Výtržnosti v Budapešti.

Dalo sa to čakať skôr či neskôr. Rovnako nie je potrebné narodiť sa ako Nostradamus, aby človek predvídal, že pokiaľ by prešiel francúzko – nemecký plán na povinné presídlenie migrantov na Slovensko, čaká toto aj naše ulice a námestia.

Naše tzv. mienkotvorné médiá (napríklad SME) majú vo veci hneď jasno, výtržnosť vyvolali futbaloví fanúšikovia.

„Putinovská“ RT je v hodnotení zdržanlivejšia. V Rusku  sa mediálny štýl typu, na vine je vždy „gádžo“ nenosí, je tam zjavný nedostatok „európskych hodnôt“.

RT miesto hodnotenia a poučovania čitateľa prináša  video zachytávajúce časť incidentu. A dokonca pod článkom je aj povolená diskusia…

Rakúsko dnes v noci súhlasilo s otvorením hraníc pre migrantov hneď po tom,  ako sa mu k tomuto kroku podarilo získať súhlas Nemecka. Ťažko skúšaná Budapešť si možno nachvíľu vydýchne. Masy migrantov sa pohli na severozápad. Za svojím snom – do bájneho Nemecka.

viac na stránke RT

Edit:

Hungarian riot police use water canon to disperse rioting soccer fans after the UEFA Euro 2016 qualifying Group F soccer match between Hungary and Romania in the Groupama Arena, Budapest, Hungary, 04 September 2015. EPA/JANOS MARJAI HUNGARY OUT Dostawca: PAP/EPA.

Hungarian riot police use water canon, EPA/JANOS MARJAI HUNGARY

Podľa portálu Wiadomości maďarskí fanúšikovia zaútočili v noci po futbalovom stretnutí Maďarsko-Rumunsko na tábor ilegálnych emigrantov na stanici Keleti, z ktorých viacero utrpelo zranenia, pričom dva imigranti museli byť ošetrovaní v nemocnici. Pri stretoch s políciou bolo zranených 30 ľudí, zatknutých bolo 42.

2 komentáre

Pridaj komentár