Monika Onderková: DPHčky, Brexity… vs. Maxine

Nevychádzam z údivu. Včera bolo v Národnej rade SR nespočetné množstvo novinárov hľadajúcich „senzácie“ o odvolávaní ministra a premiéra. Robili sa tlačovky, na ktorých sa prezentovalo ako pán predseda parlamentu uvádza schôdzu.

Okrem iného, mali sme tlačovku aj my. Dobre nebola o miliónoch EUR, ani o odvolávaní, o Baštrnákovi, atď. Naša bola o malinkom kučeravom dievčatku, ktorá nemôže byť v náručí svojich milujúcich rodičov nie len z dôvodu fatálnych pochybení nórskeho Barnevernetu, ale aj predstaviteľov Slovenska. A viete prečo nevychádzam z údivu? Lebo, z môjho pohľadu, nepodstatné tlačovky dostali v médiách obrovský priestor a videl niekto v médiách našu tlačovku? Nevidel. Ani ste nemohli. Tlačovka bola iba na Facebooku, aj to len preto, že tím hnutia Sme rodina túto tlačovku nahrával.

Tlačovka o Maxine

Tlačovka o Maxine 

Tlačovka o Maxine

Tlačovka o Maxine

 

Tlačovka o Maxine

Tlačovka o Maxine

Nikdy sme neboli ani nie sme za to, aby sa všetko „vykrikovalo“ do médií. Naše OZ Deti patria rodičom a za ostatných 5 mesiacov už aj spolu s hnutím Sme rodina – Boris Kollár celé prípady jednotlivo rozoberieme a medializácia je tá posledná možnosť, ktorú zvolíme. Tak ako teraz.

V tomto prípade však prestáva sranda a nastupuje realita.

Andrea Cisarova cropV januári 2016 som osobne so starou matkou Maxine navštívila pána ministra Richtera so žiadosťou o pomoc vo veci konania pred komisiou v Nórsku a zároveň sme mu predložili sťažnosť na postup Centra pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže (ďalej len CIPC) – a jej riaditeľky JUDr. Andrei Cisárovej. Upozornili sme pána ministra, akým spôsobom tento štátny úradník komunikuje s rodinou a čo pani Cisárová žiadala od rodičov. Že za chrbtom rodičov, napriek ich žiadostiam o ich prítomnosť na stretnutí so sociálkou, sa pani Cisárova spolu s veľvyslancom Kašickým vybrali na Barnevernet a niečo dohodli.

Bolo nám povedané, že sú to vážne obvinenia a či máme na to dôkazy. Odpovedali sme, že samozrejme, inak by sme o tom predsa nemohli hovoriť. Urobili sme prepis nahrávky a poslali ho na ministerstvo. Viete čo sa stalo? NIČ.

Na zasadnutí komisie vo februári 2016 kde sa rodina bila o svoju dcéru a vnučku, sa pán Kašický na chodbe objímal s pracovníčkami Barnevernetu, s ich právnym zastúpením. Takto má vystupovať jeden veľvyslanec platený z mojich, vašich daní? Tento bývalý minister obrany a v súčasnosti veľvyslanec moju kolegyňu „upozorňoval“ ako si má dávať veľký pozor na to čo povie, na to čo zverejní.

Frantisek KasickyMoja kolegyňa šla do Nórska pomáhať rodine Ladických. Stála pri nich od začiatku. Spolu s ich právnym zastúpením sme našli škáročku a pretlačili ju ako svedka do konania. A čo urobil veľvyslanec spolu s konzulom? Marili naše úsilie ako sa len dalo. Upozorňovali Barnevernet na moju kolegyňu, že tam nemá čo hľadať, snažili sa zmariť jej vypovedanie pred komisiou, zmarili výpoveď pána Kollára, počas výpovede starej matky žiadali otca Maxine, aby o pánovi Kollárovi nehovorila a čo spravil pán veľvyslanec keď dostal slovo? NIĆ.

Ja sa pýtam dokedy budeme toto tolerovať? Absolútnu aroganciu štátnej moci úradníkov platených z našich daní? Máme sa chovať na základe práva a podľa práva. My bežní občania. A čo poslanci? Čo takýto štátni úradníci? Oni nemusia. Na náklady štátu lietajú po svete, že vraj „riešiť“ problémy Slovákov.

Tak si to vypočujte ako vyzerá riešenie a urobte si obraz sami.

 

Poznámka editora:

O tejto nahrávke Kašický a Cisárová nevedeli. Ich riešenie je totiž protizákonné. Už len kvôli tomu, že navádzajú svedkov súdneho procesu na krivú výpoveď pod prísahou, by mali byť obaja vykopnutí zo štátnych služieb. Nehovoriac o samotný fakt, že konajú ako mafiáni a nie ako zástupcovia suverénneho štátu. Bohužiaľ, nič také v našej neomarxistickej džamahírii nehrozí

15 komentárov

 • V čom spočíva tá arogancia? Veď predsa štát (veľvyslanectvo a centrum) chcel pomôcť rodičom, dostať decko čo najrýchlejšie na Slovensko a tu by to už riešili slovenské orgány.
  Juraj, trochu si prestrelil s tým navádzaním na krivú výpoveď. Iba im bolo na rovinu povedané že ak chcete dosiahnuť čo najrýchlejší prevoz decka do SR, tak musíte na súde povedať toto… inak sa to môže tiahnuť roky a tým sa znižuje šanca na úspech.
  Tiež mi tu chýbajú popísané skutočné dôvody intervencie Barnevernet-u. Nejako to odôvodniť museli, ale o tom už rodičia radšej mlčia.

  • nevieš o čom hovoríš,to by si musel ten prípad sledovať od začiatku,teda rok a štyri mesiace,babka Maxine je moja švagriná

   • Presne tak, neviem o tom vôbec nič, pretože zatajujete dôvody pre ktoré nórske úrady rozhodli tak ako rozhodli a celú vec prezentujete jednostranne. A to robí vašu verziu nedôveryhodnou. Na Slovensku máme jedno výstižné príslovie „bez vetra sa ani lístok nepohne“.

  • Monika Onderkova

   Miroslav rodičia o ničom nemlčia. Ja osobne som písala dôvody odobratia Maxine. Co sa tyka „priznania“ rodičov k činu, ktory nespáchali, by malo na Slovensku obrovské neblahé následky. Ked už raz v krajinách podpíšete ze ste pochybili ani na skorumpovanom Slovensku si to žiaden sudca nezoberie na tričko a vráti dieta rodičom a viete preco? Pretože berú do úvahy rozhodnutia a posudky z iných štátov. Svojim „priznaním“ by stratili akúkoľvek moznost sa dostať k malej. Hlavne komisia rozhodla o navrátení dieťaťa k rodičom! Teda je jasne ze nič nespravili.

   • A kde sú tie dôvody uvedené? V článku uvedené nie sú a je dosť jednostranne poňatý voči Nórsku a tamojšiemu veľvyslanectvu SR.
    Inak si myslím, že rodičia si za to môžu sami. Nórske úrady sú všeobecne známe svojimi obzvlášť tvrdými postupmi, rodičia si preto mali vopred premyslieť v akej krajine chcú žiť a buď sa tamojším podmienkam prispôsobiť, alebo neskôr naplakať nad rozliatym mliekom. Za naivitu sa platí.

 • ??? toto je vrcholne hrozné!! nemôžte vytlačiť letáčiky o tomto prípade a rozposielať po SVK? je potrebný obrovský tlak na vládu a jej zamestnancov!!! kurník!

 • Všetci štátni úradníci na Slovensku sa od Dzurindu naučili jednému hnusnému nešváru a tým je to, že najlepšie ako na nepohodlné veci reagovať, je nechať to vyhniť. Toto nie je prvý prípad Slovenského občana uneseného sociálkou. Problém SR je v tom, akým spôsobom vznikla, pečate tohto vidno až doteraz. Normálny štát žiada aj v prípade odsúdených zločincov ich vydanie na Slovensko a snaží sa im umožniť aby si trest uložnený v zahraničí odsedeli doma. Čo si máme myslieť o tomto? Čo zač je pán Lajčák a načo ho platíme z našich daní? Asi ho platíme zato aby si spravil kariéru v OSN alebo inde a my sme pre týchto „ludi“ len ..no s ho v predpone.

 • politici to nechapu, preto ze su svojou urovnou a prinosom pre spolocnost totalna pakaz, verbez a sarlatani.

  bezny ludia, ked ze kazdy z nich ma vacsie IQ, ako bulovia a degesi v politike, vam drzia palce.

  keby v zaostalom Norsku nespali pokrvny pribuzny spolu bezne, nemali by tam rozsirenu nezastavitelnu degeneraciu naroda.

Pridaj komentár