Andrej, vážne, ako si vlastne k tomu majetku prišiel?

Je už viac ako isté, že Andrej Kiska zanechá hlbokú stopu v pamäti ľudí. Doterajší slovenskí prezidenti boli šedé, nevýrazné osobnosti, pri ktorých bol postoj buď neutrálny až väčšinou kladný, alebo naopak. Pri Kiskovi sa však mienka veľkej časti ľudí rozdeľuje na 100% podporu, alebo naopak na 100% odmietanie. Nedá sa povedať, že polarizuje sám za seba, skôr ide o naskočenie do vlaku polarizácie spoločnosti, kde si skrátka vybral jeden z vlakov idúcich jedným smerom. Jeho spolucestujúci ho milujú a sú na neho hrdí, tí z druhého vlaku zas naopak.

Andrej Kiska sám hovorí že až do roku 1996 sa pretĺkal s bratom a bratrancom ako sa dalo. Potom sa im podarilo založiť Triangel a Quattro, čo bola trefa do čierneho s malou chybičkou krásy. Podnikanie toho typu si vyžadovalo od začiatku obrovské prostriedky. Ak predávate prvý rok priemerne 500 zmlúv mesačne pri priemernej cene (budem skromný) okolo 10 000,-Sk (budem uvažovať akontáciu 10%, čím by som potreboval len 90% na vyplatenie dodávateľa). Na prvý rok budem potrebovať odhadom okolo 40 miliónov Sk, keďže staré splátky hradia tie nové a postupne sa zvyšuje príliv peňazí. Odkiaľ na to zobral???

Kiska

Andrej Kiska, prezident Slovenskej republiky

Vo svojom biografickom rozhovore hovorí o tichých spoločníkoch, ktorých neskôr vyplatili. Kto boli tí tichí spoločníci, o ktorých nik nevie a prečo sa nechali vyplatiť z podniku, ktorý niesol zlaté vajcia? Ďalšia záhada.

Možno sa odpoveď skrýva niekde inde. Vo výpise Obchodného registra firmy v likvidácii Levočské strojárne môžete nájsť „čírou náhodou“ v čase, keď sa rozbiehal Triangel mená Andrej Kiska a Bistrík Kiska, ktorí sa stali členmi predstavenstva. Podivné okolnosti naznačujúce tunelovanie sú opísané v článku eTrend, ktorý sa zhovára s Petrom Kováčom, predsedom predstavenstva. Po rozbehu firmy TatraCredit sa k nej o rok neskôr pripája spoločnosť Spojené podniky. Nebolo by to nijako divné, keby sa v tomto podniku nevyskytovalo aj meno Petra Kováča z Levočských strojární. Toto meno a ďalšie môžete nájsť aj pri podnikoch okolo Bučiny Zvolen a tak tieto tri spoločnosti spolu s Kiskovcami vytvárajú obrazec vzájomných prepojení.

Podľa eTrend si v inkriminovanom období strojárne prudko navýšili základný kapitál akciami na doručiteľa a ich majiteľa nikto nevie. Zároveň sa v rozhovore vyjadril Andrej Kiska, že sa za nich zaručili spoločníci v Istrobanke, ktorá bola známa korupčným prepojením na Mečiarovu vládu a v roku 1997 ju ovládli Rezešovci. Spoločnosť Levočské strojárne ostala štátu dlžná 60 miliónov korún. Rovnako ako mnoho ďalších spoločností, ktoré boli spojené s menami ako Kováč či Lispuch, riaditeľa Bučiny, ktoré vygenerovali straty štátu na nedoplatkov v hodnotách vyše 100 miliónov korún.

Je to veľa podivných náhod a lietajú v nich desiatky miliónov korún s tými istými menami. Na začiatku tohto kolotoča však figuruje aj meno Andrej Kiska. Práve v čase keď tie desiatky miliónov potreboval.

Zdroj:

18 komentárov

 • a tento pán ktorý si dokázal kupiť na bilbordoch kreslo prezidenta ide ukazovať morálku—fuj

 • ste len ubohi konspiratori, ktori nemaju problem na zaklade nepodlozenych faktov ociernovat kohokolvek. Kisku som volil, a volil by som ho znova. Ten clovek vo svojom zivote pomohol vaciemu poctu ludi, ako ste vy dokopy vychlastali piv. Tak naco si kupujete veci na ktore nemate, ked ten co vam pozicia na urok, je pre vas automaticky uzernik?

  • Pan Anonym, nikto nikoho neociernuje. Jednoducho je fakt, ze zaciatky Kiskovej podnikatelskej kariery sa stracaju v hustej hmle. Skuste si precitat jeho vlastne slova – linky su predsa prilozene rovnako ako pri kazdom nasom clanku.
   Kisku by som mimochodom proti Ficovi volil kedykolvek aj ja. Druha vec je, ze svoj urad vykonava nadmieru podivne, co mu vysluzilo prezyvku Butorov hovorca.
   A drzte sa temy – hovorime o zdroji Kiskovho podnikania a nie o „moralnosti“ jeho biznisu.

  • tebe dal tusim televizor na splatky bez uroku ….. ved ked vidim tvoj koment tak dobre ze si ho tu hned nevyfajcil pred celym narodom!!!

 • http://www.andrejkiska.sk/preco-kandidujem
  nájde tam niekto aspoň jednu vec, ku ktorej sa Kiska po voľbách aspoň o centimeter priblížil?

 • p.Filip to nemyslis vazne ze kiska je najlepsi prezident co sme doteraz mali?to je najvecsia hanba slovenska za takehoto bezcharakterneho zlodeja a parazita vludskej kozi.ako moze niekto nazvat takehoto zlodeja najlepsim prezidentom nechapem ,ved to by mal byt clovek s cistou minulostou uznavany aj vazeny clovek s charakterom a moralkou .ziadnou ztychto vlastnostou p.kiska nedisponuje a nikdy v minulosti nedisponoval prave naopak je to bezcharakterny mamonar a zlodej ktory ma obycajnych ludi v tomto state hlboko v riti,pred volbami toho natrepal a nasluboval dost aale nic ztoho sa nekonalo,tak ze p .Filip treba sa zobudit a objektivne vnimat realitu aka je .

 • Volil som ho aj ja. Ako mensie zlo…. Ale som za to rad. Doteraz sme lepsieho prezidenta nemali(to je proste fakt). Mozno nevieme odkial ma ten majetok a asi sa to ani nedozvieme. Ale toto iste doteraz nevieme ani neuspesnom kandidatovi na prezidenta.

  • Aj keď s Vami z duše nesúhlasím, som rád, že ste svoj názor vyjadrili. Nerozumiem však konštatovaniu „lepšieho prezidenta sme nemali (to je fakt)“. To je ako „jednooký medzi slepými kráľom“. Ak dovolíte, za svoju osobu si s týmto vaším vyjadrením dovolím rezolútne nesúhlasiť, a už vôbec nie považovať ho za fakt. Fakty sú o niečom inom – usvedčenie z páchania kriminálnej činnosti (nie odsúdenie, lebo veď imunita), úžera, pozemkové podvody, volebné podvody… Ono je to asi dané hierarchiou hodnôt tvorených morálnymi kritériami, ktoré každý z nás má, ako sa zdá, celkom odlišné.

 • … ste teda vymysleli teplú vodu. …už len fakt, že do vrcholovej politiky nechodia chudobní, jasne hovorí, že bez „sponzora“ alebo zlodejstva a podvodu si môžeš ambiciózne politikárčiť akurát doma na záhradke ( ak sa na záhradku vôbec zmôžeš, keďže ti tvoje peniaze ukradnú volení ešte skôr ako sa ti pripíše na účet ich chabý zbytok ) – bez radikálneho prevratu sme v háji ( v prdeli sme už teraz, lebo sme už nádherne rozkradnutí a zadĺžení ) … aspoň ten ftip nižšie potešil 🙂

 • Knieza Myskin

  tento vtip nie je prilis politicky korektny
  ——————————————————————————————————
  V byte zvoní telefón, pán ho zdvihne :
  “ Dobrý deň ! S radosťou vám oznamujeme, že ste v našej súťaži vyhrali 2. cenu “
  – Áno ? A čo to je ?
  “ Môžete navštíviť prezidentskú kanceláriu a prezidenta, potriasť si s ním rukou.“
  – No ja by som ho najradšej nakopal do riti !
  „Ľutujeme, to bola prvá cena!“

 • Kto je to ten Kiska,prečo ho volili,ked o nom nič nevedeli.Len preto aby nevyhral Fico.Kiska scientolog,horizont,triangel,nič o nom nevieme.Je slabší prezident ako Kováč,vobec sa nehodí za prezidenta.jeho prejavy sú ako keby čítal jedálny lístok,tak neosobné a načítané akoby ani nevedel čo hovorí.je to VAZAL.

 • Tento clanok mi sposobuje silne deja-vu…

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Andrej, vážne, ako si vlastne k tomu majetku prišiel?

Pridaj komentár