Železničná spoločnosť Slovensko sa snaží cez zmenu prepravného poriadku zrušiť hliadky Ľudovej strany.

foto: Poiree – YouTube

Cestovanie vlakom som mal vždy rád a využívam ho rád v prípade, že cieľová destinácia je vlakom dostupná. Dosť k tomu prispieva aj čoraz horšia „kvalita“ cestných komunikácií.

Žiaľ musím konštatovať, z osobnej skúsenosti, že za posledné 2 roky z môjho pohľadu šla kvalita služieb u Železničnej spoločnosti Slovensko dole.

Mňa osobne tento rok „dorazili“ prechladené vozne a hlavne odpoveď sprievodcu, že on to nemôže prestaviť, lebo to nastavujú vozmajstri. Raz si to odniesol môj bloknutý krk.

Nie práve najlepší  stav upratovania, často až katastrofálny u záchodov, samozrejme vnímam tiež. Je za tým v prvom rade nekultúrnosť cestujúcich a tiež to, že pre práce na trati sa meškajúce súpravy dostávali upratovacím čatám na kratší čas ako mali.

Mám pocit, že v tejto republike sa už všetko serie…

Neprispôsobivý spoluobčan si do mňa zatiaľ nikdy nedovolil.

Niečo mi ale porozprávali známi, napríklad o prípade (a nebolo to na východe), keď na otázku lístok prosím „spoluobčan“ odpovedal niečo v štýle, „máš problém ?“. A dotyčný si v kľude docestoval, útla sprievodkyňa to radšej nechala tak.

Ani mne, ako občanovi, sa nezdá správne, aby bezpečnosť vo vlakoch riešili hliadky angažovaných občanov združených alebo nezdružených v niektorej z politických strán. To má zabezpečiť prepravca v súčinnosti s políciou.

Prepravca sa rozhodol zmenou prepravného poriadku zasiahnuť proti občiansko – straníckym hliadkam.

Problém vidím v tom, že vlastné (hliadky nahrádzajúce)  opatrenia na zvýšenie bezpečnosti (už nechcem byť neskromný, aby som písal aj o kultúre) cestovania som od prepravcu či polície nepostrehol.

Hliadky Ľudovej strany v problémových vlakoch teda asi končia, a uvidíme ako sa bude vyvíjať situácia v oblasti bezpečnosti cestujúcich.

Prepravca sa dúfam nebude cítiť dotknutý, ak o prípadných incidentoch v jeho vlakoch začneme informovať vo vyššej miere, než tomu bolo predtým.

Vzal si totiž na seba morálny záväzok, zvládnuť excelentne všetko sám…

Celá situácia vadí aj iným, ako ukazuje tento blog  Mareka Gábrika.

Ak tento článok číta niekto z kompetentných na tento problém tak mu odkazujem :

Vy tam musíte byť fakt všetci  sprostí keď Vám nedošlo , že ak by si polícia vykonávala svoju prácu a vylučovala by z prepravy napríklad osoby , ktoré sú pod vplyvom alkoholu alebo ho nebodaj počas cesty užívajú (tak ako sa to píše v železničnom poriadku) alebo obťažujú iným spôsobom cestujúcich alebo urážajú personál , hliadky vo vlakoch by stratili zmysel a možno by ste konečne získali nejaké body u občanov aj VY , v následujúcich voľbách zas budete všetci hľadať príčiny toho , že prečo získal kotleba 4x toľko hlasov ako sa očakávalo podľa prieskumov.

čítajte viac: Marek Gábrik – Víťazstvo

Osobny

Problémy majú hlavne osobné a regionálne vlaky. Diaľkové rýchliky sú o niečo bezpečnejšie a v nich vídavam aj policajné hliadky. Foto: Poiree – Youtube

28 komentárov

 • Nový prepravný poriadok našich železníc, ktorý pripravili zrejme pre kotlebovcov, totiž doslova uvádza: „Bez predchádzajúceho písomného povolenia ZSSK je vo vlakoch ZSSK zakázané vykonávať činnosti, ktoré nesúvisia s hromadnou osobnou dopravou a poskytovaním služieb spojených s prepravou verejnosti, a to ani s platným cestovným dokladom… Bez písomného súhlasu ZSSK je zakázané podnikať alebo vstupovať do vlakov ZSSK za týmto účelom, vykonávať predaj, propagáciu alebo uskutočňovať politickú agitáciu, podporu alebo popularizáciu názvu, značky, programu alebo hesiel politickej strany, politického hnutia alebo kandidáta, umiestňovať alebo rozdávať letáky, respektíve realizovať na tento účel alebo v súvislosti s tým akékoľvek úkony.“

  Podľa nového prepravného poriadku Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s., platí, že kto tieto pravidlá poruší, bude z vlaku vysadený

  „Železnice sú rozkradnuté a vytunelované do dna a ich vedenie ide aktualizovať nejaký bod A.4.6 prepravného poriadku, ktorý aj tak nikto nečíta,“ vyjadril sa. Vo farbistom opise situácie pokračoval, tentoraz prešiel konkrétne do vlakov, v ktorých „asociáli a feťáci pľujú na ľudí, vykrikujú po dôchodcoch a okrádajú deti, a oni idú naháňať cestujúcich a kontrolovať, kto má oblečené tričko tej nesprávnej farby. Najbližšie nám snáď aj nadiktujú, ktoré farby sú tie správne,“ napísal.

  Odbor komunikácie ZSSK na naše otázky neodpovedal priamo, vyjadrili sa však, že „Individuálni cestujúci sa nemusia obávať, že by boli vylúčení z prepravy len preto, že cestujú vlakom a majú na sebe tričko napríklad s logom firmy, časopisu, hudobnej skupiny, futbalového tímu či politickej strany.“

  Podľa ich slov, zatiaľ neboli z prepravy vylúčené žiadne osoby označujúce sa za hliadky, no v prípade zistenia porušenia prepravného poriadku však môže vlakový personál na to cestujúceho upozorniť s tým, že dotyčný môže byť vylúčený z prepravy v najbližšej stanici.

  Policajný prezident Tibor Gašpar uviedol, že ak by poslanci alebo členovia ĽSNS chceli zabrániť spáchaniu trestného činu, môžu tak rovnako ako hociktorí občania Slovenska urobiť a neboli by za to trestne zodpovední.

  http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Kotlebovci-sa-zakazu-hliadok-vo-vlakoch-vysmiali-Budeme-pokracovat-tvrdia-274060

  ZSSK miesto toho dúfa, že sa bude môcť oprieť o pomoc cestujúcich. Myšlienka je jednoduchá: sprievodcovia by začali kotlebovcov riešiť až vtedy, keď by sa cestujúci na ich prítomnosť sťažovali.

  „Zákazník má právo cestovať tak, aby ho nič neobťažovalo. A ak ho niečo alebo niekto objektívne obťažuje, vlakový personál má povinnosť to riešiť,“ hovorí Patrik Horný, člen predstavenstva ZSSK a riaditeľ ekonomického úseku.
  …………………………..
  cize inak povedane nasadia tam bonzakov ktori vznesu falosne obvinenie na LSNS a nasledne budu moct robit bordel ked kotlebovci budu prec
  no krasne ! 🙁
  https://dennikn.sk/534905/zeleznice-povedali-ako-chcu-zastavit-kotlebovcov-spoliehaju-sa-aj-na-pomoc-cestujucich/?ref=tit

  Podľa Horného začínajú železničiari podnikať konkrétne kroky, ktoré majú riešiť aj príčiny súčasného stavu – teda nízku úroveň bezpečnosti niektorých spojov, o ktorú kotlebovci opierajú svoj marketing.
  Prečítajte si tiež
  Kotlebove hliadky sa vysmiali zákazu, o nových pravidlách nevedeli ani sprievodcovia

  Prvým opatrením je podľa ZSSK vyšší počet sprievodcov vo vlakoch, ktoré firma vyhodnotila ako rizikové a ktoré si pre svoje akcie vyberajú aj Kotlebove hliadky.

  „Ak išlo o vlak, kde bol pôvodne jeden zamestnanec, teraz tam máme dvoch. Ak tam boli dvaja, teraz tam máme troch a tak ďalej,“ približuje Horný.
  …………………………
  no super ti uz tam tak nieco urobia ? podla mna nemaju sancu, lebo nikto ich nebude brat vazne

 • SNAHA O ZAKAZ KOTLEBOBVYCH HLIADOK VO VLAKU ? KED FASISTI ROBIA TAK SKVELE VECI PRE SVOJ NAROD, TAK AJ JA CHCEM BYT TAKY FASISTA !!
  Nech, :“…budu (ich tricka) nadalej zelene…budu s hoci akym narodnym popisom na tricku…ktory u dobreho cloveka, ci Slovanskeho rodu, pochopenie najde…kazdy bude vediet kto su…a cloveka zleho umyslu, v rozpak a strach uvedie…nech nahlasuju…vselijak sa vyber robi, aj naplna… “ 

  Aj ked si myslim, ze Romov treba obratit PROTI SYSTEMU a nedovolit, aby system obracal Romov proti nam …..System ich vytvoril- system ich potrebuje kvoli eurofondom, dalej ako volicov a aktivisti ako tzv. „utlacanu mensinu“. Ak sa da nech idu s nami a pozadovat rovnake vyhody ako maju oni PRE VSETKYCH !!!! Romovia su pouzivani ako nastroj rozvratu a manipulacie so Slovenskom.!!!!

  • problém je, ze systém ich nevytvoril, Oni su stále rovnaky, a ziju v synbioze so systemom, kde oni cicaju drobne, lebo cele generacie zili z dorbnych, a systém ich vyuziva dvojako, jednak mimovladky a spriazneny ludia sa zivia parazitovanim na nich, a jednak je to ich inakost voci vetsine a tym sa vytvara napetie ktore sluzi systemu na : rozdel a panuj.

   Ty ani nikdo romov/ciganov nezmeni a ani neobrati voci systemu. Systém musíme zmenit my – většina. zmenit ho tak aby umoznil romom/ciganom vrátit sa k starym tradiciam ale to uz dnes nieje mozne, jednak by tento systém museli zmenit v celej europe, nielen v jednej krajine, co nepravdepodobne uz len preto ze MY, teda ta většina co by mala zmenit ten systém, nieje jednotna, většina je uz degradovana na uroven ciganov a su zavysli od systemu, maju strach z novych věci, a hlavne nemaju viziu lepsieho systemu. Nikdo dnes neponuka lepsi systém.

   Ano Kotleba a jeho naprotivky v inych krajinách su určitou nadejou, ale ani oni niesu nositelmi myslienky niecoho ineho, alebo to aspoň verejne neprezentuju, co by som im nemal za zle, kedze systém by automaticky takých jedincov odstranil. Tudiz LSNS je nadejou, ale nie istotou zmeny k lepsiemu.

 • Niesu sprosti, len nechcu LSNS vo vlade, lebo netaha s nimi za jeden povraz. SNS hliadky by podla mna vychvalovali.

  • SNS hliadky by po vzore privatizéra Danka a ožralého Slotu kradli a páchali výtržnosti ešte viac ako Cigáni.

  • ak ich nechcu, preco robia vsetko preto aby po najblizsich volbách zostavoval vladu Kotleba? to je podla mna jasna známka sprostosti.

 • Pán Juriš, veľmi výstižný nadpis na danú tému, na rozdiel od ostatných web stránok…..

 • Opatrenie železničnej spoločnosti pomôže strane Mariana Kotlebu vycúvať zo stratových vlakových hliadok, na ktoré mrhajú svoj čas, prachy a energiu so cťou a čistým štítom a zároveň jej umožní ukázať nezmyselný boj štátu proti bežným ľuďom, ktorí po novom nemajú nárok už ani na vlastnú bezpečnosť pred asociálmi. Je to v podstate úder päsťou do tváre tej nedávno olúpenej a napadnutej dievčine, tentokrát od samotnej železničnej spoločnosti a štátu, čo vo výsledku viac ľudí naserie ako poteší.
  Ak už tie hliadky niekomu vadia (nechápem prečo, ak nepáchajú protiprávnu činnosť a v podstate pôsobia preventívne na páchanie výtržností všade tam, kde sa objavia), dalo by sa to vyriešiť oveľa inteligentnejšie, nestálo by to ani cent a štát by z toho vyšiel ako víťaz, ale nebudem radiť skorumpovanej lúze čo má robiť. Čím skôr ju ľudia pošlú do čerta, tým lepšie pre všetkých slušných ľudí v tomto štáte.

 • Formulácia toho zákazu je tiež na smiech: „vo vlakoch ZSSK zakázané vykonávať činnosti, ktoré nesúvisia s hromadnou osobnou dopravou a poskytovaním služieb spojených s prepravou verejnosti“. Takže vo vlaku už nikto nemôže čítať, telefonovať, používať notebook, jesť, spať… Môžu sa ešte cestujúci medzi sebou rozprávať? Podľa zákazu už asi len o cestovaní 🙂

  Dopravu vlakom už nikto nemôž použiť k cestovaniu na protestné zhromaždenie, míting strany, predvolebný míting…, lebo by by tým propagoval „politickú agitáciu, podporu alebo popularizáciu názvu, značky, programu alebo hesiel politickej strany…“. Babky demokratky už z „osláv MDŽ“ SMERU-SD vlakom cestovať nemôžu.

  Zároveň by bol celkom zaujímavý právny názor na takéto obmezdenie ústavných práv občanov vo VEREJNEJ doprave. Lebo to si potom môže každá súkromná firma poskytujúca služby verejnosti stanoviť takéto „obchodné podmienky“ a odmietnuť služby politikom, osobám propagujúcim politické subjekty… A nevidím tiež právny dôvod, prečo by to mali byť len politické subjekty. Prečo by to nemohli byť celé skupiny ľudí podľa ľubovoľných kritérií. Napr. podľa etnickej príslušnosti, vierovyznania…

 • Proste „elita“ úplne odtrhnutá od reality. Kotlebu dookola nazývajú fašistom. Ale aj keby ním bol, veľkú väčšinu hlasov dostal z úplne iných dôvodov, ako sympatie voličov k fašizmu. Ľudia už neveria „štandardným“ politikom. A tí namiesto toho, aby ponúkli niečo rozumnejšie, budú útočiť na Kotlebu.

  Podobne v tých vlakoch: prečo sa radšej nepostarajú o bezbečnosť? Lebo zakázať hliadky je jednoduhšie a aj v kaviarni im budú za to tlieskať. Na obyčajných občanov kašľať, o tých predsa nikdy nešlo. Ako hovorievali komunisti: na konci nášho snažienia je človek. A preto im najviac vadili tí, čo mali toho človeka na začiatku svojho zoznamu priorít.

  • Fašistů by som nevolil, ale nacka hej, preto nemám problém volit kotlebu. Lebo vnímám ten rozdiel.

   • Knieza Myskin

    aky je podla teba rozdiel medzi fasistom a nackom?
    vzdy som si myslel ze nacek je horsi ako fasista

    • strucne: nacek je clen NSDAP, teda po nasom Ludovec, a este inak narodniar co nema problem stym ze v kazdej krajine maju hlavne slovo domaci.
     fasista je vlastne len novy nazov pre burzoaziu, teda obchodnikov co vladnu. spojenie kapitalu s vladnou mocou.

     Preco mnohy ludia povazuju Nemcov za fasistov? no preto lebo ich tak oznacil Stalin a bolsevici, preco? no preto ze Nacionalny socializmus a bolsevicky socializmus boli tak podobne, ze aby bolo lahsie ludom vysvetlit nepriatela, tak ho premenovali na uhlavneho nepriatela kazdeho socialistu, teda burzostov, a po novom fasistov.

     A preco teda je podla mna nacizmus lepsi od fasizmu? no preto ze fasizmu ide blaho burzoazie, a v nacizme ide o blaho ludu.
     Druha vec je ako sa to vo finále prevedie do skutocnosti, ale uz z myslienky je nacizmus pre mna ako nemajetného obcana jasna volba, pred fasizmom, ktory je len pekny nazov pre poddanstvo az otroctvo.

     a aby nikto nebol na pochybách o mne, ja beriem veci tak ze pod druhej svetovej vojne, vyhral vychodny bolsevizmus a zapadny fasizmus nad nemeckym nacizmom, a po roku 90 vyhral fasizmus na celej planete.

     • Podla mna to o com pises nie je fasizmus, ale „zapadna kapitalisticka demokracia“. Fasizmus presadzuje silny stat, kde sa aj burzuji musia podriadovat jeho zaujmom. Dnes su vlady statov len babkove a skutocnu moc maju banky a korporacie.

     • za silny stat povazujem nacizmus. Tam sa museli podriadit státu vsetci, velke firmy, banky, zivnostnici aj obycajny obcania.

      ale samozrejme to je moj pohlad, a moja definicia, nemusi sa zhodovat so vseobecne prjimanou tezou.

     • Knieza Myskin

      Ty mas na mysli NARODOVEC, co od cias Stura patri medzi politicku realitu Slovakov (hoci castokrat ponizovana a bilagovana realita) a to je uplne v pohode.

      ale treba si povedat ze nemecky nacizmus bola zla, zvratena a chora totalitna ideologia zhruba na rovnakej urovni ako stalinizmus v Rusku – stala na nemeckych mytoch, presvedceni o cistej rase, na prave silnejsieho, na nadradenosti nemcov, na magickych elementoch na institucionalizovanom nasili (gestapo) a mnohych dalsich uletenostiach
      Sice deklarovali ze im ide o LUD ale chapanie bolo take ze jednotlivec nema cenu a mozno po nom sliapat v mene svetlej buducnosti naroda.
      Slovensko touto ideologiou bolo nastastie zasiahnute len malo, takze treba si pozriet spomienky ludi z Nemecka ako to prezivali oni

      co sa tyka fasizmu, tak povodne islo o ideologiu a diktaturu Musoliniho, ktory sa odvolaval na historicke korene Talianska v starovekom Rime
      ale inak to slovo bolo zhusta pouzivane na akykolvek stat(kde nebola vyslovene zapadna demokracia) a kde neboli pri moci komunisti – proste islo o ideologicku nalepku a v sucasnosti ide o slovo ktore stratilo svoj vyznam – je to univerzalna nadavka, nieco ako aj ine bezne pouzivane vulgarizmy

     • Mam na teba jednu otázku, cerpas svoje vedomosti o nacizmu z oficiálních zdrojov (teda od vitazov vojny, teda od sionistov) alebo si si dal tu námahu, zohnal si si dobove zdroje informacii od clenov alebo sympatizantov nacionalneho socializmu?

     • Knieza Myskin

      tartus
      neviem ci vies ale ani za cias Slovenskeho statu nebol nacizmus kompatibilny s krestanskou liniou slovenskeho naroda cize s ludactvom a teraz, v dnesnej dobe uz vobec nie
      Druha vec je ze vtedy nemali inu sancu a museli sa tvarit ze s tym suhlasia, ale vnutorne stotoznenych ludi na Slovensku bolo 5 a pol – tym ludom islo o narod a nie o socialisticku ideologiu
      pravdu povediac nechapem to dnesne nadsenie pre nacizmus a pre kopirovanie nemeckych ideovych vzorov tej doby (tym viac ze nemci neboli slovakom ktovieako nakloneni)

      pozri snazim sa pochopit aj ine nazory, aj odlisne, ale nacizmus bola mimoriadne tvrda a kruta ideologia
      Hitler a Stalin si mohli ruky podat

      ano snazim sa necerpat len z oficialnych pramenov a pozeram aj alternativne pramene a rozpraval som sa aj s mnohymi pamatnikmi tej doby
      ale keby si poznal nemecke archivy tak nemci slovakov vnimali ako tych ktori nie su nadseni pre nemecky sposob zivota

   • myslel si toho madara -Mgr. Tibor Šimoni, MBA
    generálny riaditeľ ??

 • Vládna kamarilla pod taktovkou mimovládok a presstitútok robí všetko preto aby mala LSNS v najbližších volbách 30% 😀

Pridaj komentár