Zakážte Oktoberfest, uráža moslimov!

MoradAlmuradiVýzva na zrušenie jednej z najslávnejších a najpopulárnejších tradícií Nemecka sa objavila ako petícia na stránke Change.org. Pod ňu sa podpísal „moslim žijúci v Holandsku Morad Almurabi

Na úvod treba povedať, že prakticky vylučujem, že by to niekto myslel vážne. Hľadal som kontakt na uvedeného moslima a podľa predpokladov som okrem jeho registračných údajov na petičnom serveri nenašiel žiadnu stopu. Celé to vyzerá ako provokácia – len ťažko povedať z akej strany. Kľudne to môže byť tak zo strany anti-moslimskej ako aj moslimská akcia na diskreditáciu protiislamských radikálov.

Zakážte netolerantnú a anti-islamskú slávnosť Oktoberfest

Oktoberfest

Vážená mestská rada v Mníchove

Píšem tento list, aby som uprel vašu pozornosť na niečo, o čom veľa moslimov verí, že je nespravodlivé a vyžaduje pozornosť. Chcel by som vás informovať, že Oktoberfest je netolerantná a anti-islamská udalosť. Snažili sme sa ignorovať túto akciu, ale existuje príliš veľa neislamských aktov vykonávaných na Oktoberfestu, ako je napr. konzumácia alkoholu, obnažené telá na verejnosti atď.

Chápeme, že Oktoberfest je každoročná nemecká tradície, ale my, moslimovia, nemôžeme tolerovať túto neislamskú udalosť, pretože nás a všetkých moslimov na svete to uráža. Preto žiadame o okamžité zrušenie nadchádzajúceho Oktoberfestu.

Sme rovnako presvedčení, že Oktoberfest by tiež mohol uraziť všetkých moslimských utečencov prichádzajúce zo Sýrie, Iraku, Afganistanu. Zrušenie Oktoberfestu pomôže utečencom, aby nezabudli na svoju islamskú históriu. Ďakujem vám za vašu pozornosť v tejto záležitosti.

S pozdravom,
Morad Almuradi, Holandsko

Avšak, aj keď tvrdím, že ide o podvod, myslím, že by sme sa mali týmto zaoberať. Prečo? Tento list totiž vznikol ako reakcia na zmeny v západnej spoločnosti, kde získava islam prevahu a kde presadzuje svoje normy, kultúru etiku a nakoniec aj právo. Ide o tichý džihád, postupné dobíjanie územia, aby sa všade tam, kde islam získa lokálnu dominanciu nakoniec presadil aj islamský pohľad na svet aj čo sa týka organizácie spoločnosti a práva.

Takto sa napríklad v Anglicku presadili šariátne súdy, ktoré v miestnych komunitách vytvárajú dualitu práva a anglické súdy už tieto rozsudky len potvrdzujú. Tým pádom anglický štát na týchto územiach fakticky prestáva existovať, pretože sa likviduje jedna z jeho systémových zložiek, schopnosť presadiť právny systém krajiny. Namiesto neho nastupuje postupne sa šíriaca rakovina islamskej nadvlády.

Je celkom dobre možné, že túto petíciu napísal nejaký Angličan, aby vyprovokoval negatívnu reakciu verejnosti. Pretože v Anglicku sú už známe prípady, keď tradičné oslavy Anglicka začínajú vadiť miestnym moslimom, kvôli národnej vlajke Anglicka (červený kríž na bielom pozadí). Tomu by nasvedčovala aj použitá reč angličtina a nie nemčina, ako by sa dalo očakávať v prípade domácich nemeckých moslimov.

Okrem toho je známe aj vyjadrenie hlavy nemeckých moslimov Aimana Mazyeka, ktorý spomenul, že vzhľadom na masívnu imigráciu moslimov si musí odteraz nemecká spoločnosť zvykať na islamské sviatky. Podobné vyjadrenia len uľahčujú priechod obavám a podobné listy či petície pôsobia ako rozbuška na tlejúcu nevraživosť voči každému, kto by chcel násilím a príkazmi meniť spoločnosť.

Nie je dobré, fakt nie…

 

Zdroj:

One comment

Pridaj komentár