Most Híd opäť žiada prijímanie migrantov na Slovensku

Vlastne tak priamo to nenapísali, ale vydali oficiálne stanovisko, z ktorého je to každému, “ kto vie aspoň do 5 narátať“, jasné.

Pár postrehov k dokumentu:

 „Pritom zdravý rozum a tvrdá realita okolo nás, narastajúce napätie medzi globálnymi mocnosťami, boj o prírodné zdroje a regionálne vojny spojené so sťahovaním národov, svetový terorizmus či obrovské medzinárodné daňové úniky nás nútia k užšej spolupráci.“

aha, takže sťahovanie národov, teda migrácia…

„Keď hovoríme o Európe, hovoríme aj o nás. Sme Európania a máme na to, aby sme ju spoluvytvárali a nie na jej okraji trucovali.“

LuciaBela

čelní predstavitelia strany Most Híd Béla Bugár a Lucia Žitňanská. Zdroj: Youtube

Jasné, trucovať voči „osvietenému“ Bruselu“, oj len to nie. Tak potom máme „poslušne hlásim“ prijímať (minimálne) 1,5% z očakávaných milión migrantov ročne.

A to je Béla koľko? 15 000…

Takže 15 000 ľudí, niekto azyl nedostane, iný dostane a príde za ním početná rodina…a tak tu máme minimálne 15 000, dokonca to budú s najväčšou pravdepodobnosťou násobky tohto čísla.

Zdá sa to nie veľa, 15 000 ročne, ale koľko bytov vieme dať ročne našim mladým, aby si mohli založiť rodinu a mať deti?

5000, 15 000, 20000, 25 000 ?

A tak by nastala situácia, že všetky voľné zdroje tohto typu v spoločnosti  by stiahlo k sebe „multikulturálne obohatenie“ a „európske hodnoty“.

Prideľovanie bytov migrantom je len časť problému: Aj keď mimoriadne bolestivá napríklad v Nemecku, kde miestami (Nieheim napríklad) domáci z tohto dôvodu končia na ulici. A to nehovorím o Slovensku, kde je bez šance na vlastné bývanie aj rozhodujúca väčšina mladých občanov.

„Vyzývame vládu a premiéra, aby upustili od podania Žaloby o neplatnosť rozhodnutia Rady EÚ, ktorá určite Slovensko v očiach partnerov poškodí“.

Každému voličovi je aj bez hlbokého premýšľania jasné, že nepodanie Žaloby o neplatnosť rozhodnutia Rady EÚ znamená podriadeniu sa rozhodnutiu Rady a tým dôjde k naštartovaniu migrácie na Slovensko so všetkými dôsledkami. Ak sa na náš sociálny systém napoja spomínané tisíce a desaťtisíce, asi mnohým z nás bude už potom aj jedno, ako v koho očiach Slovensko bude vyzerať.

Hlboko premýšľať by ale mali voliči Mostu, čo učinia 5. marca 2016 vo voľbách.

Či aj ich deti budú stáť o  spoločnú  Európu, tak ako si ju predstavujú v Moste Híd.

Možno im pri premýšľaní pomôže aj náš starší článok Most Híd žiada prijímať moslimských migrantov.

15 komentárov

 • Tak môj syn si musel vziať pôžičku 70 000,- splácať to bude 30 rokov. Dieťa ešte neplánuje, lebo sa bojí že by to finančne nezvládol a tu ide niekto rozdávať byty migrantom, čo ani reč nevedia a školy niektorí ani nemajú. Béla, ty si fakt taký jebnutý, alebo sa tiež chceš pchať Bruselu do riti ?

 • Naozaj sprostost nepozna hranicu.. Nie ze nas okradaju ty strasne studovany ludia v parlamente ale este aj dalsich zlodejov a vrahov nam tu chcu poslat zachvilku aby sa clovek bal vinst na ulicu!!!! Musime sa konecne aj mi postavit a povedat svoj nazor na toto svinstvo ktore sa pomaly ale isto blizi aj k nam!!!!

 • Pingback: Problémy zlepenca. – MEDZIČAS

 • Knieza Myskin

  ten chlap to s multikulti mysli naozaj vazne
  vsimnite si ze presuva stale viac pravomoci do centra EU – osekava suverenitu narodnych statov v prospech bruselskych byrokratov
  ——-
  Americký miliardář a filantrop maďarského původu George Soros tvrdí, že by Evropa měla převzít větší zodpovědnost za uprchlíky. Ve svém šestibodovém plánu navrhuje mimo jiné přijímat každoročně aspoň milion uprchlíků, zřízovat ekonomické zóny a finančně podporovat státy Blízkého východu.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Plan-globalniho-financnika-George-Sorose-pro-Evropu-Milion-prijatych-uprchliku-rocne-vice-pravomoci-do-Bruselu-a-jeste-vice-neziskovek-401099

  V oblasti přistěhovalecké politiky by dle Sorosových úvah měla Evropská unie přistoupit k další centralizaci. Navrhuje vytvořit jeden společný azylový úřad pro celou EU, protože současná „spleť“ osmadvaceti samostatných azylových systémů prý nefunguje. „Je to drahé, neefektivní a ve výsledku vládne jen chaos. Nový úřad by sjednotil veškeré postupy a nastolil společná pravidla. Rychle a bez dalšího prodlení potom bude jasné, kdo má právo na azyl a kdo naopak nikoli,“ míní Soros, který za důležité považuje také zajistit pro uprchlíky bezpečné dopravní kanály z Řecka a Itálie do jejich cílových zemí.

 • Dobre si všímajte, čo ktorí ľudia, médiá píšu, pretože časom budú tvrdiť, že to, čo písali, nepísali. /Ako to bolo aj pri Bezákovi/

  Len doteraz mali slniečkári 3 fázy:

  1. za kvóty – lebo ide len o pár desiatok

  2. proti kvótam – lebo sú nezmyslom

  3. za kvóty – lebo ide len o pár stoviek

  …. a dalej bude pokracovat

  4. predpokladám, že budú opäť nezmyslom

  5. predpokladám, že pôjde len o pár tisícok

  6. Kto to mohol vedieť?

  Asi len OSN: „Súčasný prílev utečencov môže byť len špička ľadovca, varuje OSN“
  „Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov neočakáva, že by sa súčasný prílev migrantov do Európy spomalil.“
  Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/8014867/sucasny-prilev-utecencov-moze-byt-len-spicka-ladovca-varuje-osn.html#ixzz3mlSCYb1D

  http://malinova.blog.sme.sk/c/387970/nejasnosti-a-protirecivost-v-propagande-k-imigrantom.html?ref=viacbloger

 • to mate tak…
  Beeela odkialsi vybehne, cosi zahuna do mikrofonov a zase sa strati.
  Beeela…

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Most Híd opäť žiada prijímanie migrantov na Slovensku

 • V roce 2005 uvedla Česká Televize dokument ostravského studia z cyklu Infiltrace s názvem „Já, muslim“. Reportáž, natočená skrytou kamerou mezi muslimskou komunitou v ČR, vyvolala poprask a Česká Televize před časem raději dokument v tichosti smazala ze svého online archivu s úsměvným zdůvodněním, že nemá k dílu licenci pro přehrávání na internetu:

  https://www.youtube.com/watch?t=1665&v=WBYimV_0YRE

  Reportáž ČT z roku 2005 o infiltraci do mešity na Černém Mostě v Praze, kterou jsme zde na AE News nedávno publikovali (video zde), má po 10 letech dohru. Hlavní představitel (Habíb), český muslim, který skrytou kamerou natáčel uvnitř muslimské komunity reakce a názory jednotlivých členů společenství, nyní poskytl rozhovor o věcech, které se do původního dokumentu před 10 lety nedostaly. Česká televize byla tehdy před lety natolik zhrozena některými skutečnostmi, které Habíb zjistil, že se rozhodla je z původní reportáže před 10 lety zcela vypustit.

  Muslimská komunita v Praze už tehdy byla napojena na Muslimské bratrstvo, čeští muslimové jsou radikalizovaní, dokonce radikálnější, než arabští muslimové, uvnitř jejich komunit panuje hierarchický systém podobný řídícím strukturám mafie, bití žen, extrémistické pojetí víry, to všechno v původní reportáži ČT nezaznělo. Toto svědectví je tak dalším střípkem do mozaiky děsivé reality, která začíná v Česku nabírat ty samé konkrétní obrysy islamizované Evropy, které už teď zažívá Německo, Švédsko, Francie nebo Velká Británie.

 • aspon vieme koho nevolit najblizsie !!!!!

 • Bugár sa potreboval postaviť na stranu Bruselu. Dúfajúc, že im túto láskavosť raz opätuje, keď bude žiadať autonómiu. Nič viac za tým hľadať netreba. Akurát sa čudujem, že sa našlo toľko užitočných idiotov aj na slovenskej strane, ktorí s ním zdieľajú tento postoj.

 • vychodnar401

  Madar bude furt len madar nikdy sa nezmení preto mi ich zmeníme :D. Budú hovorit slovensky a to povinne a zoberieme si ešte zakarpatskú Ukrajinu lebo má patrit nám plus ešte rysy a celé tatry patria nám a nie poliakom. A ked počujem madarov rozprávat že sme malá krajina tak mi je na smiech. Keby mali 1 00 mil obyvatelov držím krok a hubu lenže ich je menej než čechov. Ale aspon máme chladnejšie podnebie to ma teší lebo kopce a hory vytvárajú chladnejší vzduch. Zatial čo madari na tej púšti raz zhoria.Sice aj poliaci majú rovnú krajinu lenže sú troška severnejšie tak je tam rovnako ako u nás. Nie jak negerský madari. Prejdete slovenskú hranicu na juhu a uvidíte tú afriku samí mongol madar a neger.

  Dobrú p.cu si tu z vás robím idem radšej do mesta sa ožrat z madarskými kamarátmi 😀

  • Bugar je uz dlhy cas iba politicka mrtvola a kazda jefo iniciativa je uplne zytocna a na smiech….v podstate ako vzdy

 • nemci maju to iste, je ten de Maizere normalny?
  http://hn.hnonline.sk/svet-120/nemecko-maiziere-navrhol-aby-eu-prijimala-migrantov-priamo-z-krizovych-oblasti-917076

  Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere prišiel dnes s vlastnou iniciatívou, na základe ktorej by Európska únia mala prijať určitý väčší počet utečencov priamo z krízových oblastí.

  V prípade uplatnenia takéhoto postupu by bolo možné obísť pašerácke siete a umiestniť ďalších žiadateľov o azyl mimo územia EÚ, uviedol Maiziere, ktorého citovala agentúra AP.

  Šéf nemeckého rezortu vnútra zdôraznil, že ide o jeho „osobnú iniciatívu“. Nešpecifikoval pritom, aký počet utečencov by mala EÚ priamo z krízových oblastí prijať.

  Maiziere si predstavuje, že by sa ním navrhovaný systém realizoval formou „veľkorysých“ kvót, na základe ktorých by sa azylanti rozdelili medzi jednotlivé členské štáty únie.

  Ďalší migranti, ktorí budú prichádzať do EÚ, by sa podľa nemeckého ministra potom mohli umiestňovať do „bezpečných oblastí“ mimo Európy.

  Nemecko je hlavnou cieľovou destináciou pre väčšinu z desaťtisícov migrantov, ktoré v súčasnosti prichádzajú na starý kontinent. Do konca tohto roku by do Nemecka malo podľa oficiálnych odhadov prísť minimálne 800.000 utečencov; je však možné, že sa ich počet priblíži až k miliónu.

  • diskuter Pjotr:
   „neviem ci to je napad, ale ja by som zaviedol na medzinarodnej urovni nemoznost poziadat o azyl po ilegalnom vstupe do (nesusediacej) krajiny.

   teda kto vstupi ilegalne, automaticky straca narok na statut utecenca.

   a uz vobec nechapem sefredaktorku tohto dennika, ktora si z kancla v ruzovom svetriku mudruje nad tym, ako zahynuli „utecenci“ na ceste za slobodou. akou cestou za slobodou? vsak po ceste z juhu europy – doslovne – museli minut tucet slobodnych krajin vlavo, vpravo. ironicky, slobodne pod svojim komentarom nepovolila diskusiu.

   toto nie je ww2 kde v kazdej krajine vladli norimberske zakony a zidovski utecenci sa museli skryvat aby ich nepopravili na mieste, tito arabski a africki „utecenci“ sa skryvali lebo sa chceli dostat ilegalne do statu s co najvyssim gdp. pretoze jediny podstatny rozdiel medzi cojaviem rumunskom a nemeckom je v ekonomike – urovnou slobody pre utecencov sa nelisia.

   a predsa – ti nestastnici v tom hydinarskom aute nezostali v rumunsku a ani tam nepoziadali o azyl. riskovali vlastny zivot, pretoze sa chceli dostat do ekonomicky vyspelejsej krajiny. nuz, ale tu tragediu su zapricinili sami – jednak doverovali paserakovi s ludmi a jednak riskovali kvoli ekonomickemu prospechu svoje zivoty, kedze cim dalej na zapad, tym vyssia cena a tym vyssie riziko „komplikacii“.

   a sefredaktorka a s nou suita zizekovskych blogovych platonistov uz ukazuje prstom – vy ste na vine! vy ste sa neuskromnili! vy ste nechceli tabor! wtf? akokeby tam bola nejaka spojitost…keby niekto legalne prechadzal hranicou, nemusel sa tlacit v hydinarskom aute a mohol poziadat o azyl v prvej vstupnej krajine eu napriklad. ah, sorry, vsak oni cestovali za slobodou…o tu treba ziadat len a len v nemecku!

   keby tieto citove vydierana neboli tak makabricky trapne a ucelovo priehladne, tak by si clovek povedal, ze ide iba o citlivejsiu interpretaciu tych istych faktov. ale nejde – ona si fakty jednoducho vymysla a tie co su – tie ignoruje.

   a tento dennik aby sa radsej sustredil na grilovanie tych, ktori su zodpovedni za sucasne bizarne zakony odmenujuce ilegalnu migraciu a podporujuce pasovanie ludi sa zacal s kadenciou hugolina gavlovica venovat mravokarstvu citatelov v nadeji, ze z latentnych sociopatickych rasistov vychova ak uz nie jezuliatka, tak aspon niekoho kto pojde migrantov vitat chlebom a solou do kazdej skryse medzi rumunskom a nemeckom.

   ma to len jednu chybu lavky – oni o azyl na svk neziadaju. podla sefredaktorky asi preto, ze tam nie je sloboda. podla mna preto, ze gdp je tretinove oproti nemecku. takze, cry me a river….“

Pridaj komentár