Úloha tzv. mienkotvorných médií v migračnej kríze – prípad moderátorky z Markízy

Každému mysliacemu človeku na Slovensku je jasné, že v našej mediálnej sfére nie je všetko s „kostolným poriadkom“. Média tzv. „hlavného prúdu“ informujú skreslene a veľa krát vyložene úmyselne klamú. Pôsobia už vyložene agitačne a nie informačne. Je to v mnohom horšie ako za socializmu.

Ako je možné, že až na pár výnimiek ako je Dag Daniš, či Lukáš Krivošík, je väčšina ostatných novinárov a publicistov tak zapálených pre migráciu a islam, že v tejto veci otvorene agitujú a prehliadajú existujúce fakty?

Čím sa stalo, že tieto médiá v tejto téme prakticky na 100% publikujú diela, ktoré sú v ostrom rozpore nielen s verejnou mienkou, ale opakujem, aj s reálnymi faktami?

Ak sa čitateľ chce dozvedieť niečo iné o migrácii než je výpočet prínosov „multikultirálneho obohatenia“ a o tom ako sme „xenofóbni“ musí siahnuť po alternatíve.

Odpoveď sa „konšpiračne“ natíska, a postupne pribúdajú  aj reálne fakty. Novinári a moderátori musia byť pre „multikulturalizmus“ (ale aj banderizmus, LGBT, či boj proti Kotlebovi) nadšení, inak si môžu hľadať novú prácu a publikovať bezplatne vo svojom voľnom čase, čo by napríklad mohli aj tu v Medzičase. Iste dá sa apelovať na novinársku a občiansku česť, ale tá zákonite končí pri najbližšom termíne splátky hypotéky.

Česť však nestratil autor článku Studená sprcha pre Šimkovičovú od Markízy: Za svoje príspevky o imigrantoch budeš pykať! (server Čas.sk). Autor upozornil na osud sympatickej moderátorky Martiny Šimkovičovej, na osud, ktorý je svedectvom doby.

generálny riaditeľ Markízy Matthias Settele sa medzi riadkami vyjadril vcelku jasne, je to pravdepodobne odkaz aj pre iných zamestnancov Markízy:

„Hovorili sme o citlivosti a dôležitosti v prípade prezentovania osobných stanovísk našich moderátorov na sociálnych sieťach a už čoskoro sa stretneme, aby sme sa aj spolu s riaditeľom spravodajstva porozprávali o jej budúcej kariére“

Svojho času slovenskú verejnosť pobúrila správa o „vyhodení z práce“, ktoré postihlo moderátorku RTVS  Kristínu Kormúthovú. Tá sa dopustila „závažného poklesku“, keď na Facebooku okomentovala zlodeja, ktorý jej zničil odtok dažďovej vody na dome pri pokuse ukradnúť medené rúry z domu .

V tom by nebol problém, problém nastal preto, lebo zlodej bol z radov rómskeho etnika. A tak nastala žiaľ už „klasická“ situácia, zlodej sa neriešil a „gádže“ došiel o prácu, lebo v predmetnej veci  miesto tichého lamentovania verejne „pindal“ na zlodeja.

Dnes vieme, že vedenia drvivej väčšiny tzv. mienkotvorných médií sú na rovnakej vlne a na svoj post nominovaní rovnakým „pozadím“ ako naši tzv. „ľudskoprávni“ mimovládkari.

Ak je treba podporiť banderovcov, píšu sa v „mienkotvorných“ médiách oslavné články na neonazi  batalión Azov, články kde sa relativizujú zločiny  Stepana Banderu, dokonca aj ľudí typu  Šucheviča.

Podporuje sa homosexuálna agenda, aby sa obratom ruky vykresľovala potreba a prínos islamu v našich končinách. To , že islamisti v rámci ich učenia homosexuálov kameňujú, nad tým sa zamýšľajú len „náckovia“, „extrémisti“ a „fašisti“. „Eurohodnotový“ občan a už vôbec nie novinár také „náckovské pletky“ riešiť nebude. Novinára to navyše môže stáť aj „flek“.

Pri pohľade späť je občanovi Slovenska smutno. Tak všetky tie obety, tie reformy, tie dni, keď sme pracovali naozaj za veľmi malú odmenu s tým, že raz bude lepšie, skončili takto. V časoch viac než „normalizačných“. Tieto veci sa diali po roku 1968, previerkové komisie, zákazy publikačnej činnosti. Keďže nie každý čitateľ musí vedieť, čo je normalizácia, bližšie info nájde tu.

Ale vtedy boli aspoň istoty, právo na prácu (aká bola, taká  bola), či aj ten byt sa už niekde dostal (nie vždy v tej lokalite, kde človek chcel), naozaj bezplatné zdravotníctvo, pionierske tábory a kopec iných vecí.

Dnes tu máme normalizáciu, a tie „konzumné“ istoty sú preč.

Ale na rozdiel od minulosti, môžeme si vo voľbách vybrať, už nemáme jednotnú kandidátku Národnej fronty.

Aj keď politické strany sú poväčšine mimovládkarsky „znormalizované“, jedna viac ako druhá.

Koho teda voliť, aby nasledujúce roky neboli opäť normalizačné a navyše normalizačné bez normalizačných existenčných istôt ?

14 komentárov

 • Pingback: Maďarská kameramanka, až príliš jasný prípad “normalizácie” | MEDZIČAS

 • Odmítám EU Brusel fašistickou vládní sebranku a jejich hnusnou diktaturu!

 • Tak ked ma uvadzat spravy, mala by sa tvarit nezaujato…co jej asi tymto velmi nevyslo…

 • Televízia Narkóza je americko-izraelská lietadlová loď zakotvená v našich mediálnych vodách už 20 rokov. Toto treba zdôrazňovať. Je to tzv. zahraničný agent.

 • — Klop klop .
  – Kto je tam ?
  — Tu Ciznar !

  I know who you are. I know what you want. I don’t have any money but what I do have are a very particular set of skills, skills I have acquired over a very long career . Skills that make me a nightmare for people like you. If you stop writing this articles on medzicas , that’ll be the end of it. I will not look for you, I will not pursue you. But if you don’t, I will look for you, I will fine you , and I will put you in Jail.
  Ciznar

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Úloha tzv. mienkotvorných médií v migračnej kríze – prípad moderátorky z Markízy

 • Kristínu Kormúthovú vyhodili za rasisticke komentare.
  „nedonosený smradľavý cigan“ a „Prečo „toto“ nemôžeme my poľovníci strieľať podobne ako škodnú?“

  • suhlasim…. za ,,pindanie,, na zlodeja vyhodena nebola ale za jej poznamky na rasu…… toto v nasej spolocnosti nema mat miesto.

   • je snáď hriech, povedať že páchateľ bol Cigáň? zase sa nesprávajme ako politicky korektní idioti, ktorých pohoršujú slová Cigáň, Žid, Slovák…

    • Asi nevies citat alebo len vidis to co ti vyhovuje. Nechutne, ze este aj ked je zjavne ze to co povedala bola urazka tak rasisti sa to budu snazit zmanipulovat a vybrat si z celeho vyjadrenia len jednonslovo. Tot pravovranost v podani, politicky nekorektnych medii.

  • Ked Kali pouzival vyrazy ako pi*** a ko*** vyhadzoval ho niekto z prace ? Alebo Gaspi ked oznacil prezidenta za *uja?
   ludia obcas prezivaju emocie a vyjadruju sa drsne
   nesuhlasim s vulgarizmami a ja osobne ich nepouzivam, ale v pripade Kormutovej ich chapem a vyhodenie z prace je neprimerany trest
   Kedysi nas nesuhlasny nazor zistovali plateni agenti provokateri(ci uz gestapo alebo STB), teraz na to staci FB, ale vysledok je rovnaky
   vyhodenie z prace sikan a trest za nas sukromny nazor a vyjadrenie nespokojnosti s niecim co nie je dovolene kritizovat
   Kam sme sa to dostali? K zastrasovaniu za to ze nestojime v rade ako ovecky.

 • Presne, kombinácia vyzdvihovania homosexuality mimovládnych organizácií a podpora multikulturalizmu a otváranie náruče pre islamistov tými istými mimovládnymi organizáciami , ktoré sú za podporu gejov, lesieb, transrodových a transsexuálnych ľudí. To je poriadna zmes a zmätok. Kto sa v tom má vyznať?

  • V tom sa už nevyznajú ani oni sami. Koľkokrát si tí europoslanci protirečia a niekedy mám pocit, že jediný normálny tam je len ten Nigel Farage.

Pridaj komentár