Webová stránka supermarketu skolabovala pri výpredaji „Putinovho“ masla

(MZC/YLE) Stránka reťazca supermarketov S-Group skolabovala po nájazde zákazníkov, ktorí mali v úmysle nakúpiť zlacnené „Putinove maslo“. Pri predaji sankcionovaných mliečnych výrobkoch vznikla v Karélii nákupná horúčka. To viedlo k zavedeniu prídelov na jedného zákazníka

Ceny potravín vo Fínsku patria medzi najdrahšie v Európe, pričom spotrebiteľov si rozdelili medzi sebou dva veľké reťazce S-Group a Kesko, ktoré obsluhujú 80% trhu.

Ilkka Alarotu, jeden z riaditeľov S-Group’s oznámil na Twitteri, že v obchodoch spoločnosti sa za výpredajovú cenu v piatok objaví nesolené maslo z dodávky, ktorá bola určená pre ruský trh a podliehala sankciám.

Na stránky firmy sa v tom momente vrhlo množstvo zákaznikov, ktorí chceli vedieť viac o výpredaji za polovičnú cenu, čo spôsobilo jej kolaps.

Počas týždňa vypredávali mliečne výrobky spoločnosti City Market a Prisma v Južnej Karélii. Znížené ceny potravín spôsobili vo Fínsku nevídaný ošiaľ a ľudia ako zmyslov zbavení brali veľké množstvá syrov, mlieka a jogurtov. Preto spoločnosť S-Group limitovala množstvo masla na jedného zákazníka počtom 10 balení.

Alarotu ďalej oznámil, že spoločnosť bude pokračovať v predaji „sankcionovaných produktov“ za zľavnené ceny.

Vo štvrtok oznámila Asociácia fínskych producentov potravín a nápojov, že počas jesene očakáva výrazné zníženie cien nórskeho lososa, ktorý bol určený na ruský trh a podlieha taktiež sankciám

Pridaj komentár