„Zabíjajte ich, kdekoľvek ich nájdete“ – Korán 9:5

A je to tu:

Pokiaľ sa nenájde nič, čo by ospravedlňovalo zadržanie,  príde čas, že sa presuniete k ďalším osobám. Vzhľadom na počet jednotlivcov napojených na radikálnych islamistov je to komplikované“ povedal poslanec Sébestien Pietrasanta v suvislosti s útokom vo vlaku. Práve on napísal základy protiteroristickeho zákona, ktorý platí vo Francúzsku.

Bezpečnostné opatrenia sú stopercentné, ale to nikdy neznamená, že je nulové riziko“ dodal Pietrasanta.

Zacitujem sám seba z článku „Džihád nie je menzes – moslim nikdy nevie kedy to na neho príde a prečo moslimovia nie sú šťastní„:

Bývalý moslim Lukáš Lhoťan mi povedal, že najhoršie je, keď moslim študuje Korán sám. On totiž pre tzv. radikalizáciu úplne postačí, je v ňom všetko. A prípad týchto dvoch to len dokazuje.

Vytvorili sme si spoločnosť, v ktorej môžeme pustiť dieťa von a vieme, že ak by sa mu malo niečo zlé stať zo strany druhého človeka, tak musí naraziť na:

  • človeka zlého, ale toho sa snažíme izolovať, resocializovať, keď už vieme, že je zlý;
  • človeka chorého, ale toho sa snažíme tiež izolovať, liečiť, keď už vieme, že je chorý;
  • človeka, ktorý pod vplyvom nejakej ideológie, môže nášmu dieťaťu ublížiť. Ale tie ideológie máme pomerne dobre zmapované, vieme o nich a povinnosťou bezpečnostných orgánov štátu je vplyv každej nebezpečnej ideológie minimalizovať.

Teraz sme si pridali ďalšiu možnosť. Ideológiu, ktorá má byť všeobecne tolerovaná, ktorá napriek tomu, že poskytla toľko dôkazov o svojej násilnej povahe, má v médiách veľmi dobrý obraz – islam.

Dvaja „odborníci“ na Islam, jeden Slovák, ktorý si myslí, že je moslim, Jozef Lenč a novinár Róbert Kotian vypočítali, že radikálov je 0,0067 % z celkového počtu moslimov a ako vidíme po udalostiach, ktoré sa odohrali vo vlaku vo Francúzsku a nielen po tejto udalosti, že stačí jeden moslim, aby zomierali nevinní ľudia. Ak nebudeme brať do úvahy ich pofidérnu z plafóna zobratú metodológiu, zabudli ešte na sympatizantov IS, ktorých počty idú do tisícov v európskych štátoch.

Čo ešte sa musí stať aby štát pochopil, že tak ako hákový kríž je znakom nejakej hrozby, tak každý človek, ktorý niekoľko krát denne číta z knihy kde je napísané „Zabíjajte ich, kdekoľvek ich nájdete“ – korán 9:5  je potencionálnou hrozbou pre spoločnosť?

Editor: Na pochopenie toho, čo je skutočný obraz islamu v Európe musíte vedieť dve veci

1. Reálny obraz čistého fundamentálneho islamu je násilie, ktoré vyplýva z toho, že najviac nenávistná súra bola vyslovená na záver života Mohameda. V Koráne platí pravidlo, že v prípade (častých) rozporov v Koráne, všetko, čo bolo vyslovené skôr je „prebité“ tým, čo bolo vyslovené naposledy. Prakticky posledná súra má číslo deväť, keďže súry v Koráne nie sú zoradené podľa času, ale podľa veľkosti. Táto súra je extrémne nenávistná a jej odkaz vedie moslimov k antagonistickému pohľadu voči okolitému svetu

2. Názor európskych moslimov  je teda pre svoje okolie nebezpečný vtedy, keď bude nasmerovaný práve na tento puristický výklad  islamu. Potom sa treba opýtať, či vieme o tom, ako myslia moslimovia v Európe? Odpoveď je áno a tento obraz je doslova desivý. WZB centrum v Berlíne prezentovalo závery, ktoré nasvedčujú tomu, že fundamentálny islam je v Európe najsilnejším prúdom islamu. Závery autora textu sú potom podporené vedeckými údajmi, čím je plne odôvodnené jeho varovanie.

 

Mariusz Malinowski

Zdroj:

Pridaj komentár