Ruský medveď sa nezadržateľne valí ekonomikou

V minulom článku sme vás informovali o enormných nákupoch amerických dlhopisov Ruskej centrálnej banky (CBR), na ktoré minula všetky príjmy z exportu ropy a zemného plynu za 3.kvartál.

Lenže to nebolo všetko. Devízové rezervy v septembri opäť poskočili o 1,3% na 371miliárd dolárov, zásoby zlata o 2,5% na 48,9miliárd dolárov.

Aby toho nebolo dosť, hlava CBR Eľvira Nabiullina nonšalantne oznámila, že pri porovnaní so stavom k 1.júlu 2014 klesol zahraničný dlh Ruska o neuveriteľných 211miliárd dolárov. V októbri CBR eviduje dlh 521,61 miliárd dolárov, pričom v roku 2014 bol stav 732,78 miliárd dolárov, čiže dlh poklesol o 28,8%.

V našich podmienkach sú podobné výsledky hospodárenia jednoducho nepredstaviteľné. A to majú Rusi na krku sankcie, katastrofálny pád cien ropy a zemného plynu, vojnu v Sýrii, hospodársku krízu, obrovskú infláciu, mamutie investície do projektov pri presmerovaní ekonomiky zo Západu na Východ, devalváciu rubľa, korupciu, neustálu potrebu investícií do obranného priemyslu, miliardy vyhodené na záchranu Krymu a riešenia utečeneckej krízy, keď sa museli postarať o jeden a pol milióna Ukrajincov atď.

bearphotoshoot4

Človek sa diví, odkiaľ sa berú proroci predpovedajúci blízky kolaps krajiny. Len s devízovými rezervami súčasnosti by Rusko vydržalo aspoň rok. Čo však môžete čakať od zasraných presstitútov, však? Nakoniec, ich pravda nezaujíma, dôležité je čo dostanú ako zadanie napísať do novín podľa manuálu európskych hodnôt.

00-dont-wake-up-the-russian-bear-19-10-14

Cenzori nespia a jedna z axióm tzv. európskych západných hodnôt tvrdí, že Rusi krachujú. Takže aby nás Európska komisia nemohla obviniť zo zločinu ignorovania EU hodnôt, potvrdzujeme aj my žalostný stav Ruska a veríme, že v zmysle axiómy sú Rusi na okraji priepasti. Nielen to, slávnostne prisaháme, že Západ je vždy o krok pre Ruskom 🙂

Zdroj:

5 komentárov

Pridaj komentár