Zranili obdivovaného ukrajinského veliteľa v kukle

Každý deň sa človek dozvedá niečo nové. Smutné alebo radostné, očakávané, alebo prekvapujúce, ale taktiež múdre alebo hlúpe.

Hlúpe, najmä keď čítate SME tak ako ja dnes.

Doposiaľ som vedel,  že všeličo môže byť Ľudove. Zvyky, slovesnoť, rozprávky, kroje, jedlá a pod. Dnes som sa však dozvedel, že môže existovať aj ľudové vojsko.

Primitivizmus a hlúposť redaktorov SME dnes dosiahla ďalší level, keď vo svojom článku do neba oslavujú ukrajinského veliteľa v kukle, ktorý sa stal symbolom novo vznikajúceho  „ľudového“vojska.

Áno. Mali sme tu Československú ľudovú armádu. Aj Ľudové milície. Ale všetko to boli ozbrojené zložky pod absolútnou kontrolou štátu.

§ 294 Trestného zákona hovorí jasne. Odňatím slobody na 3 – 8 rokov sa potrestá ten, kto si nelegálne zadováži zbraň.

Predpokladám, že podobné znenie zákona mala aj Ukrajina, kým ešte bola akým takým štátom s pevnou politickou štruktúrou a štátnymi orgánmi. Dnes v nej pôsobia ozbrojené skupiny mimo zákona. Vedú ich ľudia, ktorí sa musia skrývať v kukle a strážiť svoju identitu, pretože veľmi dobre vedia, že ich konanie je za hranicou zákona a že jedného dňa môžu za svoje činy niesť patričné následky.

Vojak regulárnej armády vie za koho a za čo bojuje, kto mu velí a pod.  A že sa musí riadiť Ženevskými konvenciami, ak nechce stáť pred vojenským tribunálom.

Naopak chlap v maske sa nezodpovedá nikomu. Môže si robiť čo chce, komu chce, ako chce a nie je postihnuteľný. A obhajovať také konanie je zo strany SME nie len  nezodpovedné ale najmä hlúpe a primitívne.

Neviem ako by dotyčné panie redaktorky a slovenské orgány reagovali, ak by sa na Slovensku niekoľko dokonca legálnych vlastníkov zbraní rozhodlo založiť si len tak ľudovú armádu. Navlieklo by sa do maskáčov a kukiel a poďho sa presúšať po Slovensku. Tu niekoho odstreliť, tu niekoho okradnúť, tu niekoho znásliniť.

A čo ak by sa to týkalo práve Vás milé dámy? Čo z toho by ste si vybrali?

Zdroj: http://www.sme.sk/c/7343426/zranili-obdivovaneho-ukrajinskeho-velitela-v-kukle.html?ref=njct

https://www.youtube.com/watch?v=29wyD1E0a98#t=90

One comment

Pridaj komentár