Jednotná výška dávky sociálnej pomoci v celej EU – ale pozor, len pre migrantov

(foto: Wikipedia, Bwag, CC BY-SA 4.0)

Nie je to nič nové. Informácie, ktoré unikli viac ako pred rokom uvádzali plus mínus aj navrhovanú výšku. Vtedy sa spomínala suma 800 Eur na 1 migranta. Oficiálne však pre verejnosť tá suma zverejnená nebola.

Malo ísť o čistý príjem, dávka samozrejme by nepodliehala daniam ani odvodom.

Povinnosť poskytnúť adekvátne bývanie a stravu dávkou pravdepodobne doknutá nie je, takže pôjde o istú formu mesačného (800 Eurového ?)  „vreckového“.

EU vtedy na začiatok sľúbila 6000 Eur zo spoločných zdrojov, čo by v prípade 800 Eur nevystačilo ani na 10 mesiacov. Potom by to bolo už na rozpočte štátu.

Údajne (môže byť len klebeta) základ k jednému z bypassov získal Róbert Fico práve vo chvíli, keď si prečítal vtedajší  návrh Európskej komisie.

Každopádne slovenská vláda  zaujala v tom čase k migračným kvótam nekompromisne odmietavý postoj  a možno v tom zohral úlohu aj takýto, pred voľbami absolútne neprijateľný, návrh.

Dnes návrh jednotného sociálneho zabezpečenia migrantov s plnou vážnosťou vracia do hry eurokomisár Günther Oettinger. Podľa všetkého nekoná sám za seba, ale návrh si osvojila celá Európska komisia.

„Ako komisia navrhujeme, aby boli v EÚ harmonizované azylové procedúry aj právo na dávky pre žiadateľov o azyl. Ak by k tomu došlo, nepotrebovali by sme žiadne kvóty, pretože by poľavila príťažlivosť krajín ako Nemecko, Rakúsko, Dánsko a Švédsko,“

Günther Oettinger

Od jednotného sociálneho zabezpečenia migrantov očakáva, že migranti tak budú mať záujem aj okrajové krajiny EU. V nich by totiž mali príjem, o dosť prevyšujúci príjmové možnosti bežného pracujúceho človeka.

„Jednotná dávka pre migrantov by zabezpečila jej vyššiu kúpnu silu v menej rozvinutých krajinách Únie, čiže krajiny s nižšou cenovou hladinou (ako je tá naša) by sa konečne stali pre prisťahovalcov najatraktívnejšie. Nástroj je iný, cieľ je však rovnaký ako u kvót“

inštitút Václava Klausa.

zdroj (Eurozpravy.cz, Institut Václava Klause)

Je zaujímavé akú dojemnú starostlivosť má človek od Európskej komisie, ak spĺňa jednu podmienku – nie je rodený Európan.

Napríklad tejto rodine Európska komisia úpravú dávok nenavrhuje a tiež si nepamätám, že by niekedy sa zaoberala osudom slovenských bezdomovcov.

Ak je dnes zo mňa euroskeptik a môj podpis je na petícii o referende o Slovexite, je to práve pre ten typ politikov, akými je Günther Oettinger.

22 komentárov

 • Pingback: 48 rokov od sovietskej okupácie. – MEDZIČAS

 • opäť , dobre vidím? zas sami chlapi okolo 20 roční, jednu babu som tam našiel.

 • Rasova a etnicka diskriminacia.

 • je cas zacat nasadit ffackovanie na elitarskych degeneratov a defenestraciu.

  treba nechat politiku cistu, zbavenu degeneratov a retardov, ako – Merkel, Hollande, Kiska a dalsi.

 • No, neviem neviem. Pokiaľ by sa toto stalo s požehnaním Hranola a Strapatého, tak by si naši cigánski spoluobčania chodili vyrovnávať rozdiely v sociálnych dávkach so sekerami v rukách k ich novým súkmeňovcom takisto ako oni priúdeným. No a to by bola krása. Napokon by sa navzájom bez pomoci moci kvalitne rozriedili a štátu ako takému by odpadli trampoty so zháňaním financií na ich vegetovanie. Už sa toho neviem dočkať.

 • Hned ako niekto prisiel s povinnymi kvotami a hned ako odzneli argumenty o tom, ze aj v pripade povinnych kvot, by utecenci aj tak sli za vyssimi davkami… zacalo byt jasne… ze na programe bude jednotna davka… Lenze problem nastane asi s interpretaciou a praktickou castou plnenia…:) Vyzeralo by asi groteskne, keby domaci mal socialnu davku daleko nizsiu ako „migrant“ a este by si ju musel aj odpracovat… Lenze EU je dnes uz len tragikomickou parafrazou naozajstnej Europy a teda sa da ocakavat vlastne cokolvek… Keby mali politici krajin V4 trochu organizacneho talentu… tak spolocne opustime tento humbuk a nebudeme sa dalej klamat, ze ake supervyhodne to pre nas je… Polska vlada zacala razantne a celi zalobam i minimajdanom /ma vsak trochu problem s identifikaciou skutocneho „nepriatela“, Orban ide na to sikovne a systematicky… Fico laviruje ako vzdy, lebo z jednej strany hrozia minimajdany v podani 5-tej kolony na cele s kiskou… a z druhej sokujuca alternativa v podani Kotlebu a Kollara… CR ma spravneho prezidenta na spravnom mieste a podivuhodnu vladu… Na alternativu sa sice hra ANO, ale v skutocnosti je to false flag… Posilni Okamura a spol. ?

 • Som veľmi zvedavá, ako sa k tomu prispôsobí časť spoluobčanov závislých na našom soc. systéme…. Nedivila by som sa, ak by po neúspechu prekvalifikovania sa na utečencov boli prvými, ktorí pôjdu do ulíc a to nebudú milé stretnutia pri párkoch.Narozdiel od nás, majority, sa neboja vziať veci do vlastných rúk.
  Takže bude veselo.

  • Do ulíc nepôjdu „spoluobčania závislí na socdávkach“. V tom momente sú v uliciach dôchodcovia, učitelia, aj pokladníčky z Tesca a ďalší spoluobčani, ktorí majú nadpriemerný plat do 1.000 €. Teda skoro 70% Slovenska.

 • uz im to ***nacisto v tych hlavach ?…nevedia absolutne co je realita …*** jak dobytok

 • nebojte sa islamizacia este nieje na plane 🙂

 • Náhodou, ja to vítam. Aspoň bude mať Kotleba v nasledujúcich voľbách 40 percent a konečne skoncuje s našou účasťou v šaškárni zvanej EÚ.

 • Tu pomôže iba širokospektrálny kandelábrový prevrat! Takýchto chujov treba exemplárne potrestať!

 • Situácia v blahobytnom Švédsku..
  ————————

  Mnoho důchodců ve Švédsku hladoví

  27.7.16 Švédsko:

  Ve Švédsku žije 231.000 důchodců pod hranicí chudoby.

  Mnoha důchodcům po zaplacení účtů a nájmu zbyde jen pár stovek. Neziskové organizace uvádějí, že situace se stala tak vážnou, že mnozí z důchodců nemají ani na jídlo.

  Jsou pro ně otevírána centra, kde se mohou najíst za 20 SEK.

  Od roku 2006 se počet chudých důchodců ve Švédsku téměř zdvojnásobil.

  http://www.zvedavec.org/vezkratce/13129/

 • Oettingerove nápady s bezhlavým presadzovaním zelenej energie v minulej BarossoJugend budeme splácať ešte dlhé desaťročia. Tento pán je krásna ukážka ako funguje EU, miesto toho aby bol v base, tak nám tu naďalej môže rozdávať svoje „múdra“ a to z najvyšších poschodí EU. Je si totiž istý, že sa mu nikdy nič nestane. Čo sa týka tohto „nápadu“ tak by som aj veril, že mal vplyv na Ficov zdravotný stav. Fico istotne tuší, že kto z našich politikov nie že nepodporí, ale tvrdo neodmietne tento nezmysel, tak podľa mňa nastúpi cestu do politického zabudnutia. Pred domácim publikom je toto neobhájiteľná vec.

  • O Ficovi si nerob iluzie, on uz ma krytia a obhajovania nekompetentnych blbov ( na cele s Kalinakom, ktory mal letiet uz v 2010, ked zapieral, ze sme vobec poslali nejaku bombu do Irska ) plne zuby a chce z toho cirkusu vypadnut. Plan s presunom na prezidenta nevysiel, oligarchovia ho stale drzia za gule ( lebo v Smere za neho nemaju nahradu – skusali to s Pellegrinim, no ten sa neujal ), nuz teraz si chysta dalsi plan – a to po vzore Sulika sa stiahnut do Bruselu. A sucasne predsednictvo vidi ako sancu, aby si v Bruseli splhol, pretoze totalne zmenil retoriku ohladom imigrantov ( a zatopil tym Lajcakovi, ktory mal co vysvetlovat ).

 • Evropská komise dala Polsku tříměsíční ultimátum. Přesto se jedná o průlomovou intervenci, jejímž smyslem je další oslabení suverenity národních států.
  Polsko se tak stalo prvním členským státem Evropské unie, proti kterému byl použit Nový postup EU pro posílení právního státu. Tento nástroj, přijatý v březnu 2014, umožňuje Evropské komisi zasahovat do vnitřních věcí každého členského státu. Postačuje přitom, pokud se Evropská komise jen „domnívá, že v dané zemi dochází k porušování základních unijních hodnot“.

  Materiály proti polské vládě shromažďoval poradní orgán Rady Evropy, takzvaná Benátská komise. V ní zasedají zástupci šedesáti států včetně „ryze evropských“ zemí jako je Alžírsko, Tunisko, Maroko nebo Mexiko. V březnu Benátská komise konstatovala, že kroky polské vlády „oslabují demokracii, respektování lidských práv a právní stát“.

  Navzdory absurdnosti požadavků schválil Sejm 22. července další novelu zákona o Ústavním soudu, kterou se pokusil vyjít bruselským administrátorům vstříc. Na toto gesto reagovala Komise 27. července striktním doporučením, podle kterého má Polsko do tří měsíců znovu přepracovat polský zákon tak, aby byl plně v souladu s požadavky Evropské komise a polského Ústavního soudu. Jedná se o zcela neuvěřitelnou situaci, kdy Komise přiřkla v duchu moderní soudcokracie polskému Ústavnímu soudu výsostné právo odsouhlasit či naopak zablokovat zákon, který upravuje jeho vlastní činnost.

  Navzdory absurdnosti požadavků schválil Sejm 22. července další novelu zákona o Ústavním soudu, kterou se pokusil vyjít bruselským administrátorům vstříc. Na toto gesto reagovala Komise 27. července striktním doporučením, podle kterého má Polsko do tří měsíců znovu přepracovat polskýzákon tak, aby byl plně v souladu s požadavky Evropské komise a polského Ústavního soudu. Jedná se o zcela neuvěřitelnou situaci, kdy Komise přiřkla v duchu moderní soudcokracie polskému Ústavnímu soudu výsostné právo odsouhlasit či naopak zablokovat zákon, který upravuje jeho vlastní činnost.

  Tato doporučení jsou, v souladu s evropským newspeakem, pro polskou vládu povinná. Pokud nebudou zapracována, může být Polsko potrestáno podle článku 7 Lisabonské smlouvy odejmutím hlasovacího práva v Radě EU. Kdysi demokratický elitní klub se tak snadno změní v sektu, ze které není úniku.

  Jak bude Evropská komise trestat Polsko dále, pokud ani výhrůžky a umlčení polského hlasu v Radě polskou suverenitu nezlomí? Brežněvovský Sovětský svaz na podobnou situaci reagoval vysláním spřátelených armád. Junckerova komise s tichým požehnáním evropského prezidenta (bývalého Poláka) Donalda Tuska bude samozřejmě volit cestu mírovou. Možná nejprve pohrozí zastavením dotací z evropských fondů. Možná na Polsko uvalí vyšší migrační kvóty. Možná ale, že hrdé Polsko požádá samo a rádo o trest nejvyšší – o vyloučení z Evropské unie. Jak ostatně Poláci zpívají ve své hymně: Jeszcze Polska nie zginęła.

  http://www.institutvk.cz/politicke-komentare/politicky-komentar-ivk-c-42-hana-lipovska-vlada-prava-nadvlada-bezpravi

  K tomu len tolko: NEUVERITELNE !!! co si zasa EU dovoluje.

  • Evropská unie se za uplynulých dvanáct let ve své podstatě nijak nezměnila. Není a nikdy nebyla elitním klubem­ – to by v ní od 80. let nesmělo být kupříkladu Řecko, Španělsko nebo Portugalsko. Není a nikdy nebyla projektem míru – to by její představitelé museli vystupovat zcela jinak vůči Arabskému jaru a následné migrační krizi. Evropská unie byla od počátku plánována jako nadnárodní projekt rušící nejen hranice mezi státy, ale také národní státy samotné. Projekt směřující od celkem srozumitelné a na první pohled chvályhodné celní unie přes unii hospodářskou k unii politické. Hluboké krize posledních let tuto dávno existující nesvobodnou podstatu EU pouze odkryly.

   Unie dnes intervenuje do každého aspektu našich životů. V roce 2015 bylo 42 % všech nově schválených zákonů přijato na základě implementace evropského práva do české legislativy. Pokud by tyto zákony nebyly přijaty, hrozily by České republice postihy končící až žalobou u Evropského soudního dvora. U ostatních zákonů je pak alespoň kontrolován soulad s evropskou legislativou, která je českému právu nadřazena.

   Žaloby přitom nejsou ničím neobvyklým. Od roku 2006 stačila Evropská komise coby tzv. „strážkyně Smluv“ podat k Evropskému soudnímu dvoru celkem 30 žalob na Českou republiku. Zvrácenost tohoto jednání, kdy organizace žaluje svého vlastního člena několikrát za rok kvůli drobnostem jako je název pomazánkového másla (rozsudek Soudního dvora ve věci C-37/11 Komise vs. Česká republika) je jen jednou složkou celého procesu. Ještě absurdnější je skutečnost, že Komisi v těchto řízeních zpravidla zastupují právníci, kteří jsou českými občany a kteří tedy jdou proti zájmům své země. Je to podobně absurdní a zvrácené, jako kdyby v soudním řízení mezi tchánem a vlastním otcem zastupovala právnička svého tchána. To, že Česká republika zpravidla platí náklady řízení (dokonce i v případě, že Soudní dvůr žalobu Komise zamítne), je vlastně už jen nepodstatnou drobností.

   Bývalý premiér a bývalý evropský komisař Vladimír Špidla vysvětluje nedůvěru Čechů vůči EU „chybějící osvětou“. Snad i proto Evropský parlament 12. dubna 2016 schválil Zprávu o vyučování o EU ve škole.

   Podle této zprávy

   – mohou chabé znalosti o EU a nedostatečné chápání jejího konkrétního přínosu přiživovat dojem demokratického deficitu a vést k šíření euroskepticismu

   – má Komise sestavit pokyny pro výuku o EU s cílem posílit objektivní a kritické myšlení o tom, jaké výhody Evropská unie svým občanům přináší

   – má Komise nabádat k dalšímu výzkumu toho, jak je v dnešní době problematika EU v evropských školách vyučována a do jaké míry se jí zabývají školní osnovy a zkoušky

   Citovaná proklamace Evropského parlamentu se prakticky neliší od Zprávy předsednictva ÚV KSČ z června 1973, která požadovala „vytváření podmínek k tomu, aby nová, socialistická inteligence, vycházející z našich škol, byla oddána věci socialismu, věci dělnické třídy a svými schopnostmi pomáhala budovat rozvitou socialistickou společnost v naší zemi.“

   Navzdory zdravému českému eurorealismu stále přetrvávají tři mýty o „alespoň nějaké“ prospěšnosti Evropské unie. Stále se setkáváme s tezemi, že díky EU můžeme cestovat po Evropě, že české firmy mají snazší přístup na zahraniční trhy a že existence společné evropské měny usnadňuje život cestovatelů i podnikatelů.

   První, cestovatelská teze je důsledkem čtyř dekád uzavřených hranic chránících komunismus před útěkem vlastních občanů. Současná faktická neexistence hranic oproti tomu nedokáže ochránit české občany před vnějším nebezpečím. Mezi těmito dvěma extrémy přitom existovalo rozumné optimum let devadesátých, kdy čeští občané cestovali volně po celé Evropě na „mávnutí pasem“ a české hranice zároveň chránily suverenitu České republiky. Češi a Slováci studovali na zahraničních univerzitách i v meziválečných letech. Snad jen s tím rozdílem, že tehdejší zahraniční studium českých vědců a umělců bylo výběrové a přínosné, což se o propagačních výletech programu Erasmus, placených daňovými poplatníky, při nejlepší vůli říci nedá.

   Obchodní teze je založena na představě, že by Česká republika bez jednotného evropského trhu zůstala chudým pustým ostrovem uprostřed Evropy. Zcela přitom ignoruje, že mezinárodní obchod je dnes liberalizován nikoli na úrovni EU, nýbrž na úrovni Světové obchodní organizace. Čína ostatně není členem Evropské unie, a přitom je druhým nejvýznamnějším dovozcem do České republiky. Naopak, společná obchodní politika v posledních letech poškodila řadu českých exportérů, jejichž přirozeným trhem bylo Rusko.

   Třetí argument eura je zcela nepochopitelný v době hluboké (i když dnes již nediskutované) krize eurozóny. V době, kdy platební styk probíhá ve své podstatě bezhotovostně, tedy i bez nutnosti měnit české koruny za zahraniční měnu. Příznačná je dubnová zpráva ratingové agentury Fitch, podle které by pro Českou republiku bylo přijetí eura ze všech států střední a východní Evropy zdaleka nejméně přínosné.

   Pozitivního a dobrého na našem členství v Evropské unii není naprosto nic.

   Už v roce 2000, v době naivní a dobromyslné víry východních států v Evropskou unii, napsal Václav Klaus zcela nemainstreamový text:

   „Heslem zpět do Evropy jsme tehdy opravdu nemysleli nový internacionalismus, nové rušení hranic (které jsou důležitým definičním prvkem), nové všemocné velvyslance, emisary a komisaře, nové rozhodování o nás bez nás, nové glajchšaltování specifik, které vybočují v jakémkoli směru nad normu (nebo pod ni). Trvám na tom, že evropanství není totožné s Evropskou unií. Ta je utilitárním politickým seskupením. Není to nic daného shůry, nic zvláštně posvěceného.“

   Při pohledu na uplynulých dvanáct let členství České republiky v Unii nejednoho eurorealistu napadne název oscarového dramatu Dvanáct let v řetězech. Před dvanácti lety nás předseda Evropské komise Romano Prodi vítal „zpátky do Evropy“. Dnes by se zpátky do svobodné Evropy měla vrátit především sama Evropská unie.

   http://www.institutvk.cz/politicke-komentare/politicky-komentar-ivk-c-40-hana-lipovska-dvanact-let-v-retezech-ceska-republika

 • sak len nech skusia dat vyssie davky utecencom,tak potom nech cakaju hromadnu vzburu!a nikto ich tu nechce,len nech sa opovazi fico ich sem nazlakat ,tak dlho premierom nebude!

 • Takže ako tomu dobre rozumiem tak Slovač tu bude naďalej muklovať za 350€ a dôchodcovia živoriť za 200€ a títo ilegální troglodyti a odrezávači hláv tu dostanú 800€ mesačne+ubytko a strava zdarma! Dpč rychle preč z toho Mordoru!

  • Ja by som to tak cierne nevidel. Pokial by malo nieco sposobit narast nacionalizmu v EU, tak je to prave toto, pretoze minimalne nasinec je velmi citlivy na akukolvek krivdu. Aby to EU ustala, musela by zavadzat totalitne praktiky v ovela otvorenejsej forme – a to by ju spravilo este menej atraktivnou v ociach Europanov a paradoxne by to posilnilo rozlicne decentralizacne hnutia.

   Vo vysledku by sa EU rozpadla ako Juhoslavia ci ZSSR, eventualne by z nej ostal totalitny superstat fungujuci na baze strachu, co by ale tiez nebolo dlhodobo udrzatelne.

   Akonahle by toto presadili, tak EU proste prestane existovat. Neveril som, ze nieco take dokazu vobec niekedy v Bruseli presadit, no ako vidim, ideologia nepusti a priznat ideologicky omyl je nepripustne…

   • Aj tak rámci Slovenských reálií môže mať Ahmed u nás ruku hore celý rok a prídavkoch na jeho osmich džihádistických harantov+ 3 zaplachtované manželky s právným postavením na úrovni dobytka nehovoriac.Tu ma napadá jedna myšlienka radšej o polovicu schudobniem ako naďalej zotrvávať v EUmordore.

Pridaj komentár