Koľko dostávajú presstitúti za svoje výstupy?

Krátko po ustanovení novej vlády idú percentá vládnych strán dole. Naopak idú hore preferencie strán, ktoré ostali v opozícii. SaS by dnes mala 12,5%, OĽaNO by síce mierne kleslo, ale ĽSNS by si zachovala podporu a dvíha sa Sme rodina.

Prieskum verejnej mienky FOCUS

Známe úslovie hovorí, že volebná kampaň na ďalšie voľby sa začína hneď po vyhlásení výsledkov volieb predchádzajúcich. Preto sú tieto výsledky alarmujúce a je nutné potopiť opozíciu za každú cenu.

Včera sa vedenie polície rozhodlo, že novozvolený poslanec parlamentu Peter Krupa za ĽSNS je spoločensky nebezpečný zločinec, pretože si uplatnil zákonom povolenú možnosť vlastniť a nosiť zbraň. Bol mu odobraný zbrojný preukaz pas a zabavené legálne vlastnené zbrane. Pritom Krupa neporušil žiadny zákon, naopak dodržal všetky zákonom stanovené predpisy na držbu, nosenie a úschovu zbraní. Parlament nie je žiadna výnimočná budova, neexistuje žiadny špeciálny zákon obmedzujúci použitie zbraní v parlamente. Pokiaľ je to budova, kde je obmedzený pohyb s akýmikoľvek, aj legálne vlastnenými, zbraňami, ostraha budovy podľa zákona zbrane uschová v špeciálnom trezore. čo sa aj stalo. Kriminalizovať člena legálne existujúcej strany len preto, lebo nezapadá do škatuliek elity je obmedzenie demokracie. Ale to už asi nikoho v tejto krajine neudiví. Každý prostriedok na vykreslenie ĽSNS ako bandy teroristov je dobrý.

Druhým prípadom je vyhodenie učiteľa náboženstva Antona Čulena za to, že kandidoval na kandidátke ĽSNS. Pre tohto človeka sa práve začína osud, o ktorom sme si mysleli, že je osudom dávnej minulosti. Pripomínam, že ĽSNS je strana pôsobiaca v rámci zákonov Slovenskej republiky. Pokiaľ je v tejto krajine demokracia, všetko, čo nie je zákonom zakázané, musí byť legálne a povolené. Toto však evidentne neplatí v prípade ĽSNS a zdá sa, že ide o súčasť kampane vládnúcej elity na diskreditáciu a zastrašenie podporovateľov tejto strany.

Samozrejme, útok na ĽSNS nestačí, dôležité je zabrzdiť hlavne najsilnejšiu stranu opozície. Publicista Juraj Hrabko vysielajúci v Tablet TV, čo je internetová relácia tlačovej agentúry TASR povedal, že …môže mať každý svoj vlastný názor na to, kto po týchto voľbách zradil alebo nezradil voličov. V konečnom dôsledku to vyhodnotia samotní voliči v nasledujúcich voľbách. „Hovorí sa tu o morálnom zlyhaní a zrade. Faktom je, čo je položené na stole, že ak niekto morálne zlyhal a zradil voličov, je to pán Sulík,“ povedal Hrabko.

Pána Sulíka ľudia krúžkovali do slovenského a nie do európskeho parlamentu. Voliči ho chceli vidieť v slovenskom parlamente, preto mu dávali krúžky a volili SaS,“ pripomenul, že Sulík viedol kandidátku SaS do Národnej rady SR. Krátko po voľbách sa však mandátu v slovenskom parlamente vzdal a ostáva europoslancom.

Richard Sulík však hral od začiatku s otvorenými kartami. Od začiatku voličom hovoril, že SaS chce byť zodpovednou súčasťou pravicovej vlády a že v takom prípade sa Richard Sulík ujme kresla člena vlády a vzdá sa mandátu europoslanca. Pripomeňme si jeho rozhovor pre agentúru SITA 4.1.2016, kde povedal:

Napriek tomu ste ochotný vrátiť sa do slovenskej politiky tu doma. Povedali ste, že ak bude SaS súčasťou vlády, vzdáte sa mandátu europoslanca.
Áno, ak bude SaS vo vláde, moja osobná ambícia je byť ministrom, podľa možností ministrom financií. Vnímam to ako môj prínos pre slovenskú politiku a rozpočet. Toto urobím napriek tomu, že je to viac roboty a menej peňazí.

A prečo to neurobíte už teraz pred voľbami? Teraz to vyzerá ako špekulácia. Že sa vrátite len ak budete vo vláde, inak nie, inak zostanete v EP, kde je menej roboty a viac peňazí a slovenská politika vás inak nezaujíma.
Nie je pravda, že ma to nezaujíma. Ale áno, keď nebudem vo vláde, radšej zostanem v Bruseli. Mne sa to tam pozdáva, aj odtiaľ viem byť prínosom pre slovenskú politiku a viem viesť SaS. A nemyslím si, že by na tom bolo niečo zlé.

A ako v Bruseli zastupujete ľudí? Asi je tam ťažké niečo presadiť…
Tam nepresadíte vôbec nič. Ale dá sa celkom účinne upozorňovať na problémy a pomôcť riešeniu situácie. Mnohým ľuďom som aj vyriešil ich európsky problém

Mne osobne to ako podvod nepripadá. Keď sa strana SaS stala druhou najsilnejšou stranou, Richard Sulík sa postavil k výzve vytvoriť opozičnú vládu čelom a s plným nasadením sa pokúšal partnerov presvedčiť o racionálnej možnosti vlády bez Smeru. Nie je jeho zlyhaním, že táto možnosť nevyšla a nerealizovala sa. Keďže sa SaS nestala členom vlády, Richard Sulík splnil to, čo pred voľbami sľúbil. Ostane členom Europarlamentu a záujmy Slovenska bude obhajovať odtiaľ.

Obviňovať Richarda Sulíka zo zrady voličov sa dá len vtedy, ak nesledujete politiku, alebo ak trpíte ťažkou stratou pamäte a spomeniete si maximálne na výroky tri hodiny dozadu. To však nie je a nemôže byť prípad nestranného profesionálneho politického komentátora

Dôvod, prečo je nutné ísť tvrdo po opozícii je jasný – percentá nepustia. Prečo práve v TASR? Okrem RTVS nemá vláda príliš veľa možností a TASR je od roku 2009 verejnoprávnou inštitúciou. A prečo práve Hrabko? Aj on musí z niečoho žiť, ak má naďalej vysielať v štátnej TV a prezentovať tie „správne“ názory. Odvaha a nezávislosť je drahým luxusom. Komentátor, ktorý je len živým reproduktorom podobné ambície nemá a nemôže mať.

Záverom možno povedať, že táto vláda bude s veľkou pravdepodobnosťou výnimočná. Neuveriteľná rýchlosť jej zostavenia, bleskový útok na opozíciu doslova pár hodín po jej vytvorení dávajú tušiť, že maska demokracie a sľubov pre voličov spadla dole. Ak by to malo pokračovať v podobnom trende, ďalšie dni a týždne možno očakávať len neustále sa stupňujúci tlak na potlačenie akéhokoľvek odporu, ktorý bude zachádzať do totalitných metód a s demokraciou nebude mať nič spoločné. Okrem SNS sú všetky strany vládnej koalície na zostupnom trende. Bude dobrý každý užitočný idiot, každá zbraň, každý podraz na likvidáciu opozície. Pri potenciálnej možnosti predčasných volieb, by v prípade straty podpory verejnosti nastal debakel, ktorý nesmie za žiadnu cenu nastať.

Zdroj:

28 komentárov

 • Pingback: Príbeh poslanca Krupu – poslanec opätovne získal potvrdenie o psychickej spôsobilosti – MEDZIČAS

 • Knieza Myskin

  Je Daily Mail euroskepticky? a co to znamena? ze nie je snad objektivny ? ci ako to mysli autor ?

  http://ekonomika.sme.sk/c/20128166/sefredaktor-euroskeptickeho-daily-mailu-vyuzil-vysoke-dotacie-eu.html

 • Pingback: Novinárska žumpa z Česka ako zbraň politického zápasu na Slovensku – MEDZIČAS

 • pozeram ako vyorana mys
  podla SME je Fico lepsi ako Sulik a dokonca mozeme byt hrdi na Ficovu vladu ako najlepsiu v regione
  http://komentare.sme.sk/c/20126239/slovensko-ma-najlepsiu-vladu-v-strednej-europe.html

 • Trapák držtaška Shulík.

 • ak niekto morálne zlyhal a zradil voličov, je to pán Sulík,” povedal Hrabko. “Pána Sulíka ľudia krúžkovali do slovenského a nie do európskeho parlamentu. Voliči ho chceli vidieť v slovenskom parlamente, preto mu dávali krúžky a volili SaS,” pripomenul, že Sulík viedol kandidátku SaS do Národnej rady SR
  čUdné – Riša som kružkoval aj preto, čo robí v EU parlamente. A o jeho vyhlasení zostať tam, ak by mal LEN sedieť v parlamente som vedel a napriek tomu som ho krúžkoval. A ak to nevedel novinár špecializujúci sa na domacu politiku, tak je to veľmi čudné a hlavne podozrivé.
  O prestitucii na Slovensku toho viem tiež dosť. Na SMEtisku som bol označený za xenofóba a rasistu len preto,, že som poukázal že SMEtiari (Procházkova, klamar Mireček Tóda a truhlík Morvay) otvorene klamali a zavádzali… a mkje príspevky boli rušené a neskôr ma zablokovali aj na Blogoch. Slovenské média plné presstitutov nesledujem.

 • Knieza Myskin

  prve hadky v parlamente
  http://www.aktuality.sk/clanok/324254/prva-parlamentna-hadka-lgbti-a-sas-maju-problem-so-sefkou-vyboru-pre-ludske-prava/

  Funkcia šéfky ľudskoprávneho výboru pripadla poslankyni OĽaNO Erike Jurinovej. Podľa informácií Aktuality.sk sa však jej konzervatívna orientácia nepozdáva niektorým zástupcom LGBTI. A výhrady má aj liberálna SaS.

  „Pani poslankyňa Jurinová ako signatárka výzvy Aliancie za rodinu prejavila veľmi svojský postoj k ľudským právam na Slovensku,” reagoval pre Aktuality.sk predseda poslaneckého klubu SaS Martin Poliačik.

  Ako zástupcovi liberálov sa mu nepozdáva stanovisko Jurinovej k takým medzinárodným dokumentom, ako je napríklad Istanbulský dohovor.

  Ten hovorí, okrem iného, aj o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu. Konzervatívci ale tomuto dokumentu vytýkajú tzv. gender ideológiu.

  Výhrady voči Jurinovej pritom prekvapili nielen ju samotnú, ale aj poslanca Smeru-SD Jána Podmanického. Ten patrí ku konzervatívnemu krídlu ľavičiarov.

  Novovymenovaný podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar (Sieť) volí síce opatrnejší jazyk voči kritikom Jurinovej, ale tiež nevidí dôvod na to, aby nemohla viesť spomínaný parlamentný výbor.

  „My rešpektujeme dohody o rozdelení počtov výborov medzi opozíciu a koalíciu. Nemyslím si, že by sa mali do vedenia výborov vyberať ľudia podľa toho, aký majú názor,“ skonštatoval Hrnčiar pre Aktuality.sk.

 • Knieza Myskin

  http://www.cas.sk/clanok/376656/ucitelka-z-kotlebovej-kandidatky-sa-rozhodla-prehovorit-preco-som-kandidovala-za-fasistov/#

  Učiteľka Jarmila Berry Tociková učí na Gymnáziu Šrobárova aj na Strednej odbornej škole technickej v Košiciach.
  Zároveň však kandidovala do parlamentu na 102. mieste v strane Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko. Do Národnej rady sa nedostala a obáva sa, že teraz príde o zamestnanie.
  Myslím, že ak by som bola na kandidátke akejkoľvek inej strany, tak je asi všetko v poriadku,“ konštatovala Tociková

  Riaditeľ Gymnázia Šrobárova Slavomír Harabin o kandidatúre učiteľky nevedel. „Zamestnancov sa nepýtame na ich sexuálnu orientáciu či na ich politické názory. Rešpektujem, ak sa nejaký jednotlivec politicky angažuje,“ konštatoval. Zriaďovateľom oboch stredných škôl je Košický samosprávny kraj. Jeho hovorkyňa dodáva, že nie je možné lustrovať zamestnancov podľa ich politickej orientácie.

  nuz ucitel Culen uz o pracu prisiel 🙁

  • Pre pani učitelku je dolezite aby sa prezentovala jako Lesba, lebo za politické presvedcenie není problém vyhodit, ale pre sexualnu orientaciu ano.

   Druha moznost je v pripade vyhadzovu, zaměstnat sa priamo u Kotlebu, jako asistentka alebo hovorkyna, tam bude mediam stále na ociach jako ten co trpi pre svoje politické presvedcenie.

 • Ludo zo Senca

  Posledných 25 rokov sa snažím držať hesla :Pravda je niekde uprostred.Pojem presstitút ma zaskočil , lebo na Slovensku nemáme ucelené mienkotvorné médium a názory novinárov sa vytláčajú na okraj.Teda ak politici kradnú a klamú ,tak úloha novinárov má byť: poukazovať na problémy;usmerňovať občana na čo má právo;kde sa má domáhať svojich práv /zdroj :DVTV-31.3.2015-O.Vetchý/. „Kinder redaktori“ v RTVS veľa vody nenamútia a sú pre politikov neškodný. Nemáme vytvorenú latku morálky a vôbec nevnímame veci v súvislostiach.Prevláda podpriemernosť, diletanstvo …

  • Pravda je niekde uprostred.

   nemyslim si to
   podla mna pravda ma zahrnat fakty uvadzane jednou aj druhou stranou a davat ich do zmysluplneho suladu

 • jozef od milosa

  priatelia tak po akcii zbrojak ide kotleba na 20% a ci si tom mysli nejaka prieskumna agentura je mi uplne fuck 🙂

 • Juraj, „zbrojný pas“ ktorý spomínaš v článku, v skutočnosti neexistuje, Správne sa ten doklad volá „zbrojný preukaz“.

  Inak sa mi zdá, akoby sa vracali na Slovensko 50.te roky minulého storočia, so všetkou parádou. Ešte že sme zrušili trest smrti.

 • Za Slovensko by som aj zivot dal…..ak budem premierom…..

  • Chapate to tak, ze praca v EU parlamente uz nie je v prospech Slovenska? Ja si myslim, ze nam viac prospeje tam ako doma LEN v opozicii.

  • ja dam svoj život za slovensko iba v pripade ze bude prvym slovenkym cisarom. ;), ale vazne, Mne je slovensko jako také ukradnute, ale krajina v ktorej zijem nie.

   • Mne SLOVENSKO nie je ukradnuté,lebo hovorím slovensky,som rodinne,ľudsky naviazaný na SK.Vám kozmopolitom je sveta žiť,city,emócie,väzby existujú asi len k €,£,¥,$…Nevzrušujú ma egypt.pyramídy,ani Mannhatan,ani čínsky múr,ale ma serie,že ten istý čo sa ide posrať z Pandorfu,Oxfordu na SK hodí špza hockde,že drísta stále dokola aká je to tu ničota,ale v živote nič nedokázal,a na nete len vyvoláva nenávisť a konflikty!

 • Hrabko presstitut urcite nie je. Skor mam pocit, ze ma Risa natolko rad, ze sa chce na neho pozerat tu doma a nie z dialky v Bruseli.

  • To ma nenapadlo. Ale laska to musi byt velka, nielen hory, ale aj poslanecke mandaty prenasajuca 😀

   • Knieza Myskin

    Sulik boduje
    http://richardsulik.blog.sme.sk/c/409922/ani-sulik-vas-neochrani-ale-aspon-sa-o-to-pokusi.html?ref=najcit

    Reakcie niektorých politikov ma dosť prekvapili – len žiadne rýchle úsudky, len nepaušalizovať, terorizmus nijak nesúvisí s migrantmi… Nerozumiem tomu, lebo si myslím, že súvisí a myslí si to aj Europol, ktorý cca pred mesiacom dôrazne varoval pred rozsiahlymi teroristickými útokmi. Podľa Europolu sa až 5000 džihádistov vrátilo z výcvikových kampov späť do Európy. Ako asi prišli? S pravým pasom, vystaveným na pravé meno a nechali si pri vstupe zobrať odtlačky? Alebo skôr nekontrolovane medzi státisícmi migrantov? Napríklad až 77% percent všetkých migrantov, ktorí tento rok prišli do Nemecka, nemalo pri sebe platné doklady…

    Neviem ku koľkým útokom ešte musí dôjsť, aby európske elity pochopili, že EÚ sa nachádza vo vojne a musí sa brániť.

  • No nechcela by som, aby mal takto niekto rad.

  • Knieza Myskin

   Obviňovať Richarda Sulíka zo zrady voličov sa dá len vtedy, ak nesledujete politiku, alebo ak trpíte ťažkou stratou pamäte

   presne tak
   Sulik konzistentne zastava stanovisko ze migrantov na Slovensku nechce a rovnako konzistentne odmieta Eurovalov. Keby zradil volicov tak by mu percenta klesli a nie stupli
   Ked sa uz bavime o zrade volicov tak sa treba pozriet niekam inam, na ineho predsedu strany ktory potreboval zaplatit dlh za volby a preto isiel do vlady, hoci mu volici verili ze nepojde.
   Alebo na moralny stlp – trenera karate ktory isiel do vlady preto aby Slovensko ochranil

   • Sulik je aktivny to sa mi paci
    http://www.cas.sk/clanok/381045/opozicne-strany-zvazuju-zaujimavy-krok-zostavia-tienovu-vladu/

    Tri opozičné strany SaS, OĽaNO-NOVA a Sme rodina zvažujú možnosť vytvorenia tieňovej vlády.

    Novinárom to potvrdili lídri SaS a OĽaNO-NOVA Richard Sulík a Igor Matovič s tým, že so štvrtou opozičnou stranou ĽSNS v tomto projekte nepočítajú. „Je to jedna z opcií, s ktorou pracujeme, je to jedna z vecí, ktorú si vieme predstaviť,“ odvetil Sulík na otázku, či opozícia takúto vládu vytvorí. Strany by chceli podľa Sulíka do takéhoto kabinetu obsadiť vyprofilovaných ľudí, verejne známych, pri ktorých by bol aj predpoklad, ako budú fungovať. „Je to možnosť, ktorú zvažujeme my traja, teda SaS, OĽaNO-NOVA a Sme rodina. Ale konkrétnosti ešte neviem. Pripúšťame, že o týždne či mesiace by takáto vláda vznikla,“ dodal Sulík.

    Prvý test spolupráce absolvovali tieto tri strany, keď po voľbách Sulík neformálne rokoval o zostavení pravicovej koalície. Vtedy sa lídri dohodli. Ďalšie rokovanie s cieľom dosiahnuť dohodu ich čakalo, keď opozícia dostala za úlohu rozdeliť si osem kresiel predsedov parlamentných výborov. SaS, OĽaNO-NOVA a Sme rodina si ich rozdelili v pomere 3:3:2.

    Tieňovú vládu zostavil v minulosti aj Smer-SD. Fungovala v rokoch 2011 až 2012, kedy bola strana Roberta Fica v opozícii. Táto tieňová vláda pravidelne zasadala a dokonca absolvovala aj výjazdy do regiónov. Jej založenie oznámil Fico 19. januára 2011 a skladala sa z viacerých ľudí, ktorí sa po voľbách v roku 2012 aj stali ministrami.

    „Očakávam od tieňového kabinetu najmä to, že bude monitorovať agendu vlády, oponovať jej a predkladať alternatívne riešenia,“ priblížil vtedy Fico. Členovia tieňovej vlády mali prinášať aj legislatívne návrhy, a to priamo ako poslanci NR SR alebo prostredníctvom poslaneckého klubu Smeru-SD.

  • Hrabko šarapatil kde kade,dokonca aj kandidoval na kandidátke maďarskej strany! Je to taký bezpohlavný kozmopolitný presstitút.

Pridaj komentár