Dánsky psychológ varuje pred islamom: Neurobte tú istú chybu ako my!

Zatvorte hranice, chráňte svoje ženy. Muž, ktorý liečil moslimských delikventov, hovorí o tabuizovaných stránkach islamu. Ale hovorí: Mám rád všetkých ľudí a chcem, aby boli slobodní

České ženy sú v nebezpečenstve, ak si nezatvoríme hranice a nevystúpime z Únie. „Niet pochýb, že vás čaká to, čo nás,“ prišiel Čechov varovať dánsky psychológ Nicolai Sennels. Pracoval s moslimskými delikventami v kodanských väzniciach a podľa jeho slov sledoval „požieranie“ svojho nádherného mesta ľuďmi vyznávajúcim ideológiu, ktorá núti človeka k násiliu. Vo Francúzsku a Taliansku už musí armáda chrániť obyvateľov pred islamským terorizmom. Ak si nezatvoríme hranice, Únia nás dotlačí práve k tomuto.

Nicolai Sennels

Nicolai Sennels

Najskôr mi prezraďte, ako ste sa stali „islamofóbom“?

Som detským psychológom a žijem v Kodani. Pred desiatimi rokmi som nemal žiadne vedomosti a žiadny názor na islam. Potom som ale dostal prácu ako psychológ, terapeut vo väznici pre mladistvých delikventov vo veku od 12 do 17 rokov, sedemdesiat percent z nich je z moslimského prostredia. Snažil som sa pochopiť, prečo sa dostali do problémov so zákonom. Zistil som, že pri mojich terapiách sa nedostavujú výsledky. Chcel som z toho dôvodu vymyslieť novú metódu pre ich liečbu, musel som preto pochopiť ich kultúru a náboženstvo, aby som im mohol pomôcť. Našiel som rozdiely, ktoré tu sú – keď pracujete ako psychológ, je potreba týmto veciam rozumieť.

Aké sú to rozdiely?

Sú štyri. Prvá zahŕňa hnev. My tu na Západe vidíme hnev ako známku slabosti. Keď sa veľa hneváme, strácame tvár. V moslimských kultúrach a zároveň aj v Koráne je hnev videný ako sila. Oni dokonca majú Dni hnevu. Je to vždy piatok. Je to svätý deň v danom týždni, keď idú do mešity.

Druhý rozdiel je v sebavedomí.

My vidíme sebavedomie v tom, že dokážeme zniesť kritiku a zostaneme pri tom pokojní, pretože veríme sami sebe. Ale islam toto neustojí. Islam je veľa „krehký“! – neustojí kritiku. Dokonca ani keď kritizujeme doslova stupídne veci, majú moslimovia problém to vstrebať. Keď potom niekto, kto je kritizovaný, neprejde do hnevu, je to vnímané ako nečestné konanie. Ak niekto nie je schopný vnímať logiku a argumentovať, tak ďalšiu zbraň, ktorú má, je agresia.

Tretím rozdielom je zodpovednosť. Na Západe rozhodujeme sami o svojom živote a, ak máme problém, pozrieme sa najskôr sami na seba a hľadáme, ako dospieť k riešeniu. V islame je všetko na základe vôle Alaha, v mene Alaha. Väčšina vecí je rozhodovaná na základe mužských autorít a je tam veľmi veľmi málo priestoru pre osobné slobody. Moslimovia vyvinuli kultúru, kde život jedinca je riadený vonkajšími autoritami.

Znamená to, že aj tí zločinci, s ktorými ste sa stretávali, počítajú s týmto alibizmom? Že to, čo spôsobili, bolo zapríčinené vonkajšími vplyvmi, spoločnosťou a podobne, teda tam chýba aj tá zodpovednosť za toto konanie?

Veľmi často. Napríklad keď hovoríte s mužom, ktorý znásilnil ženu, často počujete argument, že to bola chyba tej ženy, pretože ona mala sexi oblečenie, vyzerala vyzývavo. Alebo že obeť násilia vyprovokovala.

Nicolai Sennels - počas exkluzívneho rozhovoru s Parlementními listy

Nicolai Sennels – počas exkluzívneho rozhovoru s Parlementními listy

Fotogaléria – Staviame Blok proti islamu

Táto interpretácia je nám už známa, toto sa už tu preberalo. Hovorí sa aj o tom, že príčinou mnohých ťažkostí a nevyrovnaností moslimov tkvie v tom, že ich rodiny sú akosi citovo „rozbité“, vzťahy medzi deťmi a matkou sú umelo natrhnuté a podobne. Nepoznajú lásku, ako ju vnímame a prežívame my …

Určite. To je veľmi dobre vypozorované. Tak to je. Keď prídete z islamskej kultúry, kde náboženské tradície sú dôležitejšie ako láska, potom si dokážete predstaviť, čo to urobí s atmosférou v rodine. Keď si žena nemôže vybrať svojho vlastného partnera – aké bolestivé to môže byť … Alebo ste nútená mať sex každý večer so svojím bratrancom. Nie je tam žiadna láska. Ale imám je šťastný, pretože nasledujete tradíciu Mohameda.

Na začiatku ste spomenuli štyri rozdiely, ktorý je ten posledný?

Ten sa týka tolerancie. Na Západe sme toho názoru, že byť tolerantný a otvorený je správne. Ale islam káže nenávisť a násilie proti neveriacim. Je to priame. Nie je možné, aby bolo priateľstvo medzi veriacim a neveriacim. Musí tam byť vždy dištanc.

No, my tu už dnes máme celkom dosť lekárov z moslimských končín a mnohí vám povedia, že ten ich lekár alebo zubár je k nim po celú dobu, niekoľko rokov, priateľský a ústretový …

Priateľskí ľudia sú všade. Zvlášť keď ich platíte. Tí ľudia, čo spáchali teroristický útok na letisko v Glasgowe, zhruba pred piatimi rokmi, tí boli veľmi priateľskí a boli to doktori. Máme veľa priateľských ľudí, ktorí robia vo svojom voľnom čase rôzne veci. Ak sú vaši arabskí doktori k vám po celú dobu priateľskí, tak je to tým, že nenasledujú korán doslovne. To, o čom sa tu bavíme, nie sú ľudia. Bavíme sa tu o náboženskej ideológii. My nemáme nič proti ľuďom. Máme radi všetkých ľudí. Len chceme, aby všetci boli slobodní. To, čo chceme zastaviť, je ideológia, ktorá hovorí ľuďom, aby boli násilní.

Náš štát podľa vás speje k problémom … Ste tu dnes teda preto, aby ste nám pomohli a podporili vzniknutý Blok proti islamu, pretože viete, čo nás môže čakať?

Prichádzam sem s varovaním a niekoľkými dobrými radami. Žijem v západnej Európe, kde v Kodani môžeme vidieť rozvoj za posledných dvadsať rokov. Je to nádherné mesto, s úžasnou architektúrou staršou ako osemsto rokov, zelené parky, veľa vody. Ale čím ďalej väčšia časť Kodane a ďalších miest západnej Európy je požieraná lokalitami, kde dominujú moslimovia. Niet žiadnych pochýb, že budete mať rovnaké problémy. Nemôžete to zastaviť, pretože Európska únia je príliš silná. Dotlačí vás k tomu, že budete nútení prijať moslimov z krajín veľmi nábožensky založených. Budete tu mať to isté.

Martin Konvička z Bloku proti islamu hovorí o tom, že ak sa nepodarí petícia proti vynúteným utečeneckým kvótam, bude na rade petícia pre vystúpenie z Únie. To by nás podľa vás zachránilo?

To by vás mohlo zachrániť, pretože potom by ste si mohli zatvoriť hranice a rozhodnúť si o svojej vlastnej imigračnej politike.

A to by ste nám naozaj odporúčali?

Áno. Videné z bezpečnostného hľadiska a uchovania kultúry určite áno! Na ochránenie vašich krásnych miest. A špeciálne z dôvodu bezpečia žien! Môžete sa napríklad pozrieť na štatistiky znásilnenia vo Švédsku a na iných miestach …

Myslíte, že naša krajina, naši politici majú na tieto veci dobrý názor? Že si berieme príklad a poučíme sa z krajín, kde je islam dlhšie etablovaný a vyvarujeme sa dopadov toho, čo tu načrtáva?

Myslím, že česká mentalita je veľmi zaujímavá. Ste celkom úprimní a priami. Máte vynikajúci zmysel pre humor. Radi skúšate nové veci. Zdá sa, že našťastie nie ste príliš „politicky korektní“. Takže rozhodne máte šancu. Tiež ste boli odstrihnutí, rovnako ako zvyšok východného bloku, od totalitnej ideológie, keď ste žili pod ZSSR; dokázali ste ucítiť slobodu, keď začala klopať na dvere. To my sme rozmaznaní.

Mám stále silnejší pocit, že západná Európa sa blíži k vojne. Taliansko a Francúzsko majú už teraz niekoľko tisíc vojakov permanentne v uliciach, aby chránili obyvateľstvo pred islamským terorizmom. Ďalšie krajiny regulárne užívajú armádu na ochranu civilného obyvateľstva proti islamskému terorizmu. A nezdá sa, že tento negatívny vývoj by mal byť zastavený v najbližšej dobe. Možno bude Európa opäť potrebovať záchranu. Ja vidím, že tá záchrana tentoraz príde z Východu, z krajín ako je tá vaša.

Až takto dúfate, že to riziko zvládneme…?

Jeden z dôvodov, prečo tu som, je okrem iného to, aby som vás varoval pred chybami, ktoré sme urobili my. Myslím, že západná Európa vás inšpirovala množstvom dobrých vecí – napríklad k revolte proti Sovietom, priviezli sme Coca Colu a Disneyland, ale je pár vecí, ktoré by ste sa od Západu učiť nemali! A to je politická korektnosť a neúprimné médiá. Prosím, vyhnite sa tomu. Prosím, informujte objektívne a neutrálne.

Nicolai Sennels sa narodil roku 1976. Vo februári 2008 svoj poznatok, že existuje „moslimská kriminalita“, predostrel na konferencii „Diverzita a bezpečnosť v Kodani“. Vtedy si mnohí mysleli, že za imigrantskou kriminalitou je nespravodlivosť spoločnosti či neprispôsobivosť, rasa, chudoba a podobne, ale podľa neho je to jednoznačne jediné – islam, ktorý im bráni v štúdiu, rúca vzťahy k rodičom aj deťom, vzťah k ženám a sexualite a vedie k ublíženeckým pocitom, na ktoré reagujú agresiou. Vtedy bol pochopiteľne označený za rasistu, došlo aj na vyhrážky smrťou. Vydal knihu „Medzi moslimskými zločinci: Psychológovia skúsenosti z kodanských väzníc“, kde na základe faktických údajov objasnil, k čomu dospel po štúdiu „vzorky“ 150 moslimských a 100 nemoslimských delikventov.

[sociallocker][/sociallocker]

Zdroj:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zavrete-hranice-chrante-sve-zeny-Muz-ktery-lecil-muslimske-delikventy-promlouva-o-osklivych-strankach-islamu-Ale-rika-Mam-rad-vsechny-lidi-a-chci-aby-byli-svobodni-378835

38 komentárov

 • Pingback: Keď sa naštve mladý muž v Mníchove o ktorého viere sa mlčí | Konzervatívny výber

 • Pingback: Keď sa naštve “mladý muž” – MEDZIČAS

 • aj ja potvrdzujem,ze toto vsetko je pravda.za 15 rokov som toho vydela dost a je to tak jak hovori.len to povedal trosku umiernenim sposobom.ja mam tvrdsie skusenosti,ako oni zaobchadzaju so zenami.velka pravda je ,ze oni sa tvaria velmi milo,ale to je iba falos ,ked uz dostanu zenu,to je uz pre nu utrpenie.dodnes ziju aj niektore slovenky ako vo vazeni tyrane aj v spain,a nemozu sa z toho vyvliect pretoze im vyhrazaju.ja osobne som zachranila jednu polku,ktoru jej akoze nastavajuci zavrel doma ,a tam ju 8 chlapov znasilnovalo ,odobrali jej mobil,drogovali ju.ked mi po pol roku odkedy som ju nevydela prisla na mobil sprava,ze SOS tak som zalarmovala syna a isla som do susednej dediny kde byvala,zavolala som policiu a vytiahli s tade zubozenu Silviu ,celu dopichanu,mala uz asi len 35 kg.musela si drzat rifle,lebo by jej spadli az po zem,zmestila by som sa tam aj ja,strasne vyzerala,nikdy v zivote viac ja nechcem aby som nieco take vydela.policia zobrala moslimov a silvia putovala do hospitalu,plakala strasne,cela bola zubozena…povedala mi ze chce ist domov tak policia volala na ambasadu a hned o dva dni letela do polska.vazeny ,krasne slusne ,pracovite dievca ,naletelo peknym recickam ,a to ze tam bola uplne sama ,bol aj mozno dovod preco sa vobec s nim dala do reci.neskusena,nie vzdy su to len k…ako sa tomu hovori.toto sa moze stat aj slusnym zenam.tito ludia maju taku falos v sebe ,ze vas presvedcia o opaku aj keby ste ako nechceli.budu mili pozorni az pokial vas nedostanu do bytu,ale tam uz potom vsetko konci tam nastupuje prava tvar m… v madride dokonca jeden vydal knihu ,ako tirat zenu aby vam nikto na to neprisiel,v meste pri barcelone tiez jeden kazal taketo veci ,len tam niekto bol zamaskovany a ho nahral na video ,tak ich obidvoch zavreli.hrozna je dnes situacia,mozno by sme si mohli povedat,pomozeme, ale iba rodinam s malymi detmi,ale ked vydime aj tie videa,co dokazu aj tie male deti,,tak by som povedala,uzavrime hranice a to rychlo este dnes vecer!!!!

 • „Západná kultúra nás inšpirovala množstvom dobrých vecí,…priviezla nám Coca Colu a Disneyland“… Tak to ste si, pán Sennels, mohli vybrať lepšie príklady. Obidva uvedené „prínosy“ do našej spoločnosti sú dokázateľne rovnako škodlivé zdraviu ako islamský fanatizmus. 🙂

  • No Rudolfe, tak nejak s tebou nesouhlasim. Ziju v americe a nejsem presvedceny ze amerika je neco skveleho, ani trochu. Ale Islam a ta am. cultura o ktere se zminujes se nedaji srovnavat. Islam je neco co my nechapeme a nechceme, ale coka a Disneyland jsou veci ktere muzes vynechat, kdyz je nechces. Islam se vnucuje! A My Musime Bojovat Proti. VAZNE!

 • Pingback: Dánsky psychológ varuje pred islamom: Neurobte tú istú chybu ako my! | Europending

 • Mohu potvrdit ze Nikolai Sennels napsal cistou pravdu muslimi v Dansku ( ziji zde v Dansku .25.let)

 • 20.6.to sa už uskutočnilo??

  • 20.6. bolo, teraz bude 12.9.2015 teda v túto sobotu. Máme na medzičase aj o tom článok aj o 12.9. aj o 20.6…

 • Pingback: Upozorňovať na islamské násilie je podozrivé, schvaľovať ho je normálne… | MEDZIČAS

 • Pingback: Azylová pasca zaklapla, ostáva už len jediná možnosť – ukončiť spoluprácu s bláznami. | MEDZIČAS

 • Pingback: Moslimská kriminalita u mladistvých dosahuje ?nie až tak hrozne? 70%. | MEDZIČAS

 • Marián Hrinko

  Ja ako vodič kamiónu križujem len štáty Benelux-u, Nemecka a Francúzska a môžem povedať že z vlastnej (osobnej) skúsenosti sú Moslimovia najviac neprispôsobiví.Ach zlatí naši rómovia, ktorí aspoň sú kresťanmi.Správne tu bolo spomenuté, treba tým moslimom len ukázať hrubú silu a až vtedy pochopia čo môžu a čo nie.Iba hrubej sile rozumejú, ničomu civilizovanejšiemu.

 • Pingback: Aktuálne: Imigranti, islamizácia, Šelma v Londýne, prorocká vízia Jána Pavla II. | Magnificat - Mariánske spravodajstvo / vydavateľstvo

 • Zoltán, nemyslím si, že ja osobne by som Vás nenávidel.
  Ale iste uznáte, že je u vás trošku vyššie % tých, s ktorými sa proste vyjsť po dobrom nedá, než je to % u väčšinovej spoločnosti.
  To zase neznamená, že spoločnosť vás nenávidí ako celok. A už vôbec nie, že by nenávisť len na základe etnickej príslušnosti bola správna. Nie je.

 • suhlasim zo vsetkym čo tu bolo povedané , bohužial na to doplatíme aj mi romovci viem že nas nenavidia vsetky narody ale mi vojny nerobíme ani zbrane nevyrábame no co už

  • Zoli, hoci to znie divne, prave tieto udalosti mozu Ciganom pomoct. Hoci sa mozete ako etnikum citit odluceni, v skutocnosti nie je dovod o Vas pochybovat, ze ste nasi, ze ste povodni slovenski obcania. Jednoducho sem patrite a aj ked s problemami, vieme spolu vychadzat.

   Prival imigrantov umoznuje postavit sa na spravnu stranu barikady. Ak budu na jednej strane stat vsetci rozumni obcania Slovenska – ci su to Slovaci, Madari, Cigani, Ukrajinci, Rusini a na druhej strane zastancovia bruselskeho diktatu, ver tomu, ze v tomto momente prestanu spory o to, kto komu ublizuje. Zjednotime sa proti nebezpecenstvu, ktore ohrozuje nas vsetkych. A tiez verim, ze mnoho ludi si uvedomi aj to, co som napisal vyssie

 • Mi musíme chrániť šengenskú hranicu ako oko v hlave no neviem prečo tak nerobia Taliani ,Gréci,Turci a ostatné krajiny únie ved armády majú koľko chcú. Pekne by nás trestali ,keby sa ničo také dialo cez naše hranice.

 • Islam je nebezpečný hlavne pre nábožensky veriacich ľudí, sú schopní konvertovať a hlave pre vydajachtivé ženy. Ateisti sú rovnako imunní voči islamu ako aj ostatným náboženstvám

  • To vôbec nie je o tom, či si ateista. Aj ja som. Ide o ideologiu, ktorej šírenie treba v Europe zastaviť. Nielen kvôli nám, ale hlavne kvôli našim deťom a vnúčatám. Samozrejme, aj medzi moslimami sa nájdu dobrí ľudia, aj takí, ktorí neberú islam až tak vážne a užívajú si „západných“ vymožeností, ale nakoniec vždy na nich pritlačí ich vlastná „society“ a musia zacúvať. Autor článku vychádza z vlastných skúseností a ja mám podobné. Učím na moslimskej škole (môžete namietať, že je to moja voľba) a viem presne o čom pán Sennels hovorí. Fakt je, že sa nedajú zmeniť a asimilovať. Presne ako autor článku, ani ja som o nich veľa nevedela, kým som ich nezačala učiť. Náboženstvo je na prvom mieste (pre lepšie pochopenie môjho príspevku musím povedať, že som bola manažmentom školy donútená učiť aj náboženstvo, hoci som ho nikdy neštudovala a teda veľa o tom nevedela. To je ten anglický spôsob výuky na školách!) a nič iné pre nich nie je dôležité. Vyťahujú sa, že sú pupok sveta a každý je na vine, len nie oni. Sú arogantní a absolutne neschopní prijať názor niekoho iného.
   Podporím každú aktivitu na zastavenie ich rozťahovania sa v Europe. Mám nápad. Pošlite ich všetkých do Anglicka. Tu sa vystatujú, ako dobre s nimi vedia nažívať a že my sme len takí obyčajní rasisti. Nech ich tu majú ešte viac. Je mi z toho zle!

   • Ak podporite, tak podporte: Pridte sa prejst 20.6 v sobotu o 15:00 po hlavnej stanici v Bratislave. Bude to protest proti imigracii. A ano, budu tam aj ako to niektore klamlive media nazyvaju: chuligani. Ale ja si myslim, ze to je len snaha ignorovat pravdu, ze 80% ludi tu imigrantov nechce. Holt niekomu nevonia demokracia. Preto o takejto zavaznej teme zrejme nebude referendum.

   • Nech sa zbavia šarie a džihádu a porozmýšľam… . Ak nie, tak NIE!

 • Tento konkretny priklad nie je ani tak o islame, ako o blaznivej európskej demokracii a tolerancii, ktora nas privedie do hrobu, a pan psycholog je toho rad sucastou. Ti „mladici“ ktorých spomina v clanku, su v prvom rade tak neuveritelne tupi, ze si to normalny europan ani nedokaze predstavit. A to co robia, nerobia kvôli koranu (99% z nich ho v zivote nedrzalo v tych spinavych paprciach), ale preto, lebo si to vsetko v Europe mozu dovolit!!! Fesacka cela danskej basy je najcistejsia miestnost, v akej v zivote boli, a este im daju na pokec psychológa???
  Jedno je iste: keby robili bordel vo svojej rodnej krajine, v lepsom pripade skoncia na par rokov v cele pre 20 ludi s dalsimi 70 spoluväznami, v spine, bez svetla, v teplote 60 stupnov, s jednou dierou v kute, spiac postojacky, a psychológa by velmi ucinne nahradili cholericki drabi s palicami, bicmi, ci kablami natiahnutými priamo zo zasuvky. V horsom pripade by skoncili po doslova kratkom procese na sibenici. A keby si dovolili robit bordel na ulici ako (organizovana) skupina, tak tam nakluse rovno armada a bez varovania ci rozlisovania „dobrych“ a zlych zacne strielat ostrými.
  Nic taketo grázlom v sibnutej Europe nehrozi, a mame tu výsledok. Karibski ci stredoafricki cernosi nie su ani o promile lepsi, a nevedia co je koran

  • Mariusz Malinowski

   nemusia drzat koran v ruke staci, ze 10 bozich prikazan im nic nehovori, ze nasali islamsky moralny relativizmus. a samozreme u saba by sa tan nepesravali, ale to len preto, ze by nemali voci komu tak sa spravat, tam proste neveriaci su v mensinie alebo uz nie su vobec,

  • Nesuhlasim s tebou…nieje to o tom ze si tu robia co chcu…asi si nic o tom necital a ani nevidel preco sa tak spravaju.

 • Nicolai Sennels popísal situáciu veľmi presne a mne osobne pomohol pochopiť mnohé veci, o ktorých som síce vedela, ale až do takej hlbky neanalyzovala. Učím na škole, kde je 95 percent moslimských žiakov. Zažila som veľa diskrimInácie a rasizmu z ich strany. V Anglicku na ich adresu nemôžete povedať ani jedno krivé slovo, spacifikovali by vás (aj samotní angličania). Snažila som sa moslimov chápať a hľadať v nich dobré, nie zlé, ale nedá sa. Už v školskom veku sú veľmi agresívni a netolerantní (toto je asi slabé pomenovanie). Rozhodla som sa radšej odísť, kým je ešte čas. Mnohí angličania súhlasia s vystúpením z EU, ale nie kvôli moslimom, kvôli prisťahovalcom z „východnej Europy“.
  Absolutne súhlasím, nedovoľme, aby zaplienili aj Slovensko (našťastie!!! nepatríme k bohatým a pre nich zaujímavým krajinám, ale aj tak, stať sa to môže).

  • To ze maju problem s nami, ako z vychodnej europy len dokazuje, ako ich politicka korektnost znetvorila. Vzhladom nato, ze Eu mozno skrachuje, ved dlhy krajin pigs sa len zvacsuju moze europu zachvatit aj prudka ekonomicka kriza. A viete co vzniklo v multi kulti europe pocas takej krizy v Nemecku? Adolf. Aby bolo jasne, kam to speje.

 • sračky samé

 • …autor vystihol veľmi presne a fundovane moslimské chápanie cez Mohameda a jeho učenie…doporučujem !…

 • som jednoznačne za … chráňme si svoj domov a svoju kultúru … nebolo to dávno čo sme boli utláčaní sovietskou mocou ! Nuž nech nepadneme zasa za obeť moslimskej agresivite a velikášstvu

 • Pingback: Blok proti Islamu je nádejou pre Česko | MEDZIČAS

Pridaj komentár