Rozpad Európskej Únie práve začal

Tlačová agentúra TASR uviedla, že Európska komisia rozhodla o konečných percentách azylantov, ktoré by sa mali rozmiestniť do jednotlivých členských krajín Únie. Pôvodne sme informovali, že pre Slovensko je určený podiel 1,78% zo všetkých azylantov. Ten sa síce znížil na 1,6%, ale zároveň sa prichystala druhá, dvojnásobná dávka, kde bude podiel Slovenska zvýšený na 1,96% umiestnení. Začiatok tohto procesu povedie nakoniec k rozpadu celej Únie.

Ako som už mnohokrát informoval, Róbert Fico je jedným z najposlušnejších unijných politikov. Vôbec si netreba všímať jeho rétoriku, dôležité sú činy a tie sú vždy striktne prounijné. Rovnako aj v prípade spoločnej azylovej politiky dosiahol Fico „obrovský úspech“ – podarilo sa mu znížiť percento ľudí, ktoré k nám prídu z 1,78 na 1,6%. Ale v zákulisí dostal nariadené, že Slovensko naopak musí ešte viac „pomôcť“ a tak budú všetky ďalšie príspevky naopak navýšené na 1,96%!

Musím sa čitateľom ospravedlniť. Pôvodne som predpokladal, že k nám v blízkej dobe príde vyše 14 tisíc ľudí. Nie je to pravda. Bude ich skoro 20 tisíc a rovnaké, alebo vyššie množstvo k nám bude prúdiť každý rok.

Zároveň sme sa dozvedeli, ako mieni Únia prispievať na jednotlivých imigrantov. Bude to len 6000 EUR na jedného. To pokryje maximálne počiatočný proces (približne pol roka) začleňovania takéhoto človeka do spoločnosti

Opäť pomôže matematika ako v minulom príspevku. Nebudem opakovať metodiku, ale rovnakým spôsobom ako pri minulom prípade sa nám navýši priamy náklad v sociálnom rozpočte od dnes po piatich rokoch o vyše 400 miliónov EUR a táto suma bude stúpať minimálne o 50 miliónov EUR každý rok, pričom treba rátať s každoročným vstupom na priame školenie azylantov vo výške cca 120-150 miliónov EUR. Dopady na ďalšie zložky rozpočtu – vnútro, justícia, zhoršenie celkovej ekonomickej situácie, zhoršenie bezpečnosti, hrozba terorizmu apod., sú dnes len ťažko kvantifikovateľné, ale podľa skúseností  z krajín Západu reálne a veľmi významné

Rozpad Únie.

Tento bombastický nadpis nie je vôbec populistický, ale vychádza z triezveho pohľadu na realitu. Vidím tu dva scenáre

 1. Buď je Únia totálne neschopná a nevidí na tomto nič zvláštne. Jednoducho ďalej pokračujú v politike chaotického usporiadanie sveta. Kvóty ešte nie sú záväzné.
  Zatiaľ to vyzerá na tento scenár z jednoduchého dôvodu. Podľa článku 78, ods. 3 Lisabonskej zmluvy „Ak sa jeden alebo viac členských štátov ocitne v núdzovej situácii v dôsledku náhleho prílevu štátnych príslušníkov tretích krajín, môže Rada na návrh Komisie prijať dočasné opatrenia v prospech dotknutého, respektíve dotknutých členských štátov. Uznáša sa po porade s Európskym parlamentom.„, musí zísť europarlament, ktorý spolu s Radou Európskej Únie schváli opatrenia na kontrolu azylantov. K tomuto však nedošlo, iba Európska komisia vydala „odporúčacie stanovisko
  V tomto prípade je nutné vyjsť do ulíc a začať organizovať demonštrácie PROTI tejto vláde. Prieskumy verejne mienky hovoria jednoznačne – národ je proti. Treba využiť, že jadrom v západnej politike je propaganda. Pripravte Ficovi ťažké chvile. Z tohto sa nedá vykľučkovať ani takému demagógovi ako je Fico.
  .
 2. Ak je naopak už o všetkom rozhodnuté, treba myslieť na budúcnosť a pamätať si, ktorá strana naďalej podporuje tieto procesy, ktorí novinári o tom píšu kladne. Evidentne pôjde o proces, ktorý ak má byť prevedený ako je pripravené, musí v prvom rade vytvoriť nejaký systém, ktorý zabráni ľuďom utekať do zahraničia v rámci Schengenu. Jeho podrobnosti zatiaľ nevieme.

Prečo vlastne píšem o rozpade. Aj v jednom aj druhom pôjde o životy ľudí. Druhý scenár je nasmerovanie k otvorenému fašizmu a popretie slobody voľného pohybu v Únii. Pri oboch variantách však režim bude musieť uplatňovať stále drakonickejšie opatrenia na presadenie tejto politiky. K moci sa budú dostávať strany, ktoré budú vyjadrovať ostrý nesúhlas s takouto politikou Bruselu, idúcou proti záujmom vlastných krajín a spôsobujúcou likvidáciu ich kultúry. Pôjde doslova o prežitie, kde jediným riešením nebude reforma Únie – tá je dnes už nereformovateľná, ale len jej opustenie a nakoniec niekto z Únie odíde.

Tipujem, že prví budú Nemci a potom budeme môcť povedať to isté…

Ešte poznámka, prečo je dôležité si pamätať, kto dnes ako píše, alebo čo podporuje:

V skutočnosti vládne u nás informačná totalita, kde verejný priestor je vyhradený len jednému názoru. Je úplne jedno, či tí, ktorí tieto procesy podporujú sú len presvedčení, užitoční idioti, alebo platené totalitné svine, ktoré za správny peniaz aj vlastnú mater predajú. To neviem. Čo viem je, že títo ľudia spôsobujú nasmerovanie Európy k vlastnému zničeniu a nedovolia žiadnu oponentúru, žiadnu verejnú diskusiu. Nakoniec, to je predsa vlastnosť totality – žiadna oponentúra nie je dovolená a kritici sú potláčaní všetkými prostriedkami. Je to jednoducho vlastizrada. Po rozpade Únie bude musieť spoločnosť prejsť očistou a ľudia, ktorí verejne podporovali tieto šialené veci, budú musieť z verejných pozícií odísť.

[sociallocker][/sociallocker]

 

Európska centrálna banka, vpravo, s symbolu eura a Dresdner Bank, vľavo, vo Frankfurte nad Mohanom, Hesensko, Nemecko, Európa

Európska centrálna banka, vpravo, s symbolu eura a Dresdner Bank, vľavo, vo Frankfurte nad Mohanom, Hesensko, Nemecko, Európa

Zdroj:

5 komentárov

 • „verejný priestor je vyhradený len jednému názoru“

  Načo tieto klamstvá? Okrem desiatok webov, ktoré šíria názory, ktoré sa snažia byť v čo najväčšom protiklade k mainstreamu, majú tieto názorové frakcie vlastné printové médium – Zem a Vek, rádio – Slobodný vysielač, plus veľa ďalších médií, prevažne bulvár, rád preberá podobnú rétoriku, lebo im to prináša ďaleko vyššiu návštevnosť, ako suchá a komplikovaná realita.

  Ok, máte svoje (podľa mňa zvrátené) názory. Ale už len samotná existencia týchto médií popiera akúsi informačnú totalitu. Len sa snažíte štylizovať do polohy martýrov, rovnako ako falošný prorok Rostas.

  • Otvorene si vsak treba povedat, ze mainstream oslovuje absolutnu vacsinu volicov a internet pravidelne sleduje maximalne stotisic ludi. Viem o com hovorim, Zistoval som si cisla navstevnosti Slobodného vysielaca a tie su zarazajuco male. Rovnako viem aka je citanost Zema a Vek, mojich clankov a videi, ktore som zverejnil. Treba este podotknut, ze pri týchto cislach sa navstevnost indymedii nespaja, ale dochadza ku prieniku. Takze posluchac a citatel nezavisleho media je ta ista osoba. Potom je pomer 100 tisíc a niekolko milionov skutocne dost velky na to, aby som mohol hovorit o informacnej blokade.

  • Prave vy mate naivny nazor, ze informacna totalita by sa prejavila ako zakaz akychkolvek inych medii zo dna na den alebo v nejakom kratkom case.

   Este aj v 68 jej predchadzalo dlhsie obdobie, ked sa mohlo pisat o vsetkom, ze prave to mnohych ludi zmiatlo, ze nastava naopak nejake obrodenie. Velakrat mi to mama spominala, co sa vtedy dialo, aj ona publikovala a mnohi to presne tak naivne neocakavali.

   Dnes by sa nemohla informacna totalita prejavit zakazmi ale postupnym likvidovanim a postupnymi zakazmi. A prebiehaju takto: Najprv sa pod niektorymi clankami uz nemohlo diskutovat a teraz naopak sa este pod niektorymi moze. Uz sa pisalo o zakaze diskusii z dovodu zodpovednosti za komentare. Alternativne media su zhadzovane, ludia, ktori by ich pouzivali, su za to postihovani, aeronet je uz zo Slovenska blokovany a su obvinovane ako cudzokrajne podporovane, ako cudzia informacna vojna.

   Ked sa vy zobudite, ze je totalita, tak to ostatnym bude prd platne, ze vy ste to pochopili az teraz. Vy nemate zvratene nazory, len naivne.

   A citatelov neodradza sucha a komplikovana realita. Naopak ako komplikovana je podavana na alternativnych a v propagande sa scvrkla na dojimave slohy – Poplacte si, vsetkych prijmite a co bude dalej? Nic, to nie je dolezite, na to zasadne neodpoveda a diskusie neexistuju. No co, ludia su somari, ze to nevidia? Vsak si precitajte komentare. Vsak preco ich mazu?

 • ty brdo, 120tis eur na 20tis ludi ktori aj tak hned zdrhnu do nemecka alebo britanie? Fatazia 🙂

 • Pravdepodobne ste tu tento článok nechtiac duplikovali 2 krát

Pridaj komentár