Výzva k ľudskosti? Alebo psychická hygiena pokrytcov?

Výzva k realistickosti.

Toto je reakcia na „Výzvu k ľudskosti“, ktorá vznikla na FB.

V dodávke zomrelo 71 ľudí, áno je to tragédia a asi by sa tiež dalo povedať vražda. Niekto tým ľuďom zničil krajinu, začal a živí naďalej vojnu, ktorá ich vyhnala z ich domov. Oni sa nezastavili v prvej bezpečnej krajine lebo niekto im nasľuboval, dal nádej, že v Európe na nich všetci čakajú, na ulici sú skrinky, ktoré dajú peniaze zadarmo, obchody sú plne dobrôt a ženy na uliciach nosia krátke sukne. Niekto im dal inštrukcie ako sa majú správať, čo majú žiadať a čo majú robiť, keď to nedostanú. Niekto im pripravil manuál kde sú sociálne pokladne najštedrejšie a ľudia najmenej chránení svojimi vládami proti nim. Niekto ich uistil, že môžu beztrestne prekonávať hranice nedodržiavať predpisy biť sa s políciou a urážať miestnych, za to že ich nedostatočne hostia a zákony sú voči nim bezzubé. Niekto ich presvedčil, že môžu svoje deti svojich rodičov svoje ženy nechať v krajinách zmietaných vojnou a dôjsť sem a až potom postarať sa o tých najslabších.

Kto to bol?

K vyzve k tzv. „ľudskosti“ sa pripojil aj prezident Slovenskej Republiky Andrej Kiska. Prezident jedného zo štátov, ktoré živia vojnu v Sýrii, odkiaľ boli podľa predbežných sprav obete v dodávke. Andrej Kiska sa na adresu Turecka vyjadril, že je to ostrov stability a že by malo byť súčasťou EU. Na Slovensku sú veľvyslanectva USA, Veľkej Británie, Francúzka, ktoré vojensky podporujú rebéliu proti legitímnej Sýrskej vláde. To tie štáty a nimi dodaná munícia rozbíjajú krajinu ľudí, ktorí zomreli v dodávke. Ale prezident Slovenskej Republiky je schopný len …pridať sa k vyzve. A nie predvolať veľvyslancov na koberček a opýtať sa kedy prestanú podporovať masaker sýrskych občanov.

Kto živí a podporuje mimovládne organizácie, ktoré svojou činnosťou dávajú tým ľuďom nadej, aby prišli sem, bez ohľadu na riziko ktoré podstupujú? Mimovládne organizácie, ktoré na tej imigrácii zarábajú?

K vyzve k tzv. „ľudskosti“ pripojilo sa viac ako 6000 ľudí, som zvedavý koľko z nich ubytovalo aspoň raz počas tuhých mrazov bezdomovca, nakŕmilo ho, dalo sa mu okúpať vo svojej vani a utrieť sa svojim uterákom? Koľkí z nich si pravidelne kupuje Nota Bene a prispieva na detské domovy? Koľko z nich sa zamyslelo nad tým, ako pomôcť obetiam rôznych živelných udalostí? Hmatateľne, svojou prácou, hmotnými vecami, peniazmi… Koľko z nich išlo sa porozprávať s prostitujúcimi deťmi, ženami na hlavnú stanicu, alebo na cestu kde stoja, či im niečo nechýba?

Koľko z nich sa aspoň raz v živote fyzicky dotklo niekoho, kto prirodzene vzbudzuje nechuť až odpor?

Koľko z nich hmatateľné ubralo o svojho osobného komfortu a pomohlo takej stratenej bytosti?

„Výzva k ľudskosti“ im dáva nádej aby z pohodlia svojho domova preukázali svoju „ľudskosť“ a ukázali iným, že sú ľudia, ale hlavne aby sami seba uistili, že som stále človek a ospravedlnili sami pred sebou, že tak v skutočnosti, tak ako Andrej Kiska nerobia nič, aby tým ľuďom skutočné pomohli, ale na FB s tou výzvou dobre vyzerajú.

Podporte: Výzva k realistickosti.

Mariusz Malinowski

7 komentárov

 • Toto sa uz deje v Nemecku – proste ak si vlastnik tak prides o svoje vlastnicke pravo
  Stat Ta donuti suplovat jeho socialnu politiku a nepomozes si

  V Německu přicházejí někteří politici s návrhem, aby bylo možné nastěhovat migranty do dlouhodobě neobsazených bytů. Ve Francii to už platí, i když se o tom nemluví. Co by takové opatření asi vyvolalo u nás?

  To je otázka, kterou řešíme dvacet let. Sdružení nájemníků už při svém vzniku v devadesátých letech poukazovalo na to, že na byty a domy, které byly stavěny za účelem pronajímání, s jejichž postavením dala obec souhlas, musí to obecné společenství mít přece nějaký vliv při veškerém respektování práva vlastníka. Není přece možné, aby bylo v Evropě statisíce prázdných bytů a miliony bezdomovců. Samozřejmě vlastník má právo si obsadit dům, ale pokud tak neučiní, tak existuje společenská odpovědnost za to, že nechceme mít prázdné domy, prázdná města. Chceme, aby v bytech, které byly postaveny za účelem bydlení, také lidé bydleli. To není žádná výjimka, to platilo v Dánsku i v dalších zemích. Jestliže vlastník neobsadí byt, tak ho obsadí nějakým způsobem obec. A platí to nejen v těchto vypjatých podmínkách. Nebylo by to samozřejmě nic ideálního, narušovalo by to celou řadu věcí, bylo by to nouzové opatření. Ale že k tomu Francie přistoupila a v Německu se o tom začíná mluvit, ukazuje, že bytová politika neodpovídá reálné situaci, ve které se nacházíme.

 • Teraz som citala tento clanok o Sulikovi a rozbor jeho postojov, preco je nerealny:
  https://dennikn.sk/blog/sloboda-a-solidarita-utesnit-hranice-a-poslat-utecencov-do-afriky/
  Neviem, ci on na to zareaguje, ale vy by ste nevedeli rozobrat to takto tiez?

 • Igor, odkial toto mas? Hladala som a nic som nenasla. Nejaky link prosim.

 • Súhlasím s autorom. Prvé, čo ma napadlo pri zverejnení tejto výzvy: kde doteraz boli títo farizeji?
  Kde boli zalezení, keď bolo beštiálne zabíjané americkými a spojeneckými vojskami civilné obyvateľstvo v Afganistane, Iraku, Lýbii, Sýrii, na Ukrajine….,
  keď boli ničené infraštruktúry celých krajín a stávali sa z nich neobývateľné zóny, v ktorých sa nedá existovať?
  Prečo ste vtedy nekričali, nepodpisovali?

  Naďalej slúžite tomu istému zvrhlému bohu, idete presne podľa plánu mafiánskej prevádzačskej zločineckej luzy. Slepí farizeji.

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Výzva k ľudskosti? Alebo psychická hygiena pokrytcov?

 • Samozrejme inštituciolizované oficiálné mainstreamové štetky a profesionální vyzývači akoby zázrakom subordinačne predpripravení.
  A celé toto je len klasické propagandistické divadlo na prelomenie prirodzeného odporu,zdravého rozumu a pudu sebazáchovy v našich končinách,ja osobne som presvedčený že buď žiadní mŕtví niesú alebo tých neborákov už naložili mrtvých do kamiona.
  Apropos kde boli títo signatári a profesionální vyzývači pred desiatimi rokmi, keď v lesoch u nás, v Poloninách, umierali v zime utečenci. Dodnes je temer v každej dedine hrob bez mena. A to boli pochovaní len tí, ktorých našli. Poľovníci dodnes rozprávajú istorky, ako v lesoch doslova zbierali tehotné ženy a deti, ktorých prevádzači nechali napospas v hlbokých lesoch. Pamätám, na príbeh ako lesník našiel v lese mŕtvu mladú ženu a pri nej plačúce dieťa. Je zvláštne, že týchto signatárov to vtedy nezaujímalo, sedeli ticho ako voš pod chrastou, pretože vtedy to nebolo spoločensky žiadúce a o etnobiznise sa ani nechyrovalo. Sú to obyčajní pokrytci.
  A to trápné divadlo s tou výzvou to už je Déjà vu anticharta 1977.

Pridaj komentár