Vtip roka: Pavol Hrušovský je dobrý kandidát na post predsedu NKÚ

(MZC/TASR) Predseda KDH Ján Fígeľ sa stal ľudovým zabávačom. Nielenže považuje totiž svojho kolegu z KDH za dobrého kandidáta na post predsedu Najvyššieho kontrolného úradu, dokonca mu aj dôveruje.

Ako sa hovorí proti gustu žiadny dišputát, ale ak je niekto prevarený kandidát, tak je to práve Hrušovský. Nielenže nemá žiadnu podporu strán SaS a OĽaNO, ale jeho predchádzajúci oportunizmus a mimoriadne vrelý vzťah k súčasnej vládnej strane Smer-SD dáva viac ako dosť pochybností o jeho skutočnej (ne)závislosti.

Súčasný predseda SaS Richard Sulík sa svojho času vyjadril, že až počas reálneho výkonu politiky zistil, aká je v skutočnosti špinavá, ako sa nedodržiavajú zmluvy a dohody potvrdené chlapským stlačením ruky. V politike sa najviac sklamal práve v Hrušovskom. Žiadnu dohodu nedodržal a falošnosť by mohol predávať vo veľkoobchode.

Hrušovského nemastná neslaná prezidentská kampaň, okorenená vydieraním SDKÚ a známym plagátom podobným Ficovmu

Fico_Hrusovsky_oddelene

(z ktorého si humoristi urobili srandu: Komulíci, katolisti na Slovensku spojte sa! Smer má dvoch kandidátov ? za ľavicu Fico, za pravý prúd Hrušovský)

spolocne

bola všetkým iným len nie vážne mieneným súbojom o post prezidenta. Nikto vlastne nevie, prečo do súboja išiel, ale je fakt, že spolu s Kmotríkovým favoritom Milanom Kňažkom aj jeho hlasy, ktoré odobral hlavným kandidátom opozície Kiskovi a Procházkovi pomohli Ficovi dostať sa do druhého kola.

Róbert Fico sa vyjadril, že očakáva aspoň minimálnu zhodu opozície, t.j. len hlasy KDH nestačia. Z toho dôvodu je na prvý pohľad kandidatúra Hrušovského nepriechodná a skôr by vyhovovali mená ako Abrhám či Hudacký. Ale pri špičkovej úrovni intrigánstva, ktorou KDH oplýva mierou vrchovatou, je možné aj to, že KDH nájde páky, ktorými zabezpečí potrebných 15-20 hlasov aj mimo klubu KDH. Most-HID voči Hrušovského viac-menej nič nemá a SDKÚ bude potrebovať podporu v komunálnych voľbách.

Nechajme sa prekvapiť. Jedno je isté. Pokiaľ skutočne prejde kandidatúra Pavla Hrušovského na post predsedu NKÚ a bude zvolený, rozhodne bude vhodné dbať na zvýšenú zdravotnú prevenciu v úrade. Pavol Hrušovský je totiž obzvlášť náchylný k virózam, podobným, aké chytajú českého prezidenta Miloše Zemana. A odkaz pre Smer-SD pri tvorbe rozpočtu – bude treba rapídne navýšiť rozpočet NKÚ v kolonke reprezentačné výdaje.

Pridaj komentár