Dementokracia…

Keď som si prečítal článok v Aktualitách Letáky Kotlebových hliadok rieši polícia, názov pre komentár mi prišiel na um veľmi spontánne.

Tak naša polícia miesto zavedenia policajných hliadok v problémových spojoch mieni riešiť, či letáky, ktoré mali pri sebe tzv. „kotlebove hliadky“, nie sú náhodou „extrémistickým materiálom“.

Asi polícii nemá kto povedať, že leták neškrtil mladú dievčinu pri Kozárovciach, ani jej nezlomil prst, ale bol to konkrétny páchateľ.

Pre nedostatok „odborníkov“ ohľadom letákov musela polícia osloviť českých znalcov.

Tak ja neodborník sa pýtam, pokiaľ z textu letáku nie je mne a väčšine občanov na prvý pohľad jasné, že tvorca a šíriteľ letáku sa dopustil ideozločinu, tak čo tu vlastne riešime.

Aká  je spoločenská nebezpečnosť materiálu, ktorú musí posúdiť znalec, že je alebo nie je nebezpečný? Leták nie je chemická látka neznámeho pôvodu a zloženia.

Tak na toto sú peniaze. Ale na to, aby bola policajná hliadka vo vlakoch v okolí Kozároviec sa nenašli, vlastne sa našli až keď tam začali pôsobiť „kotlebove hliadky“.

Dovolím si vypustiť „konšpiráciu“, keby vo vlaku nebola hliadka jedna, nebola by tam ani druhá. Situácia cestujúcich okolo Kozároviec nevznikla za deň, ja osobne viem o nej roky.

Celkovo je to dnes horšie ako za socializmu. Za socializmu sloboda slova nebola, ale bolo právne alebo nejak zvykovo jasne dané, čo sa smie a čo sa nesmie a čo sa smie. Právo bolo aké bolo, ale bolo pre občana zrozumiteľné a predvídateľné. Občan vedel, čo smie a čo nesmie aj bez znalca.

hliadka2

Normálnou odpoveďou na vlakové hliadky by bolo nasadenie všetkých rezerv polície do problémových vlakov. Následne by sa stali tzv. „kotlebove hliadky“ úplne zbytočné. Snaha kriminalizovať tieto hliadky, mediálne ich kritizovať a zároveň neurobiť nič alebo veľmi málo pre zvýšenie bezpečnosti cestujúcich vo vlaku – koľkokrát skočia politickí protivníci Mariana Kotlebu znovu na tie isté hrable…

Ťažko sa mi díva spätne na roky od novembra 89 dodnes. Šlo to počas tých rokov horšie aj lepšie, ale od roku 2009 nastúpila čoraz zvierajúcejšia stagnácia.

Kto dnes môže povedať, že je dnes šťastnejší ako v roku 2010? Čím to je, že šťastie a spokojnosť sa z našich životov vytráca?

Napriek tomu, že nejeden z nás pracuje ako vie a neraz to vie aj dobre.

Kto alebo čo za to môže ???

Po 89 sa hovorilo, je mnohé ťažšie ako za socíku, ale radšej mať slobodu aj za cenu  menej plného brucha.

Dnes máme tie bruchá viac prázdne ako plné a pomaly ani iné nečítam, že toho by mali stíhať za „slovo“, tamtoho už stíhajú za „slovo“, toho by mali odstíhať. Len niet „znalca“, čo by si to vzal na triko. Sloboda prejavu je proste tam, kde chrbát stráca slušné meno.

A potom inde sa dočítam, že tam sa „otočila“ taká či onaká vratka za DPH a tú nestíha nik, preto, lebo…

Svet o ktorom občania Slovenska snívali v roku 1989 sme vybudovať nedokázali, je čas si to priznať. Zjavne rúca aj jeho súčasná, veľmi pokrivená podoba a asi sa rúca preto, že to ako tak normálne spravovanie vecí verejných sme nedosiahli.

Prebiehajúce ideoprocesy, ktorých je čoraz viac,  sú jasným znakom slabosti systému. Systému, ktorý už dnes nevie občanov nadchnúť žiadnou ideou či spoločným cieľom a  následne mu už ostáva iba represia.

 

 

 

20 komentárov

 • Bulhar je predsa tých našich neprispôsobivých súkmeňovec. Videli ste niekedy, aby títo naši neprispôsobiví išli sami proti sebe? Dúfam, že aj s Hranolom vydržia maximálne do skončenia toho nášho „slávneho predsedníctva v EU, čiže po novom roku sa stratia. Hranol to odôvodní zdravotným stavom a Bulhar z bezečnostných dôvodov jeho rodiny. Cha cha.

 • Mohli by ste napísať aj nejaký kritický článok na Kotlebu, aby ste boli objektívni a vyvážení?

  • Myslím, že samotný článok je vyvážený a nie je potrebné ho vyvažovať ďalším.

   Mariana Kotlebu ako osoby sa dotýka okrajovo a nedá sa jeho menu úplne vyhnúť, keďže sa týka hliadok známych pod označením Kotlebove hliadky.

   Oveľa viac je však článok o tých, čo zavádzajú do našej spoločnosti totalitnú praktiku: stíhanie za písomný či slovný prejav alebo za názor. Ak bude niekedy takú vec do spoločnosti vnášať aj Marian Kotleba, tiež sa mu ujde patričnej kritiky.

   Necítim potrebu nejak zvlášť mu venovať kritickej pozornosti, nad bežný rámec, médiá tzv. hlavného prúdu robia v tomto smere priam nadprácu a niet dôvod sa po nich opičiť.

  • Máš dojem, že tu, alebo celkovo v médiách je kritických článkov o Kotlebovi málo? :-))

 • Súhlasím s textom pod obrázkom, k čomu Kaliňák naberá stovky nových policajtov??? Zrejme na občanov tretej kategórie nesúhlasiacich s vládnucou garnitúrou a na jej ochranu. Na zvracanie!!!

 • Stale nechapem co riesia. Mali zakupene listky a nerobili nic protizakone. Keby to zorganizovala nejaka „aliancia“, tak by tlieskali.

 • takto sa nikam nedostaneme….ten kto je hore a moze,nerobi nic a kasle na vsetko,a ten kto je dole,a robi co najlepsie moze je postihovany….totalny bordel

 • Dost nezmyselne a ucelove rozhodnutie Najvyssieho sudu
  https://dennikn.sk/475934/najvyssi-sud-pozdrav-straz-spojeny-totalitnym-rezimom/?ref=top

  Pozdrav Na stráž je spojený s totalitným režimom
  Najvyšší súd dnes podporil rozhodnutie ministerstva vnútra z roku 2014, ktoré odmietlo zaregistrovať občianske združenie Ľudová stráž. Združenie si chceli založiť ľudia okolo Mariana Kotlebu z ĽSNS, ktorí stanovisko ministerstva na súde napadli.
  Čo ministerstvu a súdu na Ľudovej stráži prekážalo? Napríklad jeho symbolika. Tá zahŕňala hymnickú pieseň „Hej Slováci“, pozdrav „Na stráž!“ a heslo „Za Boha a za národ“, ktoré sa podľa súdu spájajú s totalitným režimom vojnového slovenského štátu.

  Ako argument by som bral ze zakladajuce osobnost hnutia maju prehnane alebo extremne nazory
  Avsak uviest ako extremizmus piesen „Hej Slováci“ z cias Stura, ktora sa pouzivala aj v polskom preklade(„jeste Polska nezgynula“)
  ceskom preklade (Hej slovane) a chorvatskom preklade v narodnych hnutiach tej doby (19 storocie – rok 1948)
  je nezmyselny argument

  Podobne heslo „Za boha za narod“ je heslo SLS (neskor HSLS) ako reakcia na volby ked vyhrali komunisti v CSR v roku 1920 a ako reakcia na ateizmus ceskych ucitelov, ktori na slovensku sice pomohli ale nerespektovali vieru slovakov a viaceri sa chovali necitlivo
  a tot heslo ostalo po celu existenciu SLS(HSLS) az do roku 1945, cize oznacit ho za totalitne je nezmysel

  Ciastocne by sa este ako argument dal brat pozdrav „Na straz“ ktory naozaj vo vedomi ludi je zafixovany ako pozdrav z cias Slovenskeho statu, podobne ako pozdrav „Cest praci“ je zafixovany na obdobie komunizmu (komunistickeho totalitneho ceskoslovenska)

  ale rozhodne by som to nebral ako dovod na trestne stihanie, ani jedno z uvedeneho.
  Treba sa zamerat na podstatu a nie hadat sa o symboly. Inak budeme len vyrabat dalsich mucenikov

  • https://sk.wikipedia.org/wiki/Hej,_Slov%C3%A1ci

   Hej, Slováci je slávnostná pieseň evanjelického kňaza, básnika a historika Samuela Tomášika, ktorú napísal počas svojej návštevy Prahy v roku 1834, keď bol pobúrený faktom, že nemčinu je v uliciach mesta počuť viac ako češtinu. Pieseň sa neskôr v slovanských jazykoch stala obľúbenou pod názvom Hej, Slovania. Na Slovensku bola hymnou prvej Slovenskej republiky, hymnou bola aj v Juhoslávii, neskôr v Srbsku a v Čiernej Hore.
   Hudba je založená na Mazurku Dąbrowskiego, ktorý bol hymnou Poľska od roku 1926, ale ktorý je oveľa pomalší.

   Názvy v iných jazykoch

   Hej, Slované v češtine
   Hej, Sloveni / Хеј, Словени v srbčine
   Гей, славяне v ruštine
   Хей, славяни v bulharčine
   Hej Slaveni v chorvátčine
   Еј, Словени v macedónčina
   Hej Slovani v slovinčine
   Гей, слов’яни v ukrajinčine
   Hej, Słowianie v poľštine
   ————————————————————————————-

   takze oznacit tuto piesen za fasisticku je naozaj dobre mimo reality.

   hla politicka korektnost 🙁

   • To nemá s politickou korektnosťou nič spoločné. Sudcovia dostali politické zadanie likvidovať Kotlebu a tak aj činia. Šéfka Najvyššieho súdu si chodí po rozumy ku Kiskovi ktorý označil Kotlebu za fašistu, dúfajúc, že Kiska ju za odmenu neodvolá keď sudkyňa dosiahne stanovený vek. A tak potom vyzerá aj rozhodovanie Najvyššieho súdu – poplatné politikom, politickej mafii, bielym golierom a oligarchii.
    Ale na každú sviňu sa voda varí. Aj na sudcov, ktorých rozhodovanie pripomína politické procesy v 50. rokoch minulého storočia.

 • Ja som stastnym vlastnikom jedneho takeho letaku. Nijako nevybocuje z retoriky LSNS ktoru pouziva uz roky. Hold, ale poslanci za LSNS uz sedia v parlamente a to je pre nas milovany fasistickodemokratickovitacsky system hlavny problem. Ved samotny predseda NRSR otvorene hlasa, ze urobi vsetko preto aby LSNS odstavili, zakazali, rozpustili… letaky su jednym kuskom skladacky ako to chcu dosiahnut. „Nech aj ať zije“ nasa demokraticka republika 🙂

 • Na tejto „kauze“ je zauímavé čo uverejňovali médiá. Od policajného šéfa sme sa dozvedeli že podľa štatistík zločinnosť vo vlakoch klesá takže hliadky riešia neexistujúci problém. Od politikov a „osobností“ sme sa dozvedeli množstvo dôvodou prečo sú hliadky zlé a aj keby existoval dáky problém tak by sa mal riešiť inak a nie vytváraním hliadok vo vlakoch. Jediný kto mal skoro nulový priestor v médiách boli ľudia čo dotknutimi vlakmi cestujú…

  • Za tými „klesajúcimi“ štatistikami sa skrýva odmietanie trestných oznámení políciou, prehováranie poškodených a obetí trestných činov aby nepodávali trestné oznámenia, pretože je to zbytočné – páchateľa nenájdu, skutok nie je trestným činom ale len priestupkom, atď. a okresní a krajskí riaditelia PZ potom onanujú na poradách nad skvelými klesajúcimi štatistikami, ktoré neodzrkadľujú realitu ale len ich zbožné priania.

   V skutočnosti, ak by si PZ plnil svoje úlohy tak ako má, zaznamenali by nárast trestnej činnosti a nie pokles, pretože vyššie popísané sa deje v obludných rozmeroch. Niet divu, keď je na ňom závislé hodnotenie tých, ktorí ich zostavujú, majú tak osobný záujem na tom, aby ich štatistiky ukazovali že už dnes sa máme lepšie ako včera a zajtra tu zavládne raj na zemi.

 • Aku kvalifikaciu ma mat znalec, ktory de-facto povie, ci niekto je alebo nie je extremista, resp,. spachal ci nespachal trestny cin? Staci ak to bude zasluzily slnieckar?

 • Tiež mi príde absurdné ak tvrdia že niekto niečo propaguje medzi pospolitým ľudom…. ale vzápätí dodávajú, že potrebujú znalca aby im to potvrdil.
  Ako teda môže ísť o propagáciu ak k tomu potrebujú posudok odborníka a oná propagácia nie je zrejmá aj laikovi z hornej dolnej bez znalca?
  Tieto čarodejnícke procesy sú nonsens a raz sa vďaka nim bude hľadieť na túto dobu ako na dobu temna.

  • staci ked sa text letakov zverejni a kazdy si bude moct spravit vlastny nazor
   v kazdom pripade Kotleba donutil zeleznicnu policiu robit si svoju pracu (ktoru doteraz zanedbavali presne v style knih Pratchet: Nocni hlidka alebo Straze straze)

 • Kde sa da vidiet obsah tych letakov?

  • nemáme ich zatiaľ a na druhej strane, aby potom aj nás v tejto „demokracii“ za ich zverejnenie nepredvolali pred vyšetrovateľa…takto sme to dopracovali v tomto štáte 🙁

 • Polícia mafianska to nezvláda

Pridaj komentár