Východný front – vojna posediačky nateraz skončila, obnovili sa plnohodnotné boje

Obnovenie plnohodnotných bojov na „východnom fronte“  sa považuje za hotovú vec.

Ukrajina hospodársky padá, a vláda v Kyjeve bude mať veľký problém sa udržať pred hnevom vlastného ľudu.

Riešenie ostáva jediné, nová ofenzíva na východnom fronte. V prípade úspechu by sa kyjevská vláda zmocnila zásob doneckého uhlia ako aj baní. Bez tejto „koristi“ Kyjev ostane v zime energeticky naplno odkázaný na pomoc z EÚ.

Zároveň je možné na nové boje zvaliť stav mizernej životnej úrovne, ktorá začala tvrdo doliehať na radových Ukrajincov. Nie že by tí si nevedeli zrátať dve a dve, ale vojnový stav umožní v rámci boja proti „Rusom“ tvrdo potierať akékoľvek sociálne vzbury.

Vláda v Kyjeve má však problém. Ofenzívu musí začať najneskôr začiatkom septembra, inak ju v októbri spoľahlivo zastaví blato. Jej „eurohodnotový“ vzor Wehrmacht to zistil svojho času viac než spoľahlivo.

Sily verné kyjevskej vláde dosiahli k dnešnému dňu impozantný stav, počtom a výzbrojou prečíslujú povstalecké jednotky minimálne 2x (zdroj). Lenže v minulosti im nestačil ani trojnásobok. Jasnou ukážkou boli boje o mesto Uglegorsk , kde útočiace povstalecké jednotky z neho vytlačili oproti nim 3x početnejšiu ukrajinskú posádku.

Navyše, nemalá časť obyvateľstva a aj mnohí príslušníci kyjevských ozbrojených síl pôsobia proti svojej vláde a preto vojenské velenie v Kyjeve nedokáže nič utajiť. Povstalecké velenie vie dopredu všetko, čo ukrajinská strana chystá a situácia kyjevských síl je podobná akou bola situácia Wehrmachtu po prelomení kódov Enigma. Pre povstalecké velenie je rozmiestnenie kyjevských síl ako aj ich plány známou vecou.

Kvalitu či skôr nekvalitu súčasných kyjevských síl preveria až boje. Je možné predpokladať,  že nebude o nič lepšia ako bola od leta do jari 2015.

25.8.2015 začali jednotky verné Kyjevu útok na povstalecké jednotky v priestore Telmanova. Cieľom útoku je obec Belaja Kamenka.

Útok v tom priestore sa však predpokladal a tak tam kyjevské jednotky narazili na povstalecký batalión Viking zo slávnej (kedysi Strelkovovej) 1 Slavjanskej brigády.

Viging

Útok začal 25.8. 2015, kedy o 17:30 už naplno prebiehali boje (zdroj).

Na Beluju Kamenku útočili sily verné Kyjevu už 14.8. 2015. Vtedy ich útok vyšiel pomerne draho. Povstalecká DGR od Vikingu im zničila 5 „kaťuší“ typu Grad a straty kyjevskej pechoty boli tiež značné.

Podľa náznakov z rôznych zdrojov aj včerajší útok kyjevských síl uviazol a tie si to tradične kompenzovali diaľkovým ostreľovaním civilných štvrtí miest na povstaleckom území, tentokrát to schytalo Telmanovo (zdroj).

Vláda v Kyjeve sa správa ako v maniodepresívnom stave. Pohľad na čísla počtu vojsk a techniky na konkrétnom úseku frontu im privodí maniacky stav. Potom príde na rad povel k útoku, niekedy sprevádzaný aj veľkohubými prehláseniami o rýchlom víťazstve.

Pohľad na čísla po útoku navodí stav depresie a potom sa chvíľu rozpráva o potrebe mierového urovnania a podobne.

Až do času kým čísla na papieri a vlajočky na mape opäť neprivodia na chvíľu čas maniacky. A tak kol dokola a to spôsobuje túto vojnu „posediačky“ (analógia bojov na západnom fronte september 1939 – jún 1940).

[sociallocker][/sociallocker]

One comment

Pridaj komentár