Zoznámte sa: Putinov agent

Tú scénu vidím úplne plasticky. Dáma v bare, zamieri k nej distingovovaný, aj keď trocha ošumelý gentleman s fúzikmi. Ladným pohybom dravca na dôchodku obsadí barovú stoličku vedľa nej, uprie pohľad na barmana, ktorý sa k nemu nakloní čakajúc na objednávku. Pán sa však obráti najskôr k dáme, ktorá svojim načančaným boa a afektovaným vystupovaním zo všetkého najviac pripomína neuznanú herečku a nezameniteľným huhňavým hlasom s nebezpečným východoeurópskym akcentom sa spýta:  „Dáma ako Vy určite neodmietne pozvanie na pohárik Bacardi s ľadom.“ A smerom k barmanovi pokračuje ďalej: „Mne Stolichnuju vódku s Martini a ľadom. Pretrepať a nemiešať.“ Dáma udivene zdvihne zrak, predsa len v našich končinám podobný typ správania nie je príliš bežný a skôr než môže čokoľvek povedať, muž sa ozve: „Šebej, František Šebej.“

Na úvod stačí mierna dávka filmovej romantiky. Avšak ak sa pýtate, čo má Putin spoločné so známym rusobijcom Šebejom, odpoveď je jednoduchá – všetko.

Jeho predvolebná agitácia bola nielen pre neho už tradičné zvolávanie hromov-bleskov na Rusko a prezidenta Ruska Vladimíra Putina. Vo svojej tiráde označil Slovenskú Národnú Stranu za súčasť „siete politických spolupracovníkov v celej Európe“, ktorú podporuje Putinovo Rusko. Táto sieť má podľa Šebeja za úlohu „rozvrátiť liberálne demokratické systémy“, „nabúrať hodnoty, podľa ktorých žijeme a prispôsobiť ich tomu, čo chce Rusko“

Samozrejme, že takéto vyjadrovanie sa mnohým ľuďom nesmierne páčilo. Z celkového počtu hlasov 169 593, ktoré strana Most-Híd dostala, až 17 403 krúžkovalo práve Františka Šebeja. Takže František Šebej bol určite výraznou postavou predvolebnej kampane a jeho „principiálna“ protiruská rétorika pomohla strane dostať sa do parlamentu.

Po voľbách, kde sa Predsedníctvo strany, doslova pár dní po oznámení výsledkov rozhodlo vstúpiť do koalície s dvojičkou Smer-SD a SNS nielenže kritizoval hrozbu vystúpenia Zsolta Simona z poslaneckého klubu, ale vyjadril svoje rozhodnutie ostať súčasťou vlády so Smerom-SD a so SNS.

„Nepáči sa mi to,“ zhodnotil Simonovo rozhodnutie Šebej. Tvrdí, že on neodíde. „Rozhodol som sa, že neodídem,“ poznamenal. Šebej síce pôvodne so Smerom-SD ísť nechcel, ale presvedčilo ho to, že neexistovala žiadna iná možnosť.

Ak berieme do úvahy, že František Šebej je človek s neotrasiteľnou morálnou integritou, nie je predsa možné, aby vstúpil do vlády so SNS, t.j. stranou, ktorú podporuje Putin, ktorá má za úlohu „rozvrátiť liberálne demokratické systémy“, „nabúrať hodnoty, podľa ktorých žijeme a prispôsobiť ich tomu, čo chce Rusko“. Športovec František Šebej, by predsa neklamal.

Takže potom sú možné už len dva varianty. Ferko Šebej sa buď práve infiltroval do proruských štruktúr, alebo vyšiel z ilegality. V prípade prvej možnosti je akosi iracionálne považovať ho za agenta, keďže o utajení sa v jeho prípade hovoriť nedá. Oveľa zaujímavejší je druhý variant.

Pravá identita Františka Šebeja je tajný agent Putina a doteraz celé roky len hral principiálneho odporcu Ruska. V skutočnosti si povedal, že vo veku 67 rokov má právo na zaslúžený odpočinok a svoje ťažko zarobené ruble si bude užívať v „rozvrátenom liberálnom demokratickom systéme“ s „nabúranými hodnotami, podľa ktorých žijeme“. Samozrejme poteší aj poslanecký plat a zopár odmien, ktoré za vernú službu „magúčej Rosíji“ počas nasledujúcich rokov dostane od Róberta Fica, zástupcu Putina na našej rodnej hrude 🙂

Tak si tu žijeme…

Zdroj:

Filmová inšpirácia:

 

8 komentárov

 • Jebeš je tiež stále ten istý mentálny model.Vzorný príklad,akým človekom nebyť

 • Tento hajzel by isiel do vlady s hocikym len nech su ecka !!! Inac pamatam sa na jeho vyrok : ked vidim slovensky znak je mi na grcanie alebo ,,zoberiem samopal na plece a pojdem branit Ukrajinu proti ruskej agresi“ ( doteraz mu asi nesiel ziadny spoj )

 • Meno Šebej sa má čítať iba odzadu.

 • fíííha…., Feri Jebeš…. to by som na neho nepovedal tedáááá….?! Ešte to oklepnem okolo neho pre istotu 🙂

 • Ten šialenec raz vyskočí holý z 8.poschodia s výkrikom „RUSI IDÚ!!“ 😀 a nepčjte naňho však aj samotný Jaslovský ho vrelo odporúčal krúžkovať na tej politruckej voyer stránke liberálneho talibanu a kyberšikany PLH 🙂

 • „Stále sa očakáva reakcia Zsolta Simona z Mostu, ktorý krátko pred voľbami pre .týždeň zopakoval, že vláda Mostu so Smerom určite, určite určite nebude jeho smer.
  Netrpezlivo tiež čakáme aj na slová Františka Šebeja, Lucie Žitňanskej, Petra Kresáka a Ivana Švejnu, pretože ich poznáme ako ľudí Západu, trhu, a s dovolením, aj elementárnej morálky, ktorá im doteraz nikdy nedovolila byť spojencami Mečiara či Fica pri kazení duše Slovenska.“
  pise Hrib, dlhorocny Sebejov kamarat: http://www.tyzden.sk/nazory/30525/zrada-vlada-a-jej-uzitocni-idioti/

  No ako sa ukazalo po zverejneni tohto komentaru, Sebej a kol. sa rozhodli byt spojencami Fica, toho kazica duse Slovenska. Ba co viac, aj spojencom Danka, ktoreho SNS Sebej oznacil za extremisticko nacionalisticku.
  A maju aj ospravedlnenie aby to nevyzeralo ze stratili sudnost a elementarnu moralku: Kotleba. Kotlebova strana je ten strasiak, kvoli ktoremu je teraz dovolene zlepit aj jablka s hruskami, Kotleba je teraz ten povestny muz s kozenou brasnou, ktory nesmie prejst za ziadnu cenu.

  Tych 17tis kruzkovacov Sebeja musi byt teraz pravom nasrdenych a sklamanych – ked sa spreneveril hadam kazdej jednej hodnote ktovi ktorej ho kruzkovali. Ale to nevadi, volic v demokracii je nepoucitelny a plave po povrchu, ako to povestne Hascakove h0vno.

  A takto si tu zijeme…

Pridaj komentár