Dobrý deň pán kapitán, alebo ako som (opäť) udrel klinec po hlave

Keď som pred dvoma rokmi ja sám spolu s celou rodinou zažíval stresy a sledovanie tajnou službou kvôli kauze s Gašparovičom a relatívne známemu článku „Vrahovia medzi nami“, po pár týždňoch napätia sme si podľa starého príslovia „človek si aj na šibenicu zvykne“, zvykli nakoniec aj my.

Už nám neprišli divné rovnaké vozidlá v premávke, či podivné zvuky v telefóne. Nakoniec sme si spomenuli na starý vtip z dôb komunizmu

Za totality prišiel jeden turista podvečer do mestečka, kde bol len jeden hotel a pýta sa na recepcii:
-Prosím Vás, máte jednu voľnú izbu ?
-Bohužiaľ. Jedine keby ste súhlasili byť v izbe s dvoma pánmi, kde je ešte jedna voľná posteľ. Turista bol unavený, inú šancu nemal, tak pristal. Príde do izby, zoznámia sa a ľahne si do postele. Tí dvaja páni sa akurát bavili a všetko o politike, proti štátu. Turista im vraví:
-Prosím Vás, prestaňte, čo ak nás odpočúvajú ?
Oni sa zasmiali a bavili sa ďalej. Tak turista vyšiel na chodbu, zavolal chyžnú, strčil jej do dlane dvadsiatku a vraví:
-Prosím Vás, o deviatej, ale presne o deviatej nám doneste tri čaje.
Vrátil sa na izbu a spolubývajúci stále len proti štátu, tak im hovorí:
-Tak vy neveríte ?
Nahol sa ku kvetináču:
– Súdruh kapitán, prosím, pošlite nám tri čaje !
O dve minúty sa otvorili dvere a chyžná priniesla tri čaje. Ti dvaja vyvalili oči a o chvíľu už všetci spali.

Nás turista za ráno zobudil, na izbe nikto.Tak sa pýta chyžnej:
-Prosím Vás, kde sú ti dvaja, čo tu boli včera ?
-Vzali ich, lebo viedli protištátne reči.
-A ja? Bol som tu celý večer s nimi…
-Aj vás by vzali, ale súdruhovi kapitánovi sa Vás vtip veľmi páčil…

Odvtedy sme sa až do utíchnutia kauzy, keď prokuratúra aj polícia odmietli Gašpiho trestné oznámenie bavili pozdravom pri úvode telefonického hovoru „Dobrý deň, pán kapitán„.

Skoro dva roky bol kľud. Ale za posledné mesiace, keď Medzičas začal analyzovať rôzne tabuizované súvislosti domácej aj zahraničnej politiky či ekonomiky, mi známi hovorili, že sa okolo Medzičasu dejú podivné veci. A po sérii článkov o imigrácii s neuveriteľnou čítanosťou v desiatkách tisíc ľudí (napr. http://medzicas.sk/klamstva-podvody-a-lzi-medii-o-nevinnosti-imigracie-otvoreny-list-verejnosti/), kde som na „plné ústa“ vyčíslil, čo nás to bude stáť a aké sú reálne dopady, som sa opäť začal zdraviť „Dobrý deň, pán kapitán„. To viete, že je človek paranoidný, neznamená, že Vás nesledujú. Zvlášť ak sú moje články v príkrom rozpore s tým, čo neustále tvrdí propaganda hlavných denníkov. 🙂

Policajt, Topky

Policajt, Topky

Tým divným zvukom v telefóne by som rád odkázal. Nič na Medzičas nemáte, pretože nič špinavé neexistuje. Neplatí nás KGB, slobodomurári, reptiliáni, dokonca ani Aštar Šeran, Jediným našim nákladom je platba domény za pár eur a zvyšok je dobrovoľná práca  komunity okolo. Nežijeme z reklamy, nemôžete si nás kúpiť. Zatiaľ ešte existuje sloboda slova a názory je možné prezentovať vo forme blogov a článkov. Tak to robíme a budeme robiť. Baví nás odhaľovať špinu elít, záleží nám na budúcnosti tejto krajiny a nedovolíme aby v mene nejakých podivných sociálno-inžinierskych plánov skončila slobodná budúcnosť našich detí.

Teší nás, že našu prácu ľudia oceňujú stále väčšou čítanosťou, zdieľaním a komentovaním. Tiež by som rád vyjadril vďaku všetkým, ktorí sa kedy vyjadrili k nášmu úprimne mienenému pohľadu v konfrontácii s obludnou mediálnou manipuláciou všade navôkol.

Medzičas nie je portál o pravde, absolútna pravda neexistuje. Na Medzičase píšeme články, ktoré by sme si chceli prečítať aj inde a ktoré sme inde nenašli. Preto je jedinou cestou si ich napísať svojpomocne a skúmať, aká bude reakcia okolia.

Medzičas je o slobode názorov, slobode myslenia a slobode diskusií. Možno preto u nás nájdete výmeny názorov medzi zástancami ľavice aj pravice, libertariánmi či konzervatívcami vo voltairovsky ladených diskusiách. Mne osobne takáto sloboda kultivovanej diskusie vždy chýbala a som rád, že aspoň tu sa nám darí držať zástavu slobody vzpriamene. A z celého srdca dúfam, že máme pred sebou ešte hodne dlhý maratón.

Dobrý deň, pán kapitán…“

[sociallocker][/sociallocker]

Zdroj:

4 komentáre

Pridaj komentár