Vraždiaceho moslima zastavil vo francúzskom vlaku americký hrdina

Toto nie je zlý sen. Šialení moslimovia medzi nami sa pokúšajú šíriť teror a vraždiť bez dôvodu. Vo vysokorýchlostnom vlaku z Amsterdamu do Paríža sa nepodarilo uskutočniť zámer teroristu, pretože nerátal s prítomnosťou amerického letca Spencer Stona, vďaka ktorému nedošlo k obetiam na životoch.

Príslušník amerického letectva Spencer Stone

Príslušník amerického letectva Spencer Stone

Spencer Stone z amerického letectva zahliadol 26-ročného podozrivo pôsobiaceho Maročana a počul ho pri pokuse o obtiahnutí zbrane na záchode vysokorýchlostnej železnici medzi Amsterdamom a Parížom tesne po prekročení francúzskej hranice. Následne terorista Ayoub el-Qahzzani vyšiel zo záchodu a spustil paľbu, ktorou zranil dvoch ľudí vo vlaku. Našťastie cestujúci hrdina bol blízko a spolu s priateľmi ho dokázal zneškodniť.

Ayoub el-Qahzzani, mal pritom deväť plných zásobníkov munície s obsahom takmer 300 nábojov.

Stone cestoval s 22 ročným členom Oregonskej Národnej gardy Alekom Skarlatosom, ktorý bol na dovolenke a cestoval po Európe po návrate z turnusu v Afganistane. S pomocou Anthonyho Sadlera, z Pittsburghu v Kalifornii, a britského IT konzultanta Chrisa Normana, sa im podarilo útočníka zastaviť, zložiť k zemi a tým zabrániť masakru.

Počas dramatickej situácie pri zneškodňovaní teroristu Stone utrpel bodné zranenie na krku. Islamského džihádistu následne príšerne zmlátili ostatní traja. Na video záberoch, ktoré sa objavili po udalosti, vidno strelca, ležiaceho na zemi, stonajúceho v bolestiach, s rukami a nohami zviazanými tričkom po tom, čo bol zbitý skoro do bezvedomia.

Americký prezident Barack Obama ocenil „odvahu a rýchle myslenie“ mužov.

Komentár autora: Mám radosť z takejto americkej armády a konania obyčajných Američanov. Tu totiž vidno rozdiel medzi ovcami z Európy a sebavedomými obetavými občanmi USA. To, že kritizujem politiku vlády Spojených štátov je potom v ostrom kontraste s tým, čo cítim voči jednoduchým ľuďom zo Štátov. Mám ich rád…

[sociallocker][/sociallocker]

Zdroj:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3206426/U-S-Marines-armed-gunman-onboard-high-speed-train-Amsterdam-Paris.html

7 komentárov

Pridaj komentár