Vznikne na Slovensku sieť zariadení pre deti imigrantov?

Hovorca Roberta Kaliňáka, Ivan Netík povedal, že na Slovensku nie sú mešity a preto moslimov Slovensko nevezme. Logiku to má. Je to lepšie, ako keby mal povedať: vybudujeme mešitu aby sme mohli prijať moslimov.

Jedným z dôvodov, ktorým apologéti imigrácie operujú je to, že Slovensko vymiera z dôvodu poklesu pôrodnosti.

Poznám mladú rodinu. Dieťa ma tri roky a nikdy nebolo v jasličkách, pretože štátne jasličky sú pre normálneho bežného Slováka zabetónované a prijatí rozhodujú známosti s riaditeľkami a sponzorské dary čiže legalizovaná korupcia. Súkromné jasličky sú cenovo pre tuto rodinu ťažko znesiteľné. Teraz ma ísť dieťa do škôlky. Ceny škôlok v Bratislave sú približne 350-400 eur a nie sú miesta.

Slovensko pozatváralo štátne jasličky a škôlky to čo ostalo zďaleka nepostačuje. Mladá rodina s priemerným platom muší vynaložiť 400 eur mesačne aby dalo dieťa niekam do opatery. V prípade, že bude mat šťastie a nájde miesto. Zároveň Slovensko prežíva demografickú krízu? Má to logiku?

Kde imigranti, ktorí sem dôjdu, dajú svoje deti? Slovensko zrazu nájde prostriedky a otvorí pre nich jasličky, škôlky so špecializovaným personálom? S kuchyňou, ktorá dokáže variť halal a bude rešpektovať ich zvyky? Dievčatá a chlapci v triedach zvlášť?

Sila ideológie je ozrutná. Slovenský otec a matku sú ponechaní sami na seba. Ale pre ideu multikulturalizmu a nejakej masochistickej túžby sebazničenia, zakrytou túžbou pomáhania, sa ľady pohnú a vznikne sieť zariadení pre deti?

Mariusz Malinowski

[sociallocker][/sociallocker]

5 komentárov

Pridaj komentár