Židia neumreli v koncentrákoch, je to lož

Tento provokatívny titulok je podľa rozhodnutia Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP) oddnes legálny, ak zaznie bez konotácii poškodiť židovskú vieru alebo etnikum v rámci debaty o miere genocídy počas druhej svetovej vojny.

ESĽP väčšinou hlasov 10:7 totiž v podobnom duchu rozhodol, že je popieraním slobody slova, ak je niekto (konkrétne turecký politik) odsúdený za tvrdenie, že arménska genocída bola klamstvom.

Rovnaký postoj však musí odteraz ESĽP zaujať v ľubovoľnom prípade, kde ide len o diskusiu bez politických a iných motívov. V opačnom prípade by rozsudok o legálnosti popierania arménskej genocídy nemal zmysel. Z toho dôvodu popierači holokaustu majú odteraz dvere v Európe otvorené, hoci im podľa európskych zákonov doteraz hrozil nepodmienečný trest

Rozsudok je záväzný pre všetky krajiny Rady Európy, teda aj pre Slovensko

Zdroj:

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/turkey/11373115/Amal-Clooneys-latest-case-Why-Turkey-wont-talk-about-the-Armenian-genocide.html

23 komentárov

 • Ľudia pozerali ste si ten anglický „zdroj“ článku dole? To do Židmi nemá ani okrajovo nič spoločné. Tento web je úplný výsmech.

  • Popierate, že ESĽP rozhodol, že je porušením slobody slova v (ľubovoľnom) prípade kritiky genocídy perzekuovať vyslovenie tohto názoru? Nadpis len vytvoril analógiu so židovskou genocídou. Takto právo funguje. Nemôžete povoliť diskusiu o jednej genocíde a druhú naopak zakázať. Ak je povolená kritika arménskej genocídy, automaticky je povolená aj kritika židovskej.

   • co je dovolene bohovi nieje dovolene volovi, to je hlavny zakon spravodlivosti v europe, tudiz je zakazane aby akykolvek sudca v europe prijal hocijaky dokaz o tom ze sa holokaust nestal.
    V amerike to neplati, ale vyriesili to tak, ze USA deportuju kazdeho popieraca holokaustu do nemecka, vratane svojich vlastnych obcanov a tym ucinia spravodlivosti za dost.

   • máš úplnú pravdu!!!!

  • Kto neverí že existuje tento rozsudok súdu tak si vypočujte toto video celé kde sa cituje tento rozsudok.
   Robert Bačinský Odkaz pre rabína Danka, Žitňanskú a Richtera
   https://www.youtube.com/watch?v=6C2qQjI8V4s

   Tak kto tu je v skutočnosti fašista? Fašizmus Ukrajinskej nelegitímnej
   vlády a jej prisluhovači

 • čo je potom vraždenie ľudí žoldniermi ,,, americkými, francúzskými …….. ???,,, ženy, deti, chorí — do radu ???

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Židia neumreli v koncentrákoch, je to lož

 • Spolocne s Hanah Arendtovou si myslim ze ludia by nemali byt trestani za svoj nazor aj ked je hlupy ci vyslovene zly (lebo je to lahke prehodit na neslobodu nazoru a trestanie akohokolvek nepohodlneho nazoru)
  ale urcite by mal existovat mechanizmus (nie trestnopravny) ako zabranit sireniu podobnych nezmyslov

  Co sa tyka holokaustu tak toto urcitym sposobom potvrdila institucia ktora je tu uz 2000 rokov a je predpoklad ze dalsich 2000 rokov tu bude tiez = Katolicka cirkev
  a spravila to vyhlasenim Edity Steinovej za svatu (plus Maximilian Kolbe a vyzera to ze aj jeden slovensky zid Tomas Munk sa docka podobneho i ked mozno nizsieho uznania zo strany RKC)
  Rovnako stat Izrael a zidovska komunita urcite nezabudne.
  Ravnako sa vsak nezabudne ani na tych ktori zidom vtedy pomahali

  Co sa tyka genocidy armenov tak je fakt, ze Hitler sa na nu priamo odvolaval ako svoj vzor pre to co chcel spravit so zidmi. menej sa vsak vie uz to ze Turci to vtedy robili s tichym suhlasom Francuzka a Anglicka. Nemci si to aspon priznali ale Turci stale zatlkaju az to pekne nie je a zneuzivaju svoje geopoliticke postavenie (verim ze raz im to dejiny spocitaju)

  a este pripomeniem jednu genocidu o ktorej sa tiez malo hovori: Nankingsky masaker ktory za WW2 robili Japonci v Cine

  a nemali by sme zabudat ani na ine ako napr burska vojna a prve koncentraky v nej. taktiku spalenej zeme za vojny „sever proti juhu“. a uz vobec nie na turecke vyboje do europy (ktore zakratko kvoli politickej korektnosti sa nebudu moct ani len spomenut)

  • a samozrejme zabudol som spomenut tzv jachymovsku loz
   na zlociny komunizmu by sme tiez nemali zabudat a to tym viac ze sme ich viaceri zazili na vlastnej kozi
   a Stalin ma na svedomi este viac ludi ako Hitler

   • Stalin ma viac ludi na svedomi, nez Hitler, to je pravda, bohuzial bola to kruta dan za to, ze Rusi pocas vojny, prakticky nemali bojaschopnu armadu a vzisla z toho tzv. Totalna vojna, kde bojuju deti, zeny a aj chori, ak je treba.

    Nejde ale teraz ospravedlnovat vacsie zlo mensim. Keby Hitler vyhral vojnu, slovanske staty ako Cesko, Slovensko, Polsko a pod. by neexistovali dnes. Vsetko by to bolo Nemecko – Tretia risa a my by sme nezili, resp. sluzili nadradenej arijskej rase. Prave preto budme radi, ze vznikla koalicia a Hitlera porazila, aj napriek velkym Ruskym stratam na zivotoch…

    Myslim si, ze je dobre, ak sa trestalo za popieranie uz overenej genocidy. Predsalen, popieranie genocidy je v podstate chaba „ospravedlnenka“ za to, co napachal ten ci onen rezim umyselne a nelogicky tvrdit, ze nic take sa nestalo je minimalne nepriama podpora toho rezimu, a teda aj vrazdenia, naviac je to dehonestujuce k ludom, ktori evidentne zahynuli tymto sposobom. Teda je logicke, ze je to akysi prejav, napr. nacizmu, ked tvrdia ludia, ze holokaust sa nedial.

    Ak sa genocida neudiala, musia o tom rozhodnut experti a historici, nie politici a pravnici od stola, len preto, ze sa dohodli nejake vlady, napr. Turecka a EU.

   • Nie , nie je to pravda, že Stalin má na svedomí viac obetí jako Hitler. Je to gemagógia, celý západ sa chápe Solženicinových údajov o 100 mil. mŕtvych v Gulagoch, ktoré si vycucal z prsta a začal šíriť po emigrácii do USA ,kde chodil a tliachal za peniaze na univerzitách hovadiny o obetiach Stalinizmu. Sám sa pritom vyhol narukovaniu na vojnu tak,že sa dal zavireť do Gulagu a přitom si pochvaľoval ako dobre sa tam mal.
    Rovnako sa netvárme, že fašistické koncentráky boli nejakou ojedinělou epizodou v histórii západu ,ktorý je inak celkom nepoškvrnený.
    Koncentráky boli dávno před Hitlerom v Južnej Afrike, Sev.amerike, Indii as pod, kde zomierali pod koloniálnou správou miliony ľudí. Len v Indii podľa dokumentov Britského kráľovského archivu zahynulo hladom v rokoch 1875-1895 30 miliónov Indov .Milióny zahynuli v Severnej Amerike . Podľa posledních odhadov majú na svedomí západné koloniálne štáty vrátane USA na svedomí cca 500 miliónov. ľudí.
    Len sa o tom mlčí a tliachajú sa kraviny o Stalinovi. Len posledné invázie USA hovoria za všetko ….Irak 1,5 mil., Afganistan 0,5 mil., Vietnam 2 mil., Korea 2 mil.
    Takže vyserme sa na Rusko a pozametajme si před vlastrným prahom .

    • Knieza Myskin

     sa dal zavrierť do Gulagu a přitom si pochvaľoval ako dobre sa tam mal.

     to snad nemyslis vazne, poznal som osobne cloveka ktory bol 9 rokov v ruskom Gulagu a jeho spoluvazni ktori tam boli s nim ale na rozdiel od neho zazili nemecky koncentrak tak si na neho spominali ako na „stare zlate casy“
     isteze je to spomienkovy optimizmus ale predsa to len o niecom hovori

     a ked uz hovorime o Stalinovi slusalo by sa spomenut aj Ukrajinsky hladomor, tiez to bola genocida svojho druhu
     a odporucam pozriet film Cekista najdes na YT, ale dobry je aj film Sowjet story

     • Nehovorím,že boli gulagy výlet,ale zrovna Solženicin si nesťažoval.
      Tie žvásty o tom jako bolo v německých dobře a v gulagoch strašne …….to už poznáme.
      Ukrajinský hladomor……ano bol v Stalinových časoch ,ale netýkal sa len Ukrajiny, týkal sa celého ZSSR a príčiny tohoto hladomoru boli vonkajšie a
      Stalin nemal moc na výber . O příčinách tohoto hladomoru existujú značne skreslené predstavy a píše o tom veľmi dobre Starikov.
      Ty o tom vieš evidentne hovno. V tých časocxh západ uzavrel pre ZSSR akúkoľvek možnosti financovania industrializácie ZSSR , odmietol od Ruska brať ropu plyn a hlavne zlato, hovorilo sa tomu „zlatá blokáda“ a ZSSR mohol
      vyvážať len obilie. Bol to nátlak západu na ZSSR s cieľom ho zničiť ekonomicky. Okrem toho sa pridali aj nepriaznivé klimatické podmienky a slabé výnosy . ZSSR nemal inú možnosť ak chcel priemyselne napredovať,čo bola podmienka .aby sa ubránil následnej nemeckej invázii .
      Situácia ZSSR bola veľmi komplikovaná, nie jednoduchá , citujem k pochopenie aspoň stručne:

      „Nejdůležitějším zdrojem Ruska bylo tragické, nadměrné přetížení mnoha lidských generací, které muselo překlenout propast mezi potřebami státu a možnostmi, jež mu dala příroda. Proto mělo Rusko téměř vždy vojenskou strukturu správy, jeho režim byl mobilizační, na demokratické sladění zájmů mocenské elity a obyčejných obyvatel nezbývaly žádné prostředky. V průběhu stovek let byla hlavním úkolem moci mobilizace lidu pro cíle, kterých by běžnou praxí nemohlo být dosaženo.“
      „Rusové se nepřetržitě bránili před hrozbami ze Západu a Jihu a to je donutilo zvolit si odpovídající politickou tradici. Jestliže na Západě sjednocovaly státy smluvní vztahy uvnitř elit, regulace vlastnických práv a obrana králových poddaných zákonem, pak v Rusku vznikl systém, na jehož základě nemohly být hubené zdroje rozděleny mezi vlastníky, a shromažďovaly se tak pouze v rukách nejvyššího vůdce. Nikoli náhodou byla v ruské ideologii zdůrazňována myšlenka obětavosti pro vlast. Proto bylo také Rusko vždy částečně mystickým státem se zvláštním kulturním koloritem.“
      „Ruský stát byl po revoluci znovu obnoven, tentokrát pod rudým praporem Sovětského svazu. A vůdcem této obnovy se stal J. V. Stalin. Znovu ustavil bývalý ´helénistický typ státu´ (politická moc a vlastnictví jsou neoddělitelně spjaty a řízený autokraticky). Rusko přitom uskutečnilo neuvěřitelnou modernizaci a stalo se druhou velmocí světa. Stalinova krutost, podezřívavost a další záporné rysy jeho povahy jsou ve vztahu k historické skutečnosti druhořadé. Zopakoval to, co před ním vykonali Ivan III., Ivan IV. Hrozný a Petr I. Veliký, jejichž ´vztyčený prst Boží´ byl pro lid tak děsivý.“
      „Stalin se svými úspěchy a chybami odpovídal tisíciletým dějinám země, jeho osudovost je nutno posuzovat bez hněvu a vášně, jinak z ní nezískáme žádné poučení pro budoucnost. Jakmile budeme ve vlastních dějinách vnímat jen jednotlivá období nejčastěji spojovaná se záporným hodnocením tehdejších vůdců, nebudeme nikdy schopni pochopit sami sebe.“
      „Stalin se nevynořil z jakési ´tvořivé nicoty´. Spojovaly se v něm evropské liberální tradice a ruské historické zkušenosti. Když si ruští konstituční demokraté v boji s mocí povolali na pomoc ´řeku Styx´, vůbec netušili, co z toho může vzniknout. Tento asketický, intelektuální, krutý lídr se objevil jako revoluční odplata za chyby a zločiny imperiální elity, jež zničila ruský stát. Stalin symbolizoval druhou stranu nedokončených reforem Witteho a Stolypina. Obnovil stát, učinil jej supervelmocí a opřel se při tom o historické tradice Ruska. Posudky, které vystavili Stalinovi Mao Ce-tung („70 % správného počínání, 30 % chybného“) a Churchill („převzal Rusko s dřevěným rádlem a odevzdal je s atomovou bombou“, „byl vynikající osobností, imponující naší kruté době“) – to jsou hodnocení nezúčastněných.

  • Knieza Myskin

   Malý připomíná, že francouzské revoluční tribunály za Velké revoluce 1789-1799, považované za počátek svobody a lidských práv poslaly pod gilotinu 200-800 tisíc lidí, především katolíků, v krajině Vendée byla provedena první genocida v moderním slova smyslu – a to proti katolíkům pouze proto, poněvadž se nechtěli vzdát své víry, a to vše během pouhých dvou let. Uvádějí to nejen katoličtí, ale i nekatoličtí historikové, například Albert Soboul, Adolph Thiérs a jiní.

   Známý světově ceněný žurnalista Vittorio Messori píše: „Všechno to, co praktikovala za války SS, bylo již dříve vykonáno ´demokraty´z Paříže: ze seškrabané kůže obyvatel Vendée se vyráběly boty pro úředníky, z jemnější kůže žen rukavičky. Ve Vendée došlo poprvé k uplatnění chemické zbraně, k použití jedovatých plynů a otrávené vody. Tehdejšími plynovými komorami byly lodě naplněné venkovany a kněžími, zavezené doprostřed řeky a potápěné….“

   http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Smradlava-zumpa-a-vyhrozovani-smrti-Hadka-o-krvave-katolicke-cirkvi-pokracuje-306470

   Francuzi su doteraz pysni na tu ich tzv revoluciu ale nemaju byt na co pysni

Pridaj komentár