Západ na Ukrajine? Lož ako pracovná metóda!

(MZC/DWN) – Európska únia  sa rozhodla stupňovať napätie s Ruskom. V sobotu na svojom osobitnom summite v Bruseli bude jednať o sprísnení sankcií proti Rusku. Oznámila to kancelárka Angela Merkelová (CDU)  vo štvrtok večer v Berlíne. Merkelová upozornila na dohody v rámci EÚ, ktoré umožňujú prijať nové sankcie resp. zosilniť tie doterajšie. Pôvodne mal byť summit o zložení novej Komisie EÚ. 

Celé jednanie o prísnejších sankciách je založené na tvrdení Kyjeva o ruskej invázií na Ukrajinu.

Agentúra REUTERS samotné tvrdenie Porošenka počas včerajšieho dňa korigovala a slovo „invázia“ vypustila (tu http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/08/28/ukraine-reuters-korrigiert-sich-und-zieht-wort-invasion-zurueck/ ). 

Reuters  prvá verzia:

„Ruská armáda, podľa prezidenta Ukrajiny Petro Poroshenka  zahájila inváziu do zem krajiny . Oznámil to úrad prezidenta v Kyjeve vo štvrtok na svojich internetových stránkach. Poroshenko zvoláva mimoriadnu schôdzu Národnej bezpečnostnej rady na prerokovanie ďalších krokov. Vzhľadom k „ruskej invázii“ bola tiež zrušená štátna návšteva Turecka prezidentom Ukrajiny.“

Reuters opravená verzia:

„Kyjev 28. augusta:  Ruskí vojaci údajne vstúpili boli na Ukrajine, podľa vyjadrení prezidenta Ukrajiny Petro Poroshenka.  Oznámil to úrad prezidenta v Kyjeve na svojich webových stránkach vo štvrtok.“

 

Ukrajinská vláda a prezident Porošenko používa stále tu istú taktiku.

Vždy keď začnú pokusy o mierové riešenie konfliktu a diplomatické jednania, následne „obviní ruskú stranu“ z nejakej akcie voči Ukrajine.

Tretie sankcie voči Rusku boli uvalené na základe obvinenia separatistov zo zostrelenia Malajzíjského lietadla. Toto obvinenie neobsahovalo ani jeden relevantný dôkaz o účasti separatistov na zostrelení. No poslúžilo Západu na stupňovanie napätia vo vzťahoch s Ruskom a na prijatie tretích sankcií, na ktoré dopláca EÚ oveľa viac ako Rusko.

Teraz Merkelová prichádza s návrhom 4. sankcií. No doma v Nemecku zamlčiava vlastným občanom pravdu o dopadoch tých tretích.

Počet nezamestnaných v Nemecku vzrástol o niečo viac, než je obvyklé v prázdninovom mesiaci august. Uviedla Spolková agentúra pre zamestnanosť vo štvrtok. „Nárast nezamestnanosti je silnejší oproti porovnaniu s minulými rokmi“, tvrdí agentúra. Hovoriť o vplyve sankcií na rast nezamestnanosti v Nemecku je tabu. Podľa odhadov odborníkov len v auguste stratilo Nemecko pre sankcie voči Rusku cca 8 000 pracovných miest.

Merkelovej  politika sankcií je fiaskom a sebapoškodzovaním nemeckej ekonomiky.

Odhady odborníkov zodpovedajú už predtým zverejneným číslam Nemeckého východoeurópskeho výboru, ktorý varoval, že počas druhého polroka  sankcie  môže stať nemeckú ekonomiku až 50.000 pracovných miest .

Zdá sa, Merkelová chce zabrániť tomu, aby si zamestnanci v Nemecku spájali nezamestnanosť s jej politikou voči Rusku, preto nová mediálna a informačná  kampaň  Ukrajiny prichádza veľmi vhod, ako bálonik, ktorý odpúta pozornosť od Merkelovej škodlivej politiky doma.

USA a EÚ sa politika na Ukrajine rúca zo dňa na deň.

Rebeli na východe oslavujú úspechy v bojoch s Ukrajinskou armádou, čo len dokazuje že po celý čas Porošenkov režim klamal o skutočnom postavení UA na Juhovýchode. Dokonca aj americká súkromná  bezpečnostono -vojenská poločnosť Stratfor priznáva, že všetky doterajšie informácie poskytované Ukrajinskou vládou o situácii na Juhovýchode Ukrajiny boli nepresná ak nie klamlivé ( tu http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/08/27/krieg-im-osten-ukrainische-armee-geraet-in-die-defensive/ ).

Problémy začína mať Porošenko aj v Kyjeve. Včera asi 2000 účastníkov protestov požadovalo jeho odchod z funkcie ako aj odchod ministra obrany.

 

kyjev

 

Kyjev2

Celé ťaženie Západu voči Rusku navyše podkopáva aj vierohodnosť NATO a jeho dôkazov voči Rusku, ktoré už spochybňujú niekoľko týždňov média v Európe. Ide najmä o pochybné snímky Digital Globe, ktoré NATO používa v informačnej a mediálnej kampani voči Rusku predovšetkým v otázke zostrelenia Malajzijského lietadla. Aj z publikovanej analýzy DWN jasne vyplýva, že pre takéto tvrdenie NATO neexistuje žiadny relevantný dôkaz (tu http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/08/28/analyse-der-nato-bilder-kein-beweis-fuer-einen-vorstoss-der-russen-in-die-ukraine/ )

Naopak, snaha Západu utajiť konečnú správu o vyšetrovaní tragédie Malajzijského lietadla (tzv. dohoda 4 krajin) , vyvoláva otázky do akej špinavej hry sa Západ na Ukrajine zaplietol?

Pridaj komentár