Začala vojna, koniec prímeria z Minska.

Podľa našich informácií získaných priamo z oblasti, boje sa rozhoreli po celom úseku frontu.

Včera, 2. júna sa konalo stretnutie kontaktnej skupiny v Minsku. Na stretnutí sa nedospelo k žiadnym výsledkom. Minsk je zdá sa mŕtvy.

novorossija1

Gubernátor ukrajinskej časti Luhanskej oblasti Gennadyj Moskaľ nariadil zabezpečiť zastavenie dodávok pitnej vody vodárenským spoločnostiam na povstaleckom území.

Objavujú sa správy, že ukrajinské sily utrpeli západne od Donecku pri obci Marinka porážku. Oficiálny hovorca ukrajinských síl túto správu popiera, tvrdí, že ukrajinské sily boli úspešné a povstalecké sily boli odrazené.

Chaotické správy od vojakov ukrajinských síl zapĺňajú sociálne siete, situácia je nejasná. Dôvod rozhorenia bojov nie je jasný, vlastne nie je ani jasné, ktorá strana boje eskalovala na súčasnú úroveň.

Miestni obyvatelia a korešpondenti médií pracujúci na mieste uvádzajú, že ukrajinské sily ostreľujú Doneck už tretí deň. Ostreľovaná bola napríklad jedna z tržníc v meste.

Správy od miestnych obyvateľov tiež uvádzajú, že povstalecké jednotky vstúpili do Marinky. Zdá sa, že cieľom útoku povstaleckých vojsk sú pozície ukrajinského delostrelectva, ktoré v posledných dňoch ostreľovalo Doneck.

Mapa bojov s komentárom v ruštine je tu. Pozorný čitateľ jej porozumie aj bez znalosti ruštiny.

Podľa dostupných zdrojov bojuje v Marinke 15nástka, teda Republikánska garda. V bojoch sú pravdepodobne zapojení aj slovenskí dobrovoľníci. Do bojov sú zapojené aj povstalecké tanky. To znamená, že dohody z Minsku padli.

Niektoré zdroje uvádzajú, že boje pri Marinke vyprovokovala ukrajinská strana. Ich účelom je viazať pozornosť povstaleckých vojsk, zatiaľ čo plnohodnotný ukrajinský útok sa pripravuje v severnej časti frontu a jeho cieľom je zničenie povstaleckých jednotiek LNR a dobytie Lugansku.

[sociallocker][/sociallocker]

Pridaj komentár