Vox Populi z Chorvátska

Nasledujúci text sme neoverovali. Sledovali sme však zábery besniacich výtržníkov na maďarsko-srbskej hranici, ktorí sa nerozpakovali hádzať cez plot namiesto kameňov aj malé deti. Zvery sa správajú lepšie. Vzhľadom na poznanie reality, keďže nám na obrazovke imigranti doslova ukázali čo sú zač, nám tento text pripadá pravdivý.

Edit: Pozrite si správy Reuters z chorvátskej hranice :

Posúďte sami, či tejto situácii zodpovedá aj uvedený text

Mysleli sme si, že keď máme skúsenosti so stovkami tisíc vlastných utečencov z juhoslovanskej vojny, takže tých sýrskych utečencov dokážeme bez problémov zvladnuť.

Na hranici, kde bol dav ľudí, prišli autobusy a bolo ich málo. Vydali sme pokyn, že najprv pocestujú rodiny s deťmi. Vsetci ľudia sa okamžite začali tlačiť do autobusov a výsledok – ženy s deťmi zostali vonku a odišli mladí dvadsaťroční chlapci. Ani sme sa nesnažili to zmeniť, boli hrozne agresívni.

Toto nie sú utečenci, ako sme boli my, toto je zver.

Chcel som pomáhať utečencom, ako som to robil päť rokov počas našej vojny, ponúkol som z našej cestovky bezplatne dva autobusy len za úhradu benzínu, ale končínm a vraciame sa domov.

Koniec citátu

2 komentáre

 • co je dovolene bohovi nie je dovolene volovi

  Ten pocit, že Západ nás má pod svou morální kuratelou, se promítá do zcela jiného charakteru zpravodajství z Východu a ze Západu.
  Věci, jež jsou na Východě nahlíženy jako varovný výhonek fašisticko-nacisticko-nacionalisticko-fenofobního podhoubí, jsou na Západě prezentovány jako jedna událost z mnoha, která nesvědčí o ničem.
  Když chceme my nebo Slováci přijmout jen křesťanské uprchlíky, je to skandál. Když totéž chce řada francouzských měst, napíše o tom jeden server.
  Když český policista očísluje malé děti fixou, je to dozvuk holocaustu. Když migranta očísluje dánský policista, nestojí to za zmínku.
  Když se migranti odmítají registrovat v Maďarsku, je to logický důsledek xenofobní atmosféry. Když se odmítají registrovat v Rakousku nebo v Dánsku, protože chtějí pokračovat do Německa respektive Švédska, znamená to co?
  Když Orbán zavře hranice, dovolil si vzít situaci do vlastních rukou. Když Francie v rozporu s pravidly Schengenu a bez notifikace Evropské komisi zablokuje hraniční přechod Ventimiglia, je to bez komentáře.
  Když Maďarsko postaví na hranici plot, je to otočení kola dějin zpět. Když Španělsko vybuduje ploty kolem svých afrických držav Ceuta a Melilla, je to… kdo o nich naposledy psal?
  Pravda je taková, že jeden každý údajný projev primitivismu a zpátečnictví, který se vyskytl na balkánské migrantské trase, se v nějaké obměně o pár dní později dostavil i v Západní Evropě.

  http://echo24.cz/a/iJrJp/mitteleuropa-nova-kolonie-moralistu

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Vox Populi z Chorvátska

Pridaj komentár