Zavádzate, pán poslanec Poliačik…

Dnes server Aktuality  zverejnil komentár poslanca za SaS Martina Poliačika pod názvom Hanbím sa za premiéra Fica.

Napísal v ňom okrem iného (5.9.2015):

Namiesto hľadania zmieru v spoločnosti a vysvetľovania súvislostí Robert Fico podnecuje jej polarizáciu a zbytočne ľudí straší. Neštíti sa zneužiť oslavy SNP alebo prejav pri príležitosti Dňa Ústavy a vytrvalo opakuje svoju mantru o odmietaní kvót.

Rétorikou sa nebezpečne blíži k banskobystrickému županovi, jeho poslankyňa a bývalá podpredsedníčka parlamentu Renáta Zmajkovičová dokonca s nacistami pochodovala Trnavou.

Bol som tam, videl som celú situáciu. To čo je napísané v komentári, to je proste hrubá nepravda.

Áno, pani poslankyňa mala rozhovor s protestujúcimi.

Treba však povedať, že to bolo v blízkosti zhromaždenia, maximálne možno na jeho okraji.

Ale nebudeme tu riešiť pár metrov, kde ležala pomyselná čiara zhromaždenia a kde už bolo „bežné“ námestie, nie je to podstatné.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

rozhovor poslanca s nespokojnými občanmi – voličmi. Skôr hodné nasledovania, než kritiky a už vôbec nie kritiky z pozície, že ten občan je „nácek“

Počas zhromaždenia bola pani Zmajkovičová v jednej z kaviarní na terase a naozaj nie som v stave tvrdiť, či prišla na to miesto zámerne alebo proste to bol bežný  sobotný výlet do mesta, aký robí nejeden z nás. Stretnutie s protestujúcimi by v tom prípade bolo len náhodné.

Nemám s tým žiaden problém, ak sa pani poslankyňa  pustila do rozhovoru s protestujúcimi. Ani s tým ak by prišla do mesta sa na protest zámerne pozrieť.

Od toho je poslanec aby komunikoval s občanmi a zvlášť s tými nespokojnými.

Bol som svedkom jej rozhovoru s členmi strany Mariána Kotlebu a musím povedať, že v tých rozhovoroch k žiadnej dojemnej zhode nedošlo.

V minulom článku som vysoko hodnotil to, že pani poslankyňa viedla tam na mieste s občanmi dialóg.

Na rozdiel od iných poslancov (na koho asi teraz myslím ?!), pre ktorých sú občania protestujúci v Trnave všetci do jedného „nacisti“.

Viesť dialóg s občanmi je na míle vzdialené od podpory Mariána Kotlebu, ktorá sa v komentári pani poslankyni podsúva.

Nakoniec pána poslanca zo zavádzania čitateľa bezpečne usvedčí fakt, že pani poslankyňa s „kotlebovcami“ pochodovať nemohla.

Na akcii v Trnave žiaden pochod nebol. Akcia bola statickým zhromaždením, ktoré sa zišlo na jednom mieste a odtiaľ sa už neorganizovane rozišlo rôznymi smermi.

Upriamil by som preto pozornosť voličov SaS práve na tento článok z Aktualít. Sú tam aj iné pre voliča zaujímavé tvrdenia.

Chystáte sa voliť SaS prevažne na základe toho, čo svetu prezentuje jej predseda Richard Sulík.

Ale pozor, strana nie je len Richard Sulík, ktorý možno ani nebude kandidovať, veď je predsa poslanec EU parlamentu. Na kandidátke SaS ako sa ukazuje budú rôzni ľudia, poniektorí aj s ambíciou robiť  „hodnotovú politiku“.

Potenciálni voliči SaS máte nad čím rozmýšľať, ale zase nemusíte príliš tuho.

5% prah pre vstup do parlamentu je pre stranu SaS asi „príliš vzdialený most“, obzvlášť po takýchto „výkonoch“ jej zastupiteľov.

Tak rozložíte svoj hlas, v rámci prepočtu tých prepadnutých, rovnomerne cez celé politické spektrum, čím najviac potešíte práve pani poslankyňu Zmajkovičovú…

9 komentárov

Pridaj komentár