USA je spojenec ISIS – bombarduje len to, čo netreba

Ako odhalil server The Washington Free Beacon, nepriamy dôkaz ochrannej ruky Washingtonu nad ISIS a Islamským štátom už nemôže byť zreteľnejší. Na 60 výcvikových táborov ISIS americké bomby akosi nedopadajú…

Výcvikové tábory ISIS

Výcvikové tábory ISIS

Pritom ich polohu USA pozná a nepretržite existujúce tábory, ktoré cvičia tisícky stále nových teroristov a sú kľúčovým prvkom úspechu Islamskému štátu (IS), výsmešne dokazujú, že slová o „urputnom“ boji USA proti IS sú len fraška.

Ich úspešnosť a efektivta je tak vysoká, že IS plánuje (žeby opäť za asistencie USA?) ich rozšírenie do Jemenu a Líbye. Naviac pri správach, že množstvo európskych bojovníkov, vytrénovaných v týchto táboroch nepokračuje na front, ale vracia sa na miesta pôvodu, t.j. do Nemecka, Švédska, či Francúzska, krv tuhne v žilách.

Ospravedlňovanie nečinnosti na pozadí útokov dronmi v Pakistane a Afganistane, kde US Army bez problémov likviduje svadby a pohreby s desiatkami nevinných ľudí, aby dostala jedného pohlavára Talibanu či Al-Kajdy znejú skutočne ako zo zlého sna

Človek potom cíti oprávnenie sa pýtať, aký je zámer Ameriky, ktorá zo 6419 náletov v Sýrii a Iraku viedla len 0,3% proti týmto táborom. Potom vyzerá v inom svetle aj reportáž stanice Fox News, ktorej správa o tom, že Amerika útoky na ciele islamistov len predstiera bola v čase svojho zverejnenia len ťažko uveriteľná.

Žeby bolo niečo pravdy na tom, proti komu sú títo teroristi určení? Že cieľom nie je len Assad, ale aj – Európa?

Zdroj:

5 komentárov

Pridaj komentár