Hlas zo záhrobia

Pri príprave článku som natrafil na nie tak starý rozhovor Borisa Nemcova, ktorý hodnotil rošádu Putin – Medvedev v roku 2011. Boris Nemcov sa koncom roka zúčastnil pražskej konferencie Forum 2000, kde poskytol odpovede na niekoľko otázok reportéra Pravdy.

Nemcov Boris

Boris Nemcov

Pripomeňme si niekoľko kontroverzných názorov, ktoré sú v príkrom protiklade k tomu, čo tvrdí dnešná „bratislavská kaviareň“.

  • Viktor Janukovyč nebol Putinov človek, naopak podľa Nemcova Putin Janukovyča nemal úprimne rád.
    .
  • Popularita Putina dlhodobo klesala, takže nie je pravda, že dnešná  extrémne vysoká popularita je dôsledkom totalitných praktík
    .
  • Boris Jeľcin výber Putina ako svojho nástupcu vraj ľutoval.

Zvlášť prvý bod je pre ľudí nenávidiacich Rusko a obhajujúcich „ľudovú revolúciu“ na Majdane konsternujúcim faktom. Morálnu oporu tomuto nelegálnemu prevratu totiž dáva jediná vec. Janukovyč bol nielen predstaviteľ ruskojazyčnej časti Ukrajiny, ale aj Putinov sluha skrátka proruská sviňa, ktorú bolo treba za každú cenu odstrániť.

Lenže, ak nebol proruský, čím vlastne bol? Podľa výsledkov jeho vlády a aj na Ukrajinu nadmernej korupcie a rozkrádania, bol jednoducho projanukovičovský, čiže človek, ktorý využíva každého, ale s nikým nie je „priateľ“.

K Nemcovovi sme sa na stránkach Medzičasu vyjadrili tu a čiernohumorne tu

[sociallocker][/sociallocker]

Zdroj: 

 

One comment

Pridaj komentár