SME opäť útočí na Mariana Kotlebu

Kotleba_Plagat

jedna z oblastí, kde sa Marian Kotleba a redakcia SME radikálne nezhodnú je téma povinných kvót na presídľovanie migrantov na Slovensko.

Aj som rozmýšľal, či má zmysel riešiť denník, ktorý v roku 2014 „obklúčil“ Doneck a pre „ukropov“ dosiahol na svojich stránkach celý rad „víťazstiev“, po ktorých by dnes už zákonite Donecká a Luganská  republika už nemala existovať 😀 . Ak republiky existujú dodnes, bude to tým, že doneckí povstalci nečítajú SME a tak sa o svojich beznádejných porážkach nemali odkiaľ dozvedieť.

Ale celkovo tá tragikomédia za to stojí, tie tri články zo SME na tému Kotleba sú hodné „pera Haškovho“.

Jakub Fila dokonca nazval Mariana Kotlebu „gašparkom“, koniec koncov ani taký Igor Strelkov príliš vážnosti na SME stránkach nepožíval.

Tak nám Kotleba ordinuje miss namiesto kultúry 😀

Pozrime sa na „sanatórium“ doktora Kotlebu podrobnejšie. Poniektorým umelcom iste pripadá ako nejaká modifikácia sanatória doktora Grunštejna, chinín a klystýr miesto štedrých dotácií.

Ale vráťme sa k článku. Pre  predsedníčkou žiackej školskej rady na Gymnáziu Andreja Sládkoviča v Banskej Bystrici Valentínu Kaliskú  je voľba miss za primitívna akcia. Do „ktorej organizovania sa zapojila bez nadšenia a, ako tvrdí, pod nátlakom“.

Len, rovnako ako sa mi nezdali „ukrop víťazstvá“ roku 2014, aj teraz  sa mi nezdá nátlakom odporúčanie (!) zriaďovateľa zorganizovať súťaže krásy.

Tak školskej psychologičke, vystaviť mladé dievča na obdiv je „sexistické“. Vo všeobecnosti sa jej tieto aktivity nepáčia, pretože nemajú pre žiakov nijaký výchovný alebo vzdelávací prínos.

Séria článkov na SME má svoje záložky, jedna má burcujúcu hlavičku „Miss namiesto kultúry“. A tak sa pozrime na kultúru, ktorej to ten „zlý“ predseda kraja stopol dotáciu.

Naozaj nejde o nič sexistické, alebo že by 😀 ? Jedno z nesexistických predstavení je tu , a téme tej Kotlebom postihnutej kultúry  sme na Medzičase venovali celý článok Zrušený festival tanca, čomu to vlastne Marián Kotleba stopol dotáciu ?.

Je takéto vystúpenie (za peniaze nás všetkých) „výchovne a vzdelávaco prínosné“ ? Asi áno, inak by predsa nemohlo dostať dotáciu 😀 .

Ešte sa vrátim, k stopnutej dotácii pre  Bábkové divadlo na Rázcestí na ten projekt „Stop extrémizmu!“. To už mám chuť vstúpiť medzi „extrémistov“ aj ja sám.

Tak aby to čert vzal, tak oni si vybavia dotáciu z našich daní a zároveň aj publikum,   ktoré tam musí sedieť v rámci vyučovacieho procesu a bežný slovák aby hľadal si vo finančne podvyživenej ekonomike zamestnávateľa alebo ako živnostník „kunčofta“. Aj ja chcem „zabeštelovaný“ odbyt.

Ale nemali ho nakoniec ani „umelci“, Marian Kotleba mal na dotáciu dosah, a tak „vyfasovali“ miesto euríčiek „veľké guľové…“. Divadelníci podujatie nakoniec zorganizovali sami, aj pomocou darov. Takto sa mi to páči dámy a páni umeleckého svety „vyšších hodnôt“. Treba vystupovať pred publikom, ktoré príde na akciu dobrovoľne, vo voľnom čase, mimo vyučovacieho procesu a nie za verejné zdroje. A keď budete hrať niečo iné ako „politické školenie mužstva“, možno prídem aj ja, ako platiaci divák.

Michaela Piliarová, hovorkyňa kraja to „zaklincovala“:

Do súťaže Miss stredných škôl sa zapojilo 35 stredných škôl zo 60, ktoré sú v Banskobystrickom kraji (pozn. tak aký potom nátlak???). Bola plánovaná dávno pred tým, ako predseda BBSK nepodpísal dotáciu pre Bábkové divadlo na Rázcestí na projekt Stop extrémizmu. Nie je to klasický typ súťaže krásy, aký poznáme z televíznych obrazoviek.

Teraz však už vážne.

SME nemá význam riešiť, iné už nebude.

Ale čo takto sa pozrieť na SME + R, teda SMER ?

Prípad Kotlebom stopnutých dotácií ukazuje na jednu vec. Kým pre bežných ľudí sem tam vláda niečo spraví, vlaky zdarma a pár iných drobností, veľa krát pre bežného človeka nepodstatných, je tu množstvo indícií, že mimovládky dostávajú od SMERu veľmi tučné „držhubné“.

Jednak „kultúrne“ projekty dotované v desať tisícoch, ak nie aj vo vyšších sumách a niektoré ministerstvá sú plné zamestnancov na vysokých a dobre platených postoch, ktorí „vyšli“ z mimovládneho sektora. Na toto všetko peniaze sú, ale napríklad na platy zdravotných sestričiek sa nenájde.

A čo potrebujete viac, spokojnú sestričku bez existenčných starostí, ktorá má síl sa vám v prípade  choroby venovať, alebo študenta gymnázia po „politickom školení mužstva“  prerobeného bábkovým divadlom na multikuturalistu ? Samozrejme je to nadsadené, ani ten študent neodíde po predstavení iný ako naň vošiel, akurát si možno odložil na neskôr písomku s fyziky.

Pozrime sa iný rozpor doby. Každú chvíľu tu máme mediálnu masáž „proti Kotlebovi“, tu a tam vystúpi vládny či opozičný politik s tým, že Kotlebu je potrebné „zastaviť“, nedať mu priestor a podobne. A keď sa pozrieme na predvolebné prieskumy, tak Kotleba má menej ako v roku 2012, cca okolo 1,5% priazne voličov. Samo o sebe na neuverenie a prečo potom tento cirkus pre jednu „marginálnu“ politickú stranu?

Pretože…

Pretože politici majú prístup k výsledkom prieskumov ešte pred ich úpravou a tam sú % „pre Kotlebu“ o dosť odlišné, od tých čo sa dostanú na verejnosť.

Je to zámer, aby sa voliči báli prepadnutého hlasu a volili iné „menšie“ zlo. A tento typ manipulácie voliča nie je len v prípade Ľudovej strany Naše Slovesnko, ale používa sa na zneistenie voličov aj iných menších strán.

Môj odkaz voličovi. Voľ ako cítiš, menšie zlo neexistuje a never prieskumom, sú tu na to, aby Ťa zmiatli…

Voľbou jednej zo strán , ktoré možno do parlamentu neprejdú, nemáš čo stratiť, rovnako ako voľbou „menšieho zla“ nemáš čo získať.

Samotné 5% kvórum pre vstup do parlamentu je nelogické a antidemokratické, pretože zo subjektívnych príčin neguje hlas voliča.

Ak máme 150 poslancov, kvórum by malo byť 0,75%.

Ak sa 0,75% voličov rozhodne  (čo nie je až tak málo občanov), že aspoň jedného poslanca za danú stranu chce mať ako svojho zastupiteľa, morálnou povinnosťou „panstva“ je to rešpektovať a nie zákonom vôľu voliča zmariť pod zámienkou nejakého volebného prahu.

Inak je to celé Vivat Potocký, Vivat Bešeňovský v 21 storočí…(Ján Kalinčiak Reštavrácia)

Osobne si myslím, že práve 5% kvórum pre vstup do parlamentu je jedným z prvkov súčasnej politicko spoločenskej mizérie Slovenska.

10 komentárov

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo SME opäť útočí na Mariana Kotlebu

 • SMER si dotáciami pre politicky aktívny tretí sektor kupuje pokoj. Preto je dnes drvivá väčšina z nich ticho, nedá sa to porovnávať s ich aktivitou počas prvej ficovej vlády. V článku je to dobre pomenované ako „držhubné“.

 • Odkiaľ prišla tá Zlata ??? !

 • Zlata ho cita!!!! 😉

 • Pingback: Marian Kotleba zajtra 4. 11. 2015 na rádiu Regina | MEDZIČAS

 • “sme“ este niekto cita?

 • heh, tzv. luhanska a donetska rep. vznikli rozhodnutim putina a jeho specnacistov, ktori to tam obsadili blitzkriegom, semtam aj divadlo, ked si ho splietli s radnicou.

  potom prisli putinovi gubernatori borodaj a strelkov, a este jeden sef kgb z podnesterska, so skusenostami so „separaterorizmom“.

  miestni ich ani nepoznali, nie to ze by ich volili. putinovi gubernatori zaviedli teror, strelkov sa tym sam chvalil, podla stalinskych vojnovych dekretov!

  strelkov aj v slavjansku zanechal hromadne hroby a revolucne rozsudky smrti. takto ziskali kontrolu nad “ ludovymi republikami“. pekne po bolsevicky 😉

  a ked sa borodaj v tv stazoval, ze za ich novorusko nechce nik bojovat, muzi v donecku len piju pivo a sedia na gauci, a ze to ruski kozaci a cecenski kadyrovci sami nezvladnu, a kvoli nepodpore obyvatelstva prisli o ⅔ uzemia, putin poslal rusku armadu, aby to tam prevalcovala.

  nastupca strelkova na tlacovke v tv priamo oznamil stovky tazkej bojovej techniky a tisice vojakov z ruska!

  zhruba vtedy sa zacali ruskym matkam stracat synovia na zakladnej sluzbe, po celom rusku objavovat neoznacene hroby, a ruski dovolenkari zacali „bludit“ na hraniciach

  asi take „ludove republiky“ tam su 😀

  • Zlata teba musí riadne svrbieť, preto tu trepeš takéto bludy…nájdi si svojho imigranta nech ti ju natrhne a potom ťa poriadne udrbe po tej tvojej sprostej makovici chudera…

  • Zlata – odporucam bod c. 4

   Měl jsem o víkendu zajímavou návštěvu a myslím, že stojí za to se o ni podělit…
   Posted on Září 15, 2015

   napsal Vidlák

   V sobotu mi zazvonil telefon s neznámým číslem. „Ahoj, víš kdo volá?“ Po chvíli jsem si vzpomněl. Můj kamarád z dětství, co je dneska družicový inženýr, PhD a kdo ví co ještě… Po škole si vzal holku z Ruska a život tak nějak dal, že se ocitl v Permu. To je to milionové město daleko za Moskvou, ale pořád tak blízko, že z Permu na Sibiř je to zhruba stejně daleko jako z Permu k nám. Alespoň podle jeho slov.

   Byl to zajímavý víkend. Padl na to demižonek vína a několik sklenic domácí paštiky, ale jeho postřehy z Ruska byly natolik zajímavé, že se s o ně s vámi musím podělit.

   1. Car Putin.

   My tady na západě máme dojem, že má Putin jako autokrat obrovskou moc. Novinářstvo nám chvílemi líčí div ne jako Stalina, který škrtnutím pera může zahájit válku. Podle všech blábolů různých Romancovů, CIA i Britských listů měli být Rusové už rok na tažení přes Estonsko a Lotyšsko a právě teď dobývat Berlín. I my zde na Kose připisujeme Putinovi veliké možnosti v ovládání vlády i parlamentu.

   Většina Rusů si ale naopak myslí, že jejich prezident má svázané ruce. Ruská centrální banka je podle nich baštou té skutečné a vlivné ruské opozice. Ne šašek Němcov nebo různé straničky šachistů. Skutečná moc mimo Putinovu kontrolu je v centrální bance. Dnešní Rusové zazlívají Putinovi ne to, že je autokrat a diktátor, ale že si nedokázal poradit s pátou kolonou v bankách. Většinově přání značné části ruské populace není omezení prezidentské moci, ale naopak její zvětšení a rozšíření i tam, kam si sám Putin (ještě) netroufá.

   2. Sankce, embrago a omezení dovozu.

   Většina současných dospělých Rusů si dobře pamatuje krize v roce 1991 a 1998, kdy se opravdu hroutilo hospodářství, nebyl chleba a nebylo na chleba. Velká většina ruské populace je také na podobné scénáře nachystaná. Na širých pláních se prostě předpokládá, že to vláda zase nedá a zase nezvládne a skoro každý má nachystaná opatření, jak se dostat k bramborám a kusu masa. K úlevě většiny lidí se nestalo nic. Ceny trochu poskočily, ale to se dělo rok od roku i bez sankcí, tak to nikdo ani nekomentoval. Západní zboží z pultů v podstatě také nezmizelo, jen naskočilo v cenách na trojnásobek a jediné, co doopravdy není k sehnání je Parmazán. Váže se k tomu jakási dojímavá historka o tom, že Putin ho nemá rád a tak jdou kontroloři speciálně po něm a jako jediná věc opravdu není a nebude.

   Na druhou stranu, investice do vlastní potravinové produkce se rozjíždějí pomalu. Ne že by chyběly peníze. V Rusku je peněz víc než dost. Každý druhý oligarcha zoufale hledá příležitosti k investicím. Ale nikdo neví, zda Putin embargo zase z politických důvodů nezruší. Ruské podnikatelské veřejnosti nevadí sankce na dovoz, naopak vítají to jako příležitost. Ale vadí jim politická nejistota. Jo kdyby tak embargo chtělo trvat deset let… to by se investovalo a stavělo ultravelkofarmy. Takto všichni spíše předpokládají, že všechno do pár měsíců skončí a pak jim tam zase najedou kamiony s levnými jogurty ze Západu.

   3. Ruský životní styl.

   Ve Španělsku nikoho nepřekvapí Siesta. Prostě je tam vedro k zalknutí a každý normální člověk přes poledne zalehne a horko zaspí. Pak se jde něco dělat, večer se vyleze ven a spát se jde po půlnoci. Rusko to má také tak. Zima je tam dlouhá, sněhu přes dva metry, potrhá to elektriku a na opravu se musí počkat do jara. Až sníh roztaje, musí se rychle vylézt a makat od rána do večera, aby se toho stihlo co nejvíc, než začnou podzimní deště. V té době se gastarbeitři rozjedou do Evropy a vesničané nastoupí do práce. Dělají 16 hodin denně sedm dní v týdnu, protože mají čas jen od května do září. Pak zase zalezou, protože v zimě se nic dělat nedá. Takto žije venkovská polovina ruského obyvatelstva. Větší půlrok jsou doma, koukají na televizi a jedí boršč z řepy a brambor. Svět se jich nedotýká, krize se jich netýkají, žijí tak už stovky let a změnilo se jen to, že místo koní mají traktor a do vesnice vede elektrika. Ale tu mráz stejně spolehlivě odstaví.

   Polovina Ruska v podstatě neexistuje. Je to sedmdesát milionů lidí, kteří se schovávají když přijde sčítací komisař, kteří nepřiznávají že mají děti a kolik jich mají. Demografická situace Ruska není tak špatná, jak to vypadá. Je špatná jen v oficiálních číslech, protože o mnoha obyvatelích se vláda dozví až když se nechají z bídy naverbovat do armády.

   Ve městech je to stejné jak u nás, jen nápisy jsou v azbuce. Jen mezi městy je delší vzdálenost… kamarád jezdí do IKEY do nedalekého Jekatěrinburku- nějakých šest set kilometrů. Kolem měst pak jsou v podstatě kruhy vesnic a čím dál od města, tím větší bída, ale také tím větší soběstačnost. Skoro každý měšťák má někde v okolí na vesnici pozemek, protože máte-li děti, dostanete od vlády nárok na pár tisíc metrů čtverečních a pokud tam skutečně budete chtít bydlet, dostanete po pár drobných úplatcích i nějaké kubíky dřeva na stavbu domu. Na vesnici se staví výhradně ze dřeva. I komíny… len vyplechovat.

   Jo, pokud byste chtěli na Sibiř, tak si vás jen proklepnou a pokud nemáte protiruské smýšlení, pustí vás tam. Ti Číňané jsou tam totiž oficiálně. Celkem kdokoliv tam může podnikat. Dají vám tolik pozemků, kolik dokážete obdělat. Kolem transsibiřské magistrály jsou prý kilometry a kilometry čínských farem. V zimě naběhnou, nad sněhovou čárou pokácejí stromy a prodají dřevo. Až sníh roztaje, natáhnou na ty zbylé dvoumetrové kmeny fólii a v krátkém ale horkém létě pod fóliovníky vypěstují rajčata. Další rok natáhnou novou fólii a tak to dělají, dokud se půda nevyčerpá. Pak se přesunou o kousek vedle a zopakují to. Když to při současném tempu budou dělat dál, tak Sibiř vykácejí tak za pět tisíc let….

   4. Ruská armáda na Donbase

   Kamarád se přiznal, že vlastně neví, zda tam ruská armáda působí. Ale co ví naprosto jistě, že v Rusku není nouze o dobrovolníky. Každý byl na vojně a mnoho kluků nemá práci a má děravé zuby. Na Donbase se slušně platí a frontová nemocnice je mnohem lepší než to, na co by měli nárok v civilu. Dobrovolníků je tolik, že si mezi nimi mohou vybírat a odmítají více než polovinu z nich. Nejprve odmítají ty co neměli na vojně výsledky a pak ty, co to chtějí dělat za peníze. Idealistů je víc než potřebují. Kluk odjede na Donbas, vrátí se po třech měsících s opravenými zuby a frčkou za bojové zkušenosti. Vzápětí si snadno najde práci u ruských obdob Blackwaterů. Za takových okolností je naprosto zbytečné, aby se Putin špinil posíláním skutečných jednotek. Samozřejmě rozvědku tam má.

   Na Ukrajině je polooficiálním stanoviskem, že mrtvý Moskal, dobrý Moskal. Mluví se o pochodech na Moskvu a zabíjení podlidí. V Rusku je oficiálním stanoviskem, že Ukrajinci jsou bratři, kteří byli pomýleni Amerikou. Skoro každá ruská rodina má příbuzné na Ukrajině a naopak. Běžný ruský človíček proti Ukrajincům v podstatě nic nemá. V televizi běží spoty, aby Rusové přijímali z Ukrajiny svoje příbuzné a pomohli jim.

   5. Ruská korupce

   Jen jeden recept pro naše úředníky. V Rusku přijdete na úřad s vyplněným lejstrem, úředník ho zkoukne a vynadá vám, že to máte chybně vyplněné a pošle vás na konec fronty to opravit. Přijdete znovu a zase vás vyhodí. Udělá to potřetí i počtvrté. Pak už si všimnete, že na nástěnce je plánek, že ve vedlejším vchodě sídlí firma, která vám za drobný poplatek lejstro vyplní. Zajdete tam, necháte jim dvě stě rublů a oni tam napíší to samé, co jste tam měli už poprvé a dají maličké razítečko. Pak už úředník nebude mít s lejstrem žádný problém.

   Když si můj táta před lety bral mámu, tak neuměl sehnat jakési razítko. Čtyři dny stál ve frontě ve Lvově a úředník mu stále nechtěl orazítkovat povolení ke sňatku. Pak šel jeden kamarád s ním, vzal sebou krabičku cigaret, naklonil se k úředníkovi přes stůl, strčil mu cigarety do náprsní kapsy, poklepal na příslušné lejstro a řekl: „tady se podepiš“. To co táta nezvládl za čtyři dny, to zvládl kamarád za minutku. Tak toto už dneska nejde. Všude na úřadech jsou kamery. Nicméně lidé prostě lejstra neumějí vyplňovat a musí to udělat firma, která se pak už stranou, mimo kamery s příslušným úředníkem vyrovná. Divím se, že to k nám ještě neproniklo…

Pridaj komentár