom SME.SK by tvoj príspevok porušil kódex diskutujúceho a bol by vymazaný.

  • Z čoho usudzuješ, že neúspečných ľudí ? Alebo je to len eufemizmus ?

 • kominar konspirator

  Tento clanok je privelmi prekruteny. Andrej Kiska je dobry prezident a toto je konspiratorsky prorusky ladeny web, bodka… ukajate si tu ega, ste ubohi a tak vam treba.

  • Ten istý Andrej Kiska, ktorý si dal prihlášku do extrémistickej komunistickej strany, dnes drzo nazýva slušných ľudí extrémistami.

 • Lama Adolf Ibrahim Cohen

  Volili sme ho viacerí. V niečom s ním súhlasím, v zahraničnej politike a pohľade na svet sklamal. Neviem či je kúpený, alebo len mierne natrvrdlý. Tipol by som 50:50.

  Čo je ale demokratické na ignorovaní hlasu ľudu? Ja niesom Kotlebovec a ešte verím v demokraciu. Ale tá sa vytráca, a nevytráca sa len tu.
  Pozrite sa na EU – utečenci musia byť, bez ohľadu na názor ľudí, zhora sme masírovaní a tlačení akí sú to skvelí ľudia a ako na nás budú robiť. A o dva články nižšie ako nás 4tá priemyselná revolúcia pripraví o prácu – resp. tých menej vzdelaných.

  Ale keď demokracia musí byť, nemôže jej v ceste stáť ani nejaký ten milión Iračanov, Sýrčanov či Lýbijčanov.

  Držte si klobúky, ideme z kopca…

 • Pan Kiska nech sa páči
  Práve som vstúpil do strany Ľs naše Slovensko.
  To iste sa chystá spraviť nespoceť nespokojných ľudí. Možno Vám to dojde čo ste spustili tou vašou aroganciou. Rátam, že si pôjdete po rady na us ambasy čo máte robiť. (Neskoro!)

 • Ja som volil Kisku. Za tie dva roky urobil hromadu vyhlaseni a krokov, s ktorymi nesuhlasim ( naposledy ignoracia Kotlebu – ak by LSNS dostala do parlamentu ich ideologia, tak by to bolo schvalne, ale jeho dostala do parlamentu poza „bojovnika proti systemu – a Kiska svojim rozhodnutim spravil jeho odporcom medvediu sluzbu ). Ale ak by sa ma niekto pytal, ze ci svoju volbu lutujem, moja odpoved by znela – NIE.

  V 2014 som sa rozhodol tak, ako som povazoval za najlepsie. A bohuzial, ludia uz zabudli, ze alternativou voci Kiskovi bola totalna dominancia Smeru – od sudnictva cez parlament az po prezidenta. Ak sme si chceli zachovat nadej na zabranenie vzniku autokratickej spolocnosti ( a ta by vznikla, alebo ste uz zabudli na to, ako Smer nezvladal svoju moc a srsal aroganciou? ), ina moznost ako zabranit Ficovi ist do Prezidentskeho palaca nebola. Ludia, ktori teraz lutuju svoju volbu Kisku a zaroven hovoria, ze keby mohli vratit cas, tak by Kisku nevolili – tak mne vyznievaju, akoby tvrdili, ze Meciar by bol lepsi prezident nez Gasparovic ( narazam na volby 2004 ). Nie, nebol, nastastie sme to nemuseli zistit na vlastnej kozi.

  Bohuzial, hypoteticke myslenie mnohi odmietaju ako fantazmagorie. Castokrat sa jedna pritom len o schopnost vidiet na 2 tahy dopredu. Nebezpecenstvo Kotlebovcov nie je v tom, ze hlasaju zatocenie s parazitmi a zlodejmi ( nielen v politike ). Nebezpecenstvo je v tom, ze neexistuje cesta, ako mozu taky zakon napisat, aby sa netykal majority. Akekolvek delenie ludi na „nadludi a podludi“ vzdy smrdi problemami a skor ci neskor sa zvrhne. A je jedno, ci sa jedna o nacizmus v Nemecku, bolsevizmus v ZSSR ci multikulturalizmus v EU…

  • Ja som Kisku nevolil. V prvom kole som voliť nebol a v druhom som podporil ako menšie zlo Fica a urobil by som to opäť.
   K nevoleniu Kisku mi stačilo poznať malé detaily – Kiskov vzor bol Havel, ktorý označil bombardovanie srbských civilistov za humanitárne a Kiskov najbližší spolupracovník bol už v tej dobe Bútora. Takáto kombinácia mi je ešte odpornejšia ako birmovaný komunista Fico. A realita mi dala za pravdu, Kiska je dnes len submisívny hovorca US ambasády, bez vlastného názoru, ktorý iba číta Bútorove prejavy a schvaľuje všetky zločiny, ktorých sa dopustí USA a ich spojenci. To sme tu nemali ani za Husáka, ešte aj ten sa v niektorých veciach dokázal vzoprieť Sovietskému zväzu. U Kisku to nehrozí.

  • Pokiaľ viem, dá sa vo voľbách vhodiť aj neplatný lístok.

  • Akekolvek delenie ludi na “nadludi a podludi” vzdy smrdi problemami a skor ci neskor sa zvrhne.

   toto sice suhlasim, ale si si isty ze to bude presasdzovat aj Kotleba? podla informacii ktore mam tak sa dost zmenil a na kandidatke ma sice aj uletenych ludi(troch a ti sa aj tak nedostali) ale inak tam ma nomalnych narodovcov, ktori by boli v pohode aj v SNS

   • Bohuzial, vetu predtym som napisal, preco to hrozi. Kotleba slubuje riesenie „ciganskej otazky“. Ano, riesit treba, problem je v tom, ze jeho riesenie „ziadne peniaze pre tych, ktori nepracuju“ nema riesenie, aby to postihlo len chronickych povalacov, ale zasiahne aj „gadzov“, ktori nahodou stratia robotu. A kedze v hladovych dolinach strata roboty znamena problem najst si dalsiu robotu na velmi dlhy cas, tak dane „riesenie“ sa dotkne najviac tych, ktori ho volili…

    Kotlebovci „nastastie“ maju „riesenie“, ktorym je vytvorenie „stavovskej spolocnosti“ ( citaj apartheidu ). Tam by nemuseli riesit, ci to zasiahne majoritu alebo nie. Lenze taky okaty dvojity meter nielenze problemy Romov nevyriesi, ale naopak, este viac ich vycleni zo spolocnosti – a mozeme sa pripravit na rasove nepokoje. A ako by sme planovali riesit tie? Po vzore Turecka, teda genocidou? Uz chapete, kde vazi nebezpecenstvo kotlebizmu? A to neprehanam, ale snazil som sa postupnymi krokmi dojst k moznym alternativam. Verim, ze nie ste az taky slnieckar, aby ste si mysleli, ze staci laska, usmevy a vsetko sa vyriesi…

    A aby som nevyzeral, ze nemam riesenia, tak o jednom rieseni viem. Spocivalo by v tom, ze KAZDY obcan by mal od statu narok na 200€ mesacne ( nazvyme to socialna davka ), ci je zamestnany, alebo nie. Tato davka by sa mu pripocitavala k zarobku, ktory ziskal. Avsak zo zarobku by sa vypocitalo 10% a nasledne o tych 10% by bola ta davka znizena.

    Priklad: Zarobim za mesiac 600€.
    600*0,1=60€
    200-60=140 € (velkost socialnej davky)
    600+140=740 € ( vysledny mesacny prijem )

    Teda obcan by realne zarobil 740 € namiesto 600 €. Ak by nahodou zarobil za mesiac 10€ ( napr. 1 den zametal ulice ), potom:
    10*0,1=1€
    200-1=199 € (velkost socialnej davky)
    10+199=209 € ( vysledny mesacny prijem )

    by jeho prijem bol 209€. A ak by zarobil 2000€ ( a viac ), potom:
    2000*0,1=200€
    200-200=0 € (velkost socialnej davky)
    2000+0=2000 € ( vysledny mesacny prijem )

    Je to system jednoduchy, je to system spravodlivy, nie je likvidacny voci nezamestnanym ( dostanu a nie malo ), avsak zaroven by motivoval jedincov, aby sa snazili mat pracu. System je to zaroven progresivny a plynuly, neexistuje hranica, po ktorej by sa ti neoplatilo pracovat viacej, lebo by si zarobil v konecnom dosledku menej. Takyto system by velmi rychlo oddelil zrno od pliev, teda tych, ktori NAOZAJ chcu pracovat, od tych, ktori su CHRONICKI POVALACI.

    Bohuzial, na Slovensku je toto nepriechodne, kedze ekonomicka gramotnost obyvatelstva je… mizerna a strana, ktora by to navrhovala, tak by nikdy neziskala hlasy „beznych ludi“…

    • U mňa boduješ!!! Ponúkaš riešenie!!!
     V dobe keď za človeka pracujú stroje, človek hľadá prácu! Kde je zdravý rozum? Tak nás to naučili. Bez práce nie sú koláče! Musíme pochopiť, že vytváranie pracovných miest umelo neprináša uspokojenie človeka , skôr naopak. (byrokracia). Zmeňme podporu v nezamestnanosti , na národný plat! Ktorý sa odvíja od hospodárskych výsledkov národa. Je treba zabezpečiť stáli príjem a ak si chceš postaviť dom kúpiť auto tak pôjdeš na čas pracovať a môžeš si znovu dať pauzu. Táto rotácia v možných pracovných miestach zabezpečí, že človek má istotu a tak odstráni strach z nedostatku. To bude mať za následok že prestane honobiť do foroty ! : ))) Ale kľudne môže, až do momentu pokiaľ si neuvedomí „a načo mi to je?“ Práve pre takéto riešenia Slovensko zmení svet!. Sme malí a dlho ubíjaný a je na čase zmeniť tento svet. Slovania ideme do toho? Dáme hlavy do hromady? Alebo budeme iba plakať že sa to nedá a za to môžu oni! V srdci máme zdroj ktorím môžeme zmeniť zem a urobiť tu RAJ !!! :))) Tak sa zatiaľ maj :))

 • Ono v podstate v každom človeku drieme fašizmus – resp. jeho pomenovanie v spoločnosti. Začne to najprv obratím človeka o práva a dôstojnosť. Zťažením takto človek túži po potrebných peniazoch pre dôstojnejší život seba, svojej rodiny a tým sa začína dostih – dnes spoločensky volaný a implementovaný „kapitalizmus“. Z človeka sa stane dostihový kôň a jeho jokejom je buď nadriadený, peniaze, kariéra, hrdosť, prestíž…v podstate všetko možné a motivujúce. Po nejakých tých výhrach v živote už nebýva v obyčajnej stajni, je o neho fajne postarané, jokeji sa menia a tak bežíme rýchlejšie a rýchlejšie neuvedomujúc si, že stále rovnako dookola. Postupne je výkon nižší a nižší no jokej nás poháňa ďalej a ďalej. Výhier ubúda, a s nimi aj preradenia do horších podmienok. Ak si to človek uvedomí, položí si jednu otázku: Ako skončí každý vyslúžilý kôň ? No predsa nedetý v saláme ?! A kto z toho mal najväčší profit ? Ten, kto na Vás ako šampióna vsádzal prachy na tribúne a priradil Vám na rôzne „preteky“ jokeja !!! Tu robí EU chybu. Nepozná rozdiel od koľko treba a koľko stačí ?! Všetko začne túžbou po peniazoch. Keď ich človek má viac ako stačí, začne túžiť po moci. Keď má moci príliš, s aroganciou začne túžiť po riadení osudov ostatných. Stačí viac sledovať a nájdete v týchto slovách pravdu. Spomeňme trebárs ….? mr. Kaliňák – niekedy v počiatkoch usmiaty začínajúci politik vyhrávajúci najsexi poslanca v parlamente je dnes mrzutým arogantným človekom pohŕdajúc všetkým naokolo, čo k nemu pristúpi z cielenou otázkou. Alebo…. áááále, veď ste šikovní, stačí si len nájsť trochu času, postaviť sa mimo a svet sa Vám začne stavať skutočnejším. Sú totižto dva druhy vnímania. Jeden je kaleidoskopický a druhý mozaikový…. o tom niekedy v budúcich príspevkoch…. 😉

 • Tak sa priznávam, že aj ja som volil Kisku a už veľmi toho ľutujem. Očakával som od neho viac. A žiaľ aj pri týchto voľbách podobne ako pri iných na Slovensku, bol človek nútený voliť menšie zlo. Celý tento „demokratický systém“, ktorý tu máme, je zvrátený a úpadkový.

Pridaj komentár