Výhodnosť migrácie?

Za uplynulé roky sme sa od obhajcov tzv diverzity dozvedeli, že prítomnosť migrantov nás obohacuje. Že spoločnosť v konečnom súčte nákladov a získov je vysoko v pluse.

Článok Ann Coulter v magazíne Hill však hovorí niečo iné. Iste, autorka popisuje realitu Ameriky, ale pri pomyslení na štedrý sociálny model Európy je možné predpokladať minimálne rovnaký scenár aj u nás.

V texte článku sa píše, že obhajcovia migrantov – či už legálnych, alebo nelegálnych, rátajú vždy len pozitíva. Takže zrátajú dane z obratu, ktoré odvedú pri nákupe, rôzne poplatky, zrážkové dane zo sociálneho zabezpečenia, príplatky za pohonné hmoty a dane z nehnuteľností. Vyjde im suma s ktorou operujú na verejnosti.

Pritom treba podotknúť, že v Amerike migranti jednoducho nežijú na podpore, ale hľadajú si prácu. Je to zásadný rozdiel oproti Európe, kde nie je dovolené urážať vážených hostí zo zahraničia ponuku práce. Naposledy Nemecko, ktoré prijalo vyše milióna ilegálnych migrantov vyhlásilo, že nemá dostatok pracovnej sily na zber zeleniny po zatvorení hraníc počas epidémie koranavírusu.

Aj v Amerike však migranti čerpajú. A nie málo. Ide o rôzne druhy podpory, kde na jeden dolár, čo vrátia migranti do rozpočtu dostanú 7 dolárov z daní daňových poplatníkov vo forme rôznych benefitov: školné, angličtina v dvojjazyčných trietach, náklady na nemocničné ošetrenie, školské obedové programy, podpora pri narodení, náklady na políciu atď.

Domácnosti ilegálnych migrantov dostávajú o 14387 dolárov z verejných zdrojov viac, ako zaplatia. Tento pomer je veľmi vysoký aj pri domácnostiach legálnych migrantov, kde je rozdiel medzi výdavkami a príjmami 4344 dolárov.

Pre porovnanie, štát podporuje z verejných zdrojov aj domácnosti bez migračných koreňov, ale tento rozdiel medzi výdavkami a príjmami je len 310 dolárov

K oficiálnym nákladom potom patria aj rôzne neoficiálne, ktoré sa v štatistikách neobjavia. Napríklad dôsledok zvýšenia počtu migrantov v oblasti má za následok stratu hodnoty nehnuteľností. Tým ľudia prichádzajú často o celoživotné úspory akumulované takýmto spôsobom. Zvyšuje sa kriminalita, počet vrážd, zhoršuje sa zdravotná situácia, čo spôsobuje zvýšené náklady štátu a menšiu produktivitu apod.

Všetky negatíva sú však propagandistami buď umlčiavané, alebo zosmiešňované ako hoaxy. Ale hoaxy to nie sú. Bohužiaľ.

https://thehill.com/opinion/immigration/449887-ann-coulter-surprise-that-cheap-immigrant-labor-costs-us-a-lot

One comment

  • Povedzte mi niekto ako sa dá dostať ku kontaktu na Medzičas. Ani registrácia im nefunguje, sľubujú poslať kód, ktorý ale neprichádza.
    Boja sa neformálnych ohlasov, alebo existuje iná príčina ? Možo som ja slepý, ale skutočne by som ich rád kontaktoval.

Pridaj komentár