Koniec srandy! Schulz pohrozil… použitím sily voči štátom, ktoré sa nepodradia „záujmu spoločnosti“ vs. imigrantom.

Koniec srandy! Schulz pohrozil… použitím sily voči štátom, ktoré sa nepodriadia „záujmu spoločnosti“ vs. imigrantom.

Táto udalosť sa určite zapíše veľkým hrubým písmom do dejín Európskej únie.

Nemec Martin Schulz – predseda Európskeho parlamentu, verejne pohrozil štátom, ako Poľsko, Maďarsko, Česko, Slovensko, ktoré nesúhlasia s kvótami  a povinným prerozdeľovaním moslimských imigrantov. Pohrozil… použitím sily.

V televízii ZDF Schulz, na margo štátov, ktoré nesúhlasia s diktátom EU vo veci imigrantov, povedal:

„Európa ultranacionalistov – keď oni zvíťazia – to budeme mať takú Európu, len v tejto veci, ale aj v každej inej. Potrebujeme ducha európskeho spoločenstva. A v prípade nutnosti to musí byť vynútené silou. Nemôže byť – a ja patrím k ľuďom, ktorí to hovoria -, aby sme v XXI. storočí globalizáciu a globálne problémy riešili nacionalizmom. V istom okamihu treba zabojovať a treba povedať , že v prípade nutnosti budeme proti iným bojovať, aby sme dosiahli svoj cieľ.

Tu si to môžete vypočuť hrozby predsedu európskeho parlamentu Schulza:

Komentátori na nemeckom portáli pi-news.net, nemajú pochybnosti: Schulz prekročil istú hranicu. Tú, ktorá ho približuje k hnedej minulosti Nemecka.

Komentár medzičas:

Ťažko usúdiť či predsedovi Európskeho parlamentu tie slová vyšli z úst pod vplyvom emócií a neuváženia. To sa stáva, horšia je však predstava, aké kuloárne debaty sa vedú na najvyšších miestach EP, ktorých výsledkom je výpoveď Schultza. Teraz si môžeme poskladať puzzle:

-prevzatie kontroly nad armádami členských štátov EÚ civilmi,

-presadzovanie zákonov kde ozbrojené zložky cudzích štátov a polícia už majú, či tiež majú mať povolenie zasahovať v inom štáte EÚ v prípade nutnosti a vyššieho záujmu…

Ako napísal Dostojevsky v Biesoch, revolúcia má svoje pravidlá:

Najskôr idú zasneni, hnacím motorom revolúcie je sentimentalizmus (Hvorecký, Havran atď., kaviareň), potom idú karieristi, tí ktorí chcú mat postavenie. Nič tak nemobilizuje človeka ako funkcia (mimovládky a rôzne inštitúty financované eurofondmi). A na koniec ide spodina, háveď. Tí sú veľmi užitoční a účinní, veľa spravia, ale treba ich stále strážiť (napr. antifa). Ale najdôležitejšou vecou, cementom, ktorý to všetko spája je hanba pred samým sebou. To je skutočná moc. Tak aby u nikoho v hlave žiadna vlastná myšlienka neostala. Budú to považovať za hanbu.

Všetci pôjdu za nami a každému kto bude proti povieme, že je príliš malo liberálny.

Na čo bol rok 1989 ?

Mariusz Malinowski

156 komentárov

 • totalny hoax, tento clovek bol v Europskom parlamente naposledy pred 3 rokmi (2017) a bol velkym sklamanim. dnes uz sedi v nejakom bezvyznamnom regionalnom nemeckom parlamente. a jeho „hrozby“ maju asi taku vahu ako ked vrabec krici zo strechy 😀 😀 ale ako anti migrantska agenta briliantny tah od stranky medzicas.sk asi im „mezdicasom“ nieco uslo 😀 😀
  podla mna je velmi nebezpecne co hlasaju – bojme sa EU a zatial si doma volme fasistov.

 • Kto vytvoril Islamsky stat aby zosadil Asada? Tak ako v celej povojnovej historii to stale dookola robi Amerika .Pretoze ich nenasitnost nema konca.Ma to vzdy rovnaky scenar: provokuju ,vyvolavaju nestabilitu v krajine pokusaju sa podplatit najvyssich predstavitelov statu na to posielaju tz.ekonomickych zabijakov do krajin z ktorych mozu nieco vytazit,ak to neprijmu poslu tam agentov aby vyvolali nestabilitu a ak sa im to nepodari tak prichadza na rad likvidacia.(napr.Panama,Guatemala,Venezuela…pozri dokument Economic killer).Tak tych utecencov prerozdelit tam a na 100%.V Sirii sa prepocitali lebo Asad si zavolal na pomoc rusov.A teraz sa hraju na mrtveho chrobaka.V Afganistane dali do ruk zbrane detom aby vyhnali Rusov investovali do zbrani niekolko 10 milionov dolarov a na skoly pre zdevastovanu krajinu kde bolo po ukonceni vojny 60% populacie mladsich ako 16 rokov nenasli 1 milion.Co cakali ze z tych deti vyrastie.A mozno to bol aj zamer. Kosovo? Kto ich uznal ? Idealna pozicia na provokaciu Ruska.Dnes sa tam nachadza najvatsia americka zakladna v Europe cca 25 000 vojakov.

 • Pingback: Nová republika

 • tahaj do skoly ty imbecil…

 • Od nevzdelanca a prašistu sa nikdy nedá nič dobrého očakávať.

 • na toto by mala slovenska vlada okamzite reagovat a odsudit taketo vyroby, zaroven navrhnut vylucenie tohoto cloveka z EU parlamentu

 • Koho riadil ten pán predtým, ako sa dostal do funkcie v EÚ? Je to päť jeden z politikov 3.kategórie, ktorých vlastné strany odstrčili na pôdu europarlamentu, len aby im svojimi hlúposťami nemútili doma vodu? Máme tam aj my takých. Tento sa ničím z ich „ničomunerozumenia“ nevymyká.

 • Dosť smutné, že väčšina diskutérov vidí nacistov v Bruseli, nacistov na Ukrajine, len nie napr. nacistov v Maďarsku, či u nás. Samozrejme, keď Putinovo Rusko demonštruje svoju silu a ukrajuje z území okolitých štátov, je to niečo čo si určite zaslúži obdiv takýchto diskutérov. No a keď niekomu v tom európskom parlamente dopne, že k moci sa v krajinách V4 dostali darebáci, ktorý likvidujú právny štát a občiansku spoločnosť, pričom sympatizujú práve s východom, a pohrozí im, tak to je teda fakt hodne odsúdenia, najmä vzhľadom k momentálnej situácii, kedy máme nielen platné dohody, ale aj obchod a ekonomiky závislé na krajinách EU, pričom tento záujem prevyšuje aj našu energetickú závislosť od východu… . Dole klobúk pred takýmito diskutérmi….

  • No a troskaj k veci? Kde to Rusko demonstruje svoju silu? Ake Putinove Rusko. Pokial ja viem v statnej dume su strany ludmi volene a o 18.9 su dalsie volby,ktore budu mat takutransparetnost o ktorej sa Europe este nesnivalo!No a co ye su ekonomiky zavisle? V 1989 vari nase ekonomiky neboli zavisle,ale to bolo nutne bez rozumu burat, nict , rozkradat? Shulz je fasista!Demokracia nie je o vyhrozovani sa niekomu inemu.Do takej EU ludia nevstupovali!Takze cim viacej tym viac je nutne skoncit s takou totalitou Bruselu mopslika USA!

  • Priateľu a Ty kde vidíš fašistov ? Ty ich nevIdíš v našej vláde?

 • Fasisti boli a fasisti stale budu. Po 60 rokov to znova davaju najavo. Naco sa este vobec caka?

  • v Nemecku neboli fasisti ale nacisti (nacionalni socialisti) to len komunisti chceli zakryt spolocne ideove korene s nacistami, preto tieto dva pojmy miesali
   Schultz je podla mna predstavitelom tretej totality a tou je genderizmus (kulturny marxizmus)

 • Jako V4ka vystoupíme z EU a ať si je přerozdělí mezi sebe, a pan Schulin by měl začít u sebe a ubytovat pár čmoudů ze Somálska bo Eritreie

 • Tento (dopln si najhnusnejsi vyraz co ta napadne) sa tvari jak pan boh na zemi. Len chcem pripomenut ze si nepametam zeby som volil nejakeho id**ta co bude rozhodovat co mam a co nemam, ked som dal hlas svoj za vstup do eu. Slubujem, ze ak niekto vyhlasi referendum na sk za vystupenie z eu, pridem a budem hlasovat za exit, prave kvoli takimto penisom a vulvam, ktori si beru pravo na to co nemaju… a to som este velmi mierny pri pisani. stretnut toho dementa na ulici, tak strati okuliare hajzel…

  • Uplne a naprosto suhlasim ked vidim menovaneho tak mam chut mu jeho aroganciu napchat motorovou pilou do zadku. Tento pseudo intelekt nema ani strednu skolu.

 • Špina Hitlerovská! Ak bude treba, vezmem do ruky zbraň a budem brániť naše štyri slobodné štáty rovnako ako to robil môj dedo a pradedo!

 • Keby to povedal nejaký opilec v mníchovskej krčme, tak čert to ber. Ale povedal to predseda parlamentu EU!!! To je pádny dôvod na jeho odstúpenie! Keď nebude chcieť odstúpiť dobrovoľne sám, tak ho prinútiť ako navrhuje on sám – nasilu, nátlakom na EU parlament!!!

  • Přesně tak. Ale jak to udělat, když tito šmejdi se dobrovolně svých koryt nevzdají? Je to horší jak bývalá RVHP, mnohem horší a nebezpečnější. To už není demokracie ale nátlak a nás považují za svoje kolonie a jen levnou pracovní sílu. Hnus.

 • Ty ko… duplovany vezmi si ich domov a daj im zrat a 2000 euro mesacne a ponukni im na spriemnenie tvoju zenu a dceru aby si bol spokojni ty pifke ***.

 • Ty si Schulci podej ruku s Hitlerkou Mercelovou. Koho chceš k čemu nutit? Ty hovado senilní. Doufám že Tě někdo odpráskne dřív , než začneš zřizovat koncentrační lágry!!!

 • Josef Nejman

  Jsem totálně koncernován vyrokem rádoby Evropana, ale to co mu vypadává z huby je důvodem czexitu, nebo lépe V4exitu. Doufám, že ústavní činitelé z toho vyvodí jednoznačné závěry a uvedou v pohotovost armádu. Proto Makrela spustila hysterii o před zásobování Nemců.

 • Ja by som mu odpovedal že vojensky vystúpime z NATO a pripojíme sa k Rusku ako za starých časov.

 • V4 sa musí spojiť a pohroziť V4exitom. Ak EU nevyvodí zodpovednosť za brexit a prešľapy Junker-Merkel-Schulz formou zásadnej zmeny riadenia a činnosti EÚ treba bezodkladne prikročiť k realizácii menovaného projektu.

  • Plne s Vami suhlasim.Ak to nezabere ,začať s exitom V4.Vystupiť aj z Nato ,spojiť sa s ostatnymi krajinami ktore nesuhlasia s politikou Eu

 • JE TO SPINAVY NACISTICKY SMRAD, A PRAJEM MU SKORU SMRT A JEHO RODINE PODOBNE, ZASA CHCE ROZPUTAT VOJNU V EUROPE AJ Z TOU SPINAVOU SVINOU MERKELKOV

 • Kdesi jsem četl něco o rodinné anamnéze pana Schlutze: Ne že by byl přímo chorý. Pokud je tomu tak, jde spíš o sociální klima z rodiny. Jeho otec prý byl významným nacistou. Což sice možná není pravda, ale možná taky to pravdou je a to by jeho názory zcela vysvětlovalo. Pak samozřejmě vzniká otázka, koho to v tzv. „evropsém parlamenu“ máme, kdo ho tam vyslal a proč a taky otázka, kam tohle povede.

 • Otazka nie je naco bol rok 1989. Otazk znie co sme z neho vyuzili? Kde sme to vsetko odšantrocili ?

 • NO V HOSPODĚ BY MI TO NEŘEKL DO OČÍ, TO BYCH HO ASI DOBIL, ŽE BY HO Z TAMA VEZLA RZETA -RYCHLÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA. NEBO ROVNOU ČERNÍ HAVRANI.

 • Kto je ten šašo?! Pozrite na ten jeho orlí nos. Prídi ty, fašoun, s vojskom ku nám, osobne ti gule urvem, ak nejaké máš…

 • A jaký máté pocit pane Šzulz? …… Že mi teče do bot.:-) no vidíš to čepičaři tak to vybal! (Rozpuštěný a vypuštěny)

 • ono…. on si dobre serie do huby…. vzhľadom na to, že sme v Nato, ak nejaký štát zautočí na člena NAto tak zautočí na celé toto zoskupenie…. to akože Nemecko chce použiť proti aliancii nato ( ktorej súčastou je aj Nemecko) silu? somar…. asi ma trošku niečo pomylené

  • NATO je k ničomu. Grékom nepomohlo, keď Turci obsadili Cyprus. A to mali Gréci juntu ako vládu s najväčšou armádou. A potom čušali. Tak budeme aj my. Čo sme chceli, to máme. Chceli sme kapitalizmus, žranicu a televíziu, tak to máme a k tomu máme smotánku a oligarchov a cudziu nadvládu. Však sme kvôli tomu štrngali na námestiach, aby sa naše deti mali dobre a mohli cestovať (keď budú mať peniaze).
   http://zoznamstb.blogspot.sk/

   • Já neštrgal klúčiky. Tušil jsem jak to takto dopadne: Budou žebráci ,bezdomovci , nezaměstnaní, nebude naše ani jedna fabrika, Upřednostnuje se jen sex, násilí, zločinnost, podvodníci jsou hrdinové, existuje policejní a justiční mafie. Zkrátka být mladší tak uteču do severní Koreje ,nebo na Kubu. Takovou EU jsem nikdy nechtěl. .

  • A myslíte,že to platí,keď kadečo iné sa nedodržiava?Určite by nás NATO v tejto veci nebránilo,ale by nás ešte dorazili,lebo celá muslimizacia je aj ich záujem a my dla.nich musime posluchať.

  • USA už majú v hube tak nas.até, že im už nové lajno nevadí. K vojnám NATO – viď o.i. boj madzi Argentínov a VB Falklandské ostrovy… NATO tu nie je na obranu členských štátov ( viď nájazdy „utečencov“, teda bojovníkov ISIL do Európy ), ale preto aby robilo „křoví“ US army pri agresii voči iným štátom – to sa vydáva potom ako „medzinárodná“ akcia…

 • Ty chudinko nás nezajímá vaše vyhrožovaní jdi do prdele zkruveny Němec -_-

 • Pingback: Koniec srandy! Schulz pohrozil… použitím sily voči štátom, ktoré sa nepodradia “záujmu spoločnosti” vs. imigrantom. | Pán Občan

 • Toto su tie spiny ktore chcu rozputat vojnu ? Clovek ktory nema ani len maturitu bude zurivym hlasom hovorit o pouziti sily ??? Skoda ze mi to nepovie do tvare hned by som si dal dole sako a povedal by som mu nech mi ukaze tu silu

 • Keď bude najhoršie, vyrieši to veľký Ruský brat. A nebude to prvý krát!!!

 • Preedam dom alebo vymenim za garzonku v australii. Surne musim odtialto vypadnut.

 • V politike nemajú čo hľadať takí čo robia neuvážené rozhodnutia nad ktorými strácajú kontrolu a ktoré škodia vlastným ľudom. Ani tí čo chcú zvaliť dôsledky svojho konania na iných pod hrozbou násilia.

 • Fajn. Schulz chce povstanie ? Dobre bude povstanie. V4 sa nepaci zapadnej EU, nerobime, co chce USA? Dobre. Podme cestou nasilia, slovan sa nasilia strani, ale to neznamena, ze vazy zlamat nevie!!!

 • Co to je zas za piču skopčáckou? Už dlouho zas nedostaly na prdel skopčáci, nějakej Shulz tady bude hrozit evropě ne? Bejsbolkou po palici ho vzít idiota německých.

 • A kam sa podela sýrska armáda? Kedysi to bola pýcha ich štátu. Bol som tam pred rokmi a videl som ich výcvik. A teraz? Islamisti ich „bijú čapicami“ bez leteckej podpory… Ako je možné, že sa im Irak, Sýria… nevedia ubrániť? Radšej utekajú… Kde je hrdosť napadnutých štátov…brániť svoju vlasť???!!!
  Imigrácia do Európy je riadená a USA, alebo ilumináti chcú rozbiť EU, ktorá zlyháva pomaly vo svojom zrode.
  Celá EU, hlavne tí, ktorí sú vo funkciách, a berú obrovské platy, tu nemala byť. My nie sme USA, nepotrebovali sme sa zlúčiť do tohto paškvilu. Každý štát v Európe má svoju históriu, svoju svojbytnosť, svoje korene a svoju hrdosť… To „američania- znáška ľudí celého sveta,“,ktorí vyvraždili milióny domorodých obyvateľov, tam došli a nenechali im právo žiť na ich územiach.
  Prečo EU nepristaví svoje lode, lietadlá do Sýrie, Afriky, Afganistánu, PAKISTáNU…a neodvezie tých, ktorí sa boja, alebo majú iní dôvod pre emegráciu zo svojej krajiny, a neodvezie ich do USA, Austrálie… prečo to musí znášať iba táto časť sveta ????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Viete si predstaviť, koľko mešít vyvstane v Európe o pár rokov, koľko muslimov sa narodí do 20,30,50… rokov?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Už tu nebudem, ale Merkelovú a EU budú preklínať všetky naše, v tom čase v menšine žijúce, pokolenia………………………………………………………………………………………………………………………………

 • Konečne ideme do vojny.
  Už som sa začal nudiť.

 • Pán Schulz, akého ste vierovyznania? To by nám vedelo pomôcť sa správne zorientovať vo Vašich vyhláseniach. Na Slovensku podľa prieskumov nesúhlasí s prijatím imigrantov viac, ako 70% občanov. To im ich názor vytlčiete z hláv obuškami? Nuž, tak do toho. Alebo túžite po relapse? Túžite po SNP II.? Ale, vlastne sa teším, konečne aj tí najhlúpejší z najhlúpejších pochopia čo ide demokratickej EÚ. jasné, dobre platení intelektuálni hlupáci budú vrieskať Bravóóó, ako keby boli v divadle a končili túto drámu standing ovation.

  • Milan Sarkan

   pan Schulz je zidovskeho vierovyznania. To je aj cela odpoved na dovod jeho intervencie. Nasi zidovski priatelia sa snazia infiltrovat Europu svinstvom z Blizkeho vychodu a Afriky a problem potom nie je boj proti islamizacii ale proti tymto nasim priatelom co sa chovaju extremne nepriatelsky

 • Juncker,Schulz-jezisukriste,preco nas tak trestas?

 • Vážený pán predseda EP. Asi je tu panika z Vašej strany. Použitie donucovacích prostriedkov voči štátom ktoré nesúhlasia s prerozdelením utečencov nie je správne. Mám dojem,že ste zabudli na historické skutočnosti a nie je dobré sa vyhrážať štátom V4. Čo ste si uvarili aj so spojencami tak si to aj … Som sklamaný s Vašimi vyjadreniami. Mám dojem ,že ako politik ste skončili.

 • pekna analyza hlasovania EU posrancov

  Kto hovorí pravdu? Beňová či Lipšic?
  14.9.2015 o 7:30 | Karma článku: 5.20 | Prečítané 473-krát

  V nedávnej dobe som zachytil diskusiu na tému hlasovania v Európskom parlamente o kvótach. O správe informovali viaceré internetové portály a vyjadrenia k nej som zachytil i na Facebooku.

  Jednotliví politici sa ako obvykle nedokázali zhodnúť na tom, kto vlastne obhajuje záujmy Slovenska. Bežný občan sa mohol nechať vírom informácií strhnúť tak, že nevie ktorá bije, Dostalo sa im do uší, že niektorí poslanci Europarlamentu za Smer podporili zavedenie kvót. Podľa agentúry SITA (dostupné na Pravde, Noviny.sk) Monika Flašíková Beňová pred poslancami Európskeho výboru NRSR tvrdila, že „europoslanci za Smer nehlasovali v Európskom parlamente za zavedenie kvót pre utečencov“. Poslanec Národnej Rady Daniel Lipšic mal kontrovať, že Europoslanci za Smer „za zavedenie kvót v europarlamente hlasovali“. Prvý krát v apríli a potom opäť v stredu i vo štvrtok (9. a 10. septembra). Aktuality.sk priniesli aj výsledky spomínaného hlasovania v Europarlamente. Na prvý pohľad to vyzerá, že skutočne traja zo štyroch poslancov Smeru hlasovali za.

  Kde je teda pravda? Túto otázku sa iste pýtali mnohí. Ak to čítajú takí, ktorí chcú rýchlu a jednoduchú odpoveď, hovorím, že do istej miery mali pravdu obaja. Táto odpoveď je však veľmi okresaná, pretože je táto záležitosť o niečo komplikovanejšia. Myslím si, že si zaslúži objasnenie. Pokúšam sa o neho nižšie. Väčšinu vecí, ktoré tu napíšem budú fakty, ktoré si môže každý aj sám dohľadať. Ak sa budem pokúšať hodnotiť to, kto má v tomto spore pravdu, vyzývam čitateľa, aby si situáciu a tvrdenia jednotlivých politikov k tejto téme zhodnotil aj samostatne. V tomto spore nechcem byť advokátom ani Smeru ani jeho oponentov. Podobne, text si nedáva úlohu hodnotiť vhodnosť kvót ako spoločného opatrenia Európskej únie, a už vôbec nechce komentovať efekty, ktoré by utečenci mali slovenskej a európskej spoločnosti priniesť. Chcel by som len túto diskusiu trochu fakticky sprehľadniť.

  Ak tvrdíme „poslanci Smeru hlasovali za kvóty“ musíme si toto tvrdenie rozdeliť na drobné.

  Ako hovorí poslanec Lipšic, hlasovalo sa niekoľkokrát. Nesledoval som posledný vývoj na Európskom výbore NRSR, ale predpokladám, že aprílové hlasovanie nie je to, o ktorom sa dnes bavíme. Predpokladal by som, že sa na výbore poslankyňa Flašíková-Beňova medzitým objavila, aby prípadne vysvetľovala postup slovenských poslancov. Preto toto hlasovanie vynechávam z textu.
  Prvé hlasovanie

  Pozrime sa teda na hlasovanie v stredu. Je dôležité povedať o čom sa hlasovalo. Európsky parlament oficiálne hlasoval o „[l]egislatívn[om] uznesen[í] Európskeho parlamentu z 9. septembra 2015 o návrhu rozhodnutia Rady o zavedení dočasných opatrení v oblasti medzinárodnej ochrany v prospech Talianska a Grécka“. Názov môže vyzerať hrozivo oficiálne. Je dôležité si uvedomiť niekoľko faktov.

  Legislatívu iniciatívu, teda právo predkladať „európske zákony“ má Európska komisia, teda inštitúcia, ktorá má v prvom rade brať do úvahy záujmy Európskej únie ako celku. Komisia prekladá návrh nového zákona dvom inštitúciám, Za prvé Európskemu parlamentu, o ktorom je reč. Za druhé je to Rada Európskej únie. To je orgán, v ktorom sa stretávajú ministri zo všetkých krajín, podľa svojich rezortov. Dôležité sú to dve veci: za prvé, o znení návrhu sa diskutuje v obodvoch orgánoch. K návrhu Komisie môže v jednotlivých čítaniach legislatívneho procesu predkladať svoje pozmeňujúce návrhy jak Európsky parlament, tak Rada EÚ. Postup je obyčajne ten, že Rada EÚ zhodnotí návrh Komsie, prípadne ho pozmení a odovzdá ho Parlamentu. Ten o návrhu Rady EÚ diskutuje, opäť ho môže pozmeniť, a svoje znenie potom vracia naspať Rade EÚ. Tento proces sa môže zopakovať neikoľkokrát, a preto sa aj zdá, že riešenie tak dlho neprichádza. Druhá dôležitá vec je, že,obidve inštitúcie musia kladne hlasovať za prijatie konečného návrhu. Logicky, tento návrh musí byť totožný.

  Európska komisia teda predložila istý návrh. Už v máji tohoto roku predstavila návrh migračnej politiky. Ten hovoril viac menej o nutnosti zaviesť mechanizmus, ktorým by sa mohlo pomôcť najmä Taliansku a Grécku v ich úsilí utečencov zachytiť, evidovať a nakladať s nimi v rámci európskych pravidiel. Jednotlivé orgány (teda Rada EÚ a Parlament) navrhovali svoje úpravy. V stredu sa malo hlasovať o konečnom znení od Európskeho parlamentu, ktoré má byť predložené Rade EU k „spoluschváleniu“, keďže je potrebný súhlas oboch inštitúcií.

  Konečne sa dostávame k meritu veci. V pôvodnom návrhu, ktorý Parlament i Rada EÚ dostali od Komisie sa otázka prerozdeľovacieho mechanizmu objavila. Nehovorí však doslovne o kvótach, posúďte sami: „Návrh bude zahŕňať dočasný distribučný systém pre osoby, ktoré jednoznačne potrebujú medzinárodnú ochranu, aby sa zabezpečil spravodlivý a vyvážený príspevok všetkých členských štátov. Prijímajúci členský štát bude zodpovedný za preskúmanie žiadosti v súlade s platnými pravidlami a zárukami“. Podobne sa toto slovo nevyskytlo ani v predkladanom okomentovanom a pozmeňenom návrhu Rady EÚ, ktorá ho predložila Parlamentu k diskusii. Tá totiž navrhovala, že na riešenie kapacitnej krízy evidovať a vybavovať žiadosti o azyl v Taliansku a Grécku ostatné štáty „uvedú počet žiadateľov, ktorí môžu byť relokovaní na ich územie okamžite“. Môžeme tvrdiť, že sa jedná o dobrovoľný prístup, o ktorom rád hovorí premiér Fico (napr. HNonline, .týždeň). Až Európsky parlament zakomponoval frázu „záväzné kvóty“ do svojho návrhu. Ani tam však znenie nie je úplne čiernobiele. Pozmeňujúci návrh totiž hovorí, že „[č]lenské štáty by sa mali dohodnúť na záväzných kvótach na rozdeľovanie týchto osôb.“.

  Preto ak poslankyňa Flašíkova Beňová tvrdila, že poslanci Smeru za kvóty nezahlasovali, z istého pohľadu s ňou môžeme súhlasiť. Prijatý návrh totiž hovorí len o tom, že členské štáty by sa mali na kvótach dohodnúť. Ak poslankyňa Flašíková Beňová premýšľa v takýchto jemných nuansách, jej tvrdenie môžeme v určitom zmysle prijať.

  Zároveň však musíme uvažovať v širších súvislostiach. Parlament svojím hlasovaním vyjadril stanovisko, že kvóty by mali existovať. Vyslal tak správu, že k ich zavedeniu existuje zo strany Parlamentu politická vôľa, a preto nebude stáť v ceste. Z tejto strany má pravdu poslanec NRSR Lipšic, ak tvrdí, že poslanci Smeru za kvóty zahlasovali.

  Pozrime sa však ešte, kto teda ako hlasoval. O jednotlivých pozmeňovacích návrhoch k celému návrhu sa hlasovalo osobitne. O pozmeňujúcom návrhu, ktorý spomína kvóty, tak ako píšem vyššie, hlasovali poslanci Smeru nasledovne: poslankyňa Smolková a poslanec Maňka hlasovali proti tomuto pozmeňujúcemu návrhu. Poslankyňa Flašíková Beňová a poslanec Zala sa zdržali.

  Ak poslankyňa Flašíková Beňová tvrdí, že poslanci Smeru za kvóty nehlasovali, a odkazuje sa pritom na hlasovanie o tomto pozmeňujúcom návrhu, tak sa nazdávam, že sa nejedná o jemné nuansy, ale o cynizmus a demagógiu. Tvrdím tak preto, lebo hlasovanie o tomto konkrétnom pozmeňovacom návrhu malo iba rozhodnúť, či sa tento bod dostane do konečného znenia návrhu Parlamentu. Keďže väčšina ostatných členov Európskeho parlamentu tento pozmeňujúci návrh podporila, dostal sa i do konečného znenia. Do hlavy poslankyne Flašíkovej Beňovej však nevidím, preto neviem fakticky rozlíšiť, či sa z jej strany jedná o jemné nuansy alebo o demagógiu. Čitateľa a voliča nechávam použiť vlastný rozum.

  O konečnom znení spomínaného návrhu Parlamentu, ktorý obsahoval i citovanú stať o povinných kvótach, sa hlasovalo na záver. Za celý návrh Parlamentu hlasovala poslankyňa Flašíková Beňová a poslanci Maňka a Zala. Poslankyňa Smolková sa zdržala.

  Definitívna odpoveď teda znie, že v prvom spomínanom hlasovaní v stredu 9. septembra zahlasovali traja zo štyroch poslancov Európskeho parlamentu za stranu Smer za prijatie „[l]egislatívne[ho] uzneseni[a] Európskeho parlamentu“. To hovorí, okrem iného, že by sa členské štáty „mali dohodnúť na záväzných kvótach na rozdeľovanie“ utečencov.
  Druhé hlasovanie

  Poslanec Lipšic tvrdil, že aj vo štvrtok poslanci Smeru hlasovali za zavedenie kvót. Opäť sa pokúsme pozrieť o niečo hlbšie do tohto problému.

  Vo štvrtok sa v Parlamente hlasovalo o uznesení. Uznesenie nemá záväzný charakter, malo by skôr slúžiť na vyjadrenie zámeru konať v nejakej oblasti. Parlament môže prijať takéto nezáväzné uznesenie bez konzultácie s ostatnými orgánmi, ako sú Komisia či Rada EÚ, ktoré spomínam vyššie.

  Uznesenie však ukazuje pozíciu parlamentu, a preto môže mať vplyv na ďalšie smerovanie určitej politiky, najmä preto, lebo jeho prijatie ukazuje vôľu Parlamentu činiť nejaké konkrétne kroky.

  Pozrime sa teda na samotný text tohoto uznesenia. Je nutné povedať, že fráza „záväzné kvóty“ v texte chýba. Parlament sa mimo iné uzniesol na nasledovných veciach: Európsky parlament „víta iniciatívy Komisie o premiestňovaní a presídľovaní, […] podporuje oznámenie zo strany Komisie [o] mechanizm[e] trvalého premiestnenia“. Ďalej „Európsky parlament dôrazne podporuje záväzný mechanizmus premiestňovania [a] záväzný systém rozdelenia žiadateľov o azyl medzi 28 členských štátov, pričom sa použije spravodlivý, povinný rozdeľovací kľúč zohľadňujúci perspektívu integrácie a potreby a osobitné okolnosti samotných žiadateľov o azyl“.

  Ak by sa poslankyňa Flašíková Beňová odvolávala len na tento text, tak sa s ňou z určitého pohľadu opäť dá súhlasiť. Fakticky sa totiž o kvótach opäť nehlasovalo. Záleží však na tom, ako si vyložíme frázy ako „mechanizmus trvalého premiestnenia“, či „povinný rozdeľovací kľúč“. Interpretáciu znova nechávam na čitateľovi a voličovi.

  Opätovne však dodávam,, že signál, ktorý Európsky parlament vyslal, sa javí ako ústretový ku kvótam. Ak preto poslanec NRSR Lipšic tvrdí, že za kvóty poslanci Smeru hlasovali aj vo štvrtok, nemôžeme mu veľa vyčítať.

  Pre úplnosť sa pozrime ako sa vlastne hlasovalo. Výsledok je rovnaký ako v stredu, pretože poslankyňa Flašíková-Beňová a poslanci Maňka a Zala uznesenie podporili, zatiaľ čo poslankyňa Smolková sa zdržala.
  Zhrnutie a záver

  Zhrnutie teda je, že traja zo štyroch poslancov Smeru skutočne podporili tendenciu Európskej únie zaviesť povinné kvóty na prerozdeľovanie utečencov z najviac zasiahnutých krajín. Ak poslankyňa Flašíková Beňová obviňuje poslanca NRSR Lipšica z klamania (Aktuality.sk), z hľadiska korektnosti by mala uviesť, za čo teda poslanci za Smer hlasovali, ak nie za kvóty. To, že traja zo štyroch podporili návrhy je totiž neodškriepiteľné.

  Ak by poslanci Smeru chceli s čistým svedomím tvrdiť, že za kvóty nehlasovali, mohli sa zachovať ako ich socialistický kolega Jan Keller, zvolený za českých sociálnych demokratov (ČSSD). Ten totiž skutočne hlasoval vo všetkých spomenutých hlasovaniach proti návrhom, Môže tak bez výčitiek tvrdiť, že za kvóty nehlasoval, a nikto mu to nemôže odoprieť.

  Na Slovensku je utečenejcká kríza údajne témou č. 1. Ako uvedomelý občan Európskej únie som si v dnešnej informačnej dobe našiel čas stráviť niekoľko minút analýzou toho, čo sa vlastne stalo. Veď Európska únia je aj naša, slovenská, a Slovenčina je úradným jazykom. Všetky zdroje, na ktoré som sa odkazoval sú preto dostupné aj pre každého, kto vie po slovensky.

  Iste, väčšina súčasnej dospelej populácie chodila do školy ešte v čase, keď sa o Európskej únii snáď ani neuvažovalo, a preto o nej majú len chabé vedomosti. Avšak legislatívny proces je na európskych stránkach dohľadateľný, a dá sa preto vždy overiť, čo jednotliví politici tvrdia. Ak by bol tento blog zjednodušenou cestou pre tých, ktorí by mali problém si tieto veci dohľadať osobne, budem rád ak túto funkciu splní.

  http://maroscunik.blog.sme.sk/c/387347/kto-hovori-pravdu-benova-ci-lipsic.html?ref=tit

 • Ze mu do ty huby hrom neuhodi! Druha svetova valka neni zapomenuta a oni dnes budou moralizovat??? At si vsechny ty svine fasisticky vezmou muslimy k sobe domu, kdyz je tak vitaji, a necpou je lidem, kteri je nechtějí!!!

 • Pingback: Председник Евро

 • doufám že je odmítnou a vrátíme němcům druhou světovou spojíme se s maďary,slováky,poláky rusy a bude po prdeli celýho německa a eu nato a dalších cipovin co vymysleli ty dutý hlavy nenažraný ;-)myslím že se k nám přidájí řekové,francouzi,italové a nakonec němci půjdou jen s amíkama 🙂 takový hovna pustit s tlamy už aby se našel někdo kdo to rozpoutá

 • Ja by som to tu nedaval je vela odstrelovacov vo svete.Bal by som sa nieco take napisat

 • Pan Schulz zminuje nejaky cil jehoz chteji politicke „elity“ spolecne dosahnout .Mel by nam ten cil nejak konkretne pojmenovat.Mozna je tim cilem ziskana vychodoevropska uzemi osidlit nejakymi nepremyslivymi lidmi bez vlastniho usudku kteri by tyto jemu podobne „elity“ na slovo poslouchali a demokraticky donekonecna volili.

 • Typickí Nemci, niečo si vezmu do hlavy aj za cenusebadeštrukcie….

 • Nebudte zli Nech si nastahuje 10 rodin imigrantou domov asi na to ma vsak oni mu povedia co chcu na obed a potom na veceru .Skratka bereme vsetko.Nic proti nim chteji pomoct ok.Na co si stezujou spatny podminky?co chteji ty krovaci utekli udajne pred valkou a zabijeni sorry mne to pripade jako nasi romove diskriminace ne to jsem prehnal ale prijde to k tomu za cas.Vidime spravy ze by TvNova lhala? Ne jenom Nova vsechny televize.Kde jsme?Chci pomoct ano ale vodsad po sad.aZe se zvysi kriminalita nevadi!Ne maji praci cesi nevadi dame imigrantom budou pracovat?Nevime
  Stat jim zaplati co to kecam lidi jim zaplatipoctivou praci za spoustu let odpracovanejch a jejich duchod ha ha Splnime kvoty EU nas pochvali Nepijeme Rum?Pijeme Tuzemak!kam to spejeme.EU?Sovetsky svaz?zakazy zakazy zakazy.Kde je Ceska hrdost?Pan Shulcz se poradil z Hitlerem?

 • pridavam info ako hlasovali slovensku europoslanci v septembrovom hlasovani
  Boli jasne PROTI kvotam!

  http://www.sme.sk/c/7998962/slovenski-europoslanci-hlasovali-proti-narodnym-kvotam.html?

 • Miloslav Adamec

  U nás v ČR to do zpráv raději nedali, asi jim to někdo zakázal.

 • Marek Chaloupka

  Musím se fakt smát. Jaký jsem byl idiot, když jsem si myslel, že EU bude něco jako USA, kde jsou si všichni národové v unii rovni a kde zvítězí rozum nad pokryteckým politizováním a kapsou umaštěnou od PETRODOLARU!!!!

 • Pre pro-Európa veď toto tie fašistické štáty sa do nas aj pustia a budeme prvá línia takze vieš kde pôjdeme ? Do Európi uz nie akurát do hnoja pohnojil našu krásnu zem! A ked nam nepomôže rusko holokaust od Čiech po po Rusko je istý! Sa zobuď

 • Ja sa len čudujem predstavením Nemecka, že ešte na výrok p.Schulza nereagovali a nestiahli ho domov.?. Však to je očividné propagovanie nacizmu! ! To je správne zo strany Nemecka podporovať vznik 3.svetovej vojny? Čo k tomu chýba? Len taký ľudia ako p.Schulza!.

 • Pan Schulz neserte strednú Európu vy ste sám a nevyhrazajte sa Nám, vy ste sám a nie celé Nemecko a nie je r.1938, tak pozor! .

 • Jan Moravský

  Okamžitě vystoupit z EU !!!

 • Martin Schulz sa len prihlasil k nemeckej tradicii. Ved uz historia nas naucila, ze ak vznikla neaka velka vojna tak ju vzdy vyvolali germani, prusi, nemci. Akokolvek sa nazvu stale je to ten isty narod…

 • Postaviť pred múr, zaviazať oči a ostatne si domyslite.. To co už je za debila keď toto povie..?

 • Vy ste vsetci sprosti, obmezeni, retardovani, nacionalisticki hlupaci. Ked sa vratime k nacionalizmu, tak mas na vsetkch stranach od Slovenska nepriatela a ti sprosti slovaci v pocte 5 milionov s ich jednoduchymi mozgami by nevdrzali ani 10 minut keby sa do nich pustili nemci, rusi, amerika, dokonca aj poliaci a madari by tych jednoduchych slovakov rozbili. Radsej si klaknite na kolena a chodte bozkat panovi Schulzovi zadok ze si mozes doma v klude a mieri sediet. V Europe mas okolo seba samych priatelov, ludia sa navzajom podporuju, to je spravny smer, mas vsetky moznosti otvorene. Iba ked mas sprostu hlavu na krku, tak sa necudujem ze sa ti europa nepaci, lebo ziadne z tych moznosti nevies vyuzit. Tak radsej budte ticho a nerozsiruje tie vase retardovane hluposti do sveta.

  • Od svetoobčianskej nuly so sluhovským komplexom, ktorá si nedovidí na špičku nosa možno práve preto, že ho má pichnutý v Schulzovej zadnici, to beriem ako pochvalu. Nacionalizmus znamená vojnu iba v tvojej hlúpej hlave a samozrejme v Schulzovej. Práve takí ako ty – užitoční idioti, sú tragédiou dnešnej doby a stoja za doteraz nepoznanou totalitou v ktorej nás prevalcujú hordy asociálov z krajín tretieho sveta. Že Schulzova ideológia zlikviduje výnimočnosť a rozmanitosť európskych národov vám už nevadí, hoci práve tým sa radi oháňate pri šírení svojich multi-kulti bludov. Vraj nás rozmanitosť primitívnych kmeňov obohatí. Možno tak kriminalitou a ďalšími sociálnopatologickými javmi.
   Pozri sa na predmestia veľkých nemeckých a francúzskych miest, ako sa títo „priatelia“ z krajín tretieho sveta správajú ku svojmu hostiteľovi ty blbec. Vytiahni už tú hlavu zo Schulzovho zadku skôr, než sa to začne diať aj u nás.

   • NO mIROSLAV ALE SI MU TO DOBRE POVEDAL,SAMA BY SOM TO LEPSIE NEPODALA…jE TO VELKA TRAGEDIA,ZE PO TOMTO VSETKO SU ESTE STALE IDIOTI KTORY SI VLASTNE SERU DO VLASTNEHO HNIEZDA…tRAGEDIA TRAGEDIA..nAOZAJ LUDIA VOBEC NEVEDIA,S KYM MAME DOCINENIA A KTO TITO LUDIA SU…JEDNO Z VELA ARABSKYCH PRISLOVI HOVORI CITUJEM:……Ruku ktoru nemozes potriast,musis odseknut…

  • Zkurveny, zajebany, prašivy islamský slouho! Zasloužil bys rozkopat xicht, za ty uražky zmrde jeden!!!

  • mas pravdu :D

   pro-europa ty si dobre vymeteny tupec 😀 takych ako si ty nasa krajina potrebuje 😉 co keby si sa zbalil a siel olizovat tu sulcovu rit sam? 😉 zabavis sa a nam das pokoj s takymito stupidnymi recami 🙂 mozno ti aj prdne do ksichtu…to si nenechaj ujst…

  • Ty čo toto hovoriš o Slovakoch si idiot a
   sam tomu nevariš a nerozumieš a Slovakom nešahaš ani po členky aj s tym Schujcom nemeckym….

  • Pro-Europa, ty to mas v hlave pekne vygumovane

  • vy asi ani nevíte co to slovo nacionalismus znamená ne nevíte podle vaše příspěvku určitě nevíte hádám že vám je tak 15 let víc ne ale IQ no to nemáte

  • ty si bol riadne na mol ked si tuto **** pisal… ty si mu vlez cely do *** a tam čuš

 • Hlupák hlúpy, jeho by som postavil pred samopaly, by sa pošťal a posral od strachu a on sa ide vyhrážať vojenskou silou? To nemôže byť normálny človek, len prachsprostý idiot.

 • Čo by ste čakali od Nemca ???

  • žiadne prekvapenie…už 2 krát nemecký fašisti rozdrbali Európu a teraz to robia 3x…a sprostý národ sa len nečinne na to prizerá a nekoná….lebo polícia, armáda silové zložky….už 3x to verejnosť dovolí lebo má v gatiach. Už 3x dovolí verejnosť rozdrbať a vyvolať vojnu pre strach obyvateľstva. Už 3x dovolíme potomkom fašistov rozdrbať Európu a vyvolať vojnu migrantmi z Afriky a blízkeho východu a to navždy, asi to tak má byť.

 • Staci podat trestne oznamenie za vyhrazanie…. no a staci…… :)))) holohlavec ma plno reci a v gatiach prazdno aj tak 🙂

 • Pavlik Morozov

  Multikulturalizmus je hypotéza, ktorá bol falzifikovaná teoreticky a prakticky na celom svete.

  Ak sa stretnú dve komunity, ktoré
  1. Majú diametrálne odlišné základy morálky/hodnoty;
  2. Ak jedna komunita má pocit, že jej morálka je nadradená tej druhej (bez problémov odcitujem miesta v Koráne, ktoré to dokazujú);
  3. Ak medzi komunitami je okrem odlišnej morálky rečová a kultúrna bariéra;
  4. Ak jedna z komunít nemá principiálne snahu zmeniť svoje postoje, je minoritná a spolieha sa na solidaritu komunity s „podradnou“ morálkou;

  tak výsledkom, je nevyhnutne postupne sociálne vylúčenie minority, rast nenávisti, rozklad morálky v oboch komunitách zo zákonitého rastu extrémizmu na oboch stranách a reakcií verejnosti na ich extrémne prejavy.
  Ochotne poskytnem príklady z celého sveta, ktoré potvrdzujú uvedené myšlienky ako aj odbornú literatúru na túto tému.

  Som za okamžitú humanitárnu pomoc, ale som proti kvótam, poskytovaniu občianstva a vytváraniu satelitných osád so sociálne neadaptovateľnými obyvateľmi – imigrantmi.

 • Strasny chuj ten Schultz. 😀 Tam sa hybaj odfotit s uteceneckym dievcatkom. To je teraz velmi trendy.

 • Bratři Slováci, zdraví Vás bratr z Moravy. U nás nejde takhle volně vkládat příspěvky. Tuto možnost mají jen ti, kteří jsou vybráni po zaslání registračního formuláře. Pokud nechválí imigranty, jsou jejich příspěvky mazány a navíc hrozí trestní stíhání. Dokonce je cenzurován i Váš Robert Fico. Snad Vás díky němu čeká lepší osud než nás. Držím Vám palce.

 • A co dělají proti takové hnědé nehoráznosti naši europoslanci?

 • Europska unia je posrata diktatorska sracka ktora ti bude diktovat co mas a co nemas a nasilu nam chcu natlacit migrantov ked chcu ist do zapadnych krajin eu.

 • Co to jako má znamenat.25let po S. revoluci a na místo Ivana nám bude vyhrožovat tohle čuně,
  váš problém, že máte nízkou porodnost. Nejsem proti pomoci potřebným,ale at někdo vysvětlí proč tyto
  uprchlíky nepřijímají bohaté státy arabské ligy?? Katar radši bude pořádat MS ve fotbale.
  Jděte do pr…. s celou vaši politikou

 • Poctivy ludia v eu ktory dru za malo budu ohrozeny na ukor neprisposobivym individuam ktory v zivote nic pre tento svet a uniu nepriniesli a nevyprodukovali .my platime dane a z nich su politici plateny aj eu a na nas chce hrubu silu pouzit ,tak to je na prasky nevh sa da do kazajky neni to normalne

 • je to jednoduché nespolupracuje bude eliminován jako nepřítel EU

 • Takže: Právě si mi vyhrožoval, tedy si mě donutil bát o svůj život a svou suverenitu, mám právo se tím pádem zmrde jeden odporný! Každý přívrženec EU je odteď můj nepřítel a potencionální agresor. Zahnal si psa do kouta a ten tě právě kousne!!!

 • konečne sa ukazuje pravá tvár EÚ. EÚ nie je žiadna Európska únia. EÚ je zväz. Zväz socialistických republík, riadený normalizátormi z Bruselskej slonovinovej veže, ktorí sú v nej buď odtrhnutý od reality, alebo škodia európskym národom úmyselne. Obe možnosti sú zlé. Jedinou možnosťou zdá sa je tento zväz opustiť, kým nenapácha ďalšie obrovské škody, s nezvratnými následkami.

 • Já bych to Kampf přeložil jako džihád 🙂
  On možná myslel jen politický boj, boj na úrovni EU, kdy nám budou házet klacky pod nohy, pérovat nás při čerpání dotací na detailech, které ostatním procházejí.
  Ultranacionalisti – to je stejná nálepka jako fašisté v Rusku. Prostě dostaneš nálepku a budeš odstřelen.

  Vystoupení z EU je jediné řešení. V tomto roce se EU odhalila v celé své nahotě – začalo to Řeckem a pošlapáním jeho demokracie, bude to pokračovat exportem německých problémů s přistěhovalci do okolních zemí.
  Závoj humanity a solidarity byl dávno odhozen.

  Naše elity nás zradí jako vždy (realismu nad vůli národa) – stačí se podívat na výsledky hlasování v europarlamentu o kvótách, to byl jen pokusný balónek.

 • Ja som si myslel, že najväčším fašistom v Európe v XXI.storočí je pán Porošenko, ale ako sa zdá, on nesiaha Schulzovi ani po členok. Tak oni na nás pôjdu so zbraňami! Je čas vyzbrojiť sa, veď sa hádam nenecháme podrezať ako ovce. A to všetko pre bandu imigrantov. Pred chvíľou som pozeral príspevok, v ktorom ukazovali, ako asi colníci našli v lodnom kontajneri kompletnú výzbroj pre pešiaka – karabíny, náboje, granáty a podobne a to všetko označené ako humanitárna pomoc pre moslimských utečencov v Grécku. Po tomto náleze a po vyjadrení sa pána Schulza už hádam nikto nepochybuje, že celý ten nápor vraj-utečencov je len spôsob, ako zamaskovať príchod vojakov Islamského štátu do EU. Sú tu a sú vyzbrojení. Teraz je potrebné rovnomerne ich rozdeliť do členských štátov EU. Bravó pán Schulz, pán Juncker a ostatní! Čo nedokázali USA cez Ukrajinu, to chcú dokázať cez EU. Vyvolať za každú cenu vojnu. Ale v takom prípade bude potrebné ako prvé obete registrovať práve menovaných pánov.

 • ty vole to je psycho 🙂

 • Berluskony Szultza navrhol doroly Kapa v novom Talianskom filme z koncentráku: https://www.youtube.com/watch?v=21rYzOCCIVM

 • At shori v pekle ujebanec…. ne oni ale my normalni lidi to pak potkavame na ulici… a trpime jejich bordel znasilnovani atd.

 • Nemecko očakáva cez víkend 40000 nových utečencov teraz to bolo v nemeckých správach takže pánovi Schulzovi do pondelka spadne hrebienok.Už sa začínajú sami hádať v koalícii lebo už aj optimisti pochopili že majú problém jedine lejdy Merkelova sa ešte neprebrala zo sna.Páčil sa mi prístup Maďarského veľvyslanca kde naživo mu redaktor kládol veľmi nepríjemné otázky a dokázal veľmi diplomaticky odpovedať. Už uvažujú že začnú prenajímať domy od civilov aby do nich ubytovali utečencov lebo ako redaktor na konci povedal zima sa blíži a staň sa ťažko vykuruje 😉

  • Bohužiaľ, je to tak. Problémom je tiež, že Nemecko horí. Kapacity sa míňajú ďaleko rýchlejšie aj kvôli tomu, že sa prudko zvýšil počet požiarov v objektoch určených na ubytovanie – len sa to v novinách neobjavuje. Štát prikročil ku konfiškácii prázdnych súkromných objektov, ale ako vidno, ani to nestačí

 • Nevyhrozuj. Já mám pro strach uděláno a mam kolem sebe dost dobrých vojáků partyzánů, kteří si vždycky dělali co chtěj a budou.
  Nezajímá Mé EU ani policie kteří jde na příkaz proti svým lidem.
  Jestli Te potkám kdekoli…

  • Přesně taky mám doma něco s čím se dá bránit několik stovek metrú a vůbec nebudu čekat až mi budou bouchat na vrata nebo polezou na pozemek .Normálně je zlikviduju a zakopu do země ! Zasrani zasraný !

 • Bozaj ma v riť milý šulc.

 • Nech vseci idú do nemecka.Kancelárka sa poteší Nech si ich všetkých adoptuje.Je to plánovaný útok na Eu.Čo ste vseci slepí????

  • To je už vrchol.Bruselská sebranka sa vyhráža. Toto si ani komouši nedovolili. Čím skôr zmizneme s tejto neofašistickej organizacie, tým viac detí sa nám narodí. Veď EU je projektom potomkov fašistov tak niet sa čo čudovať

  • Macrona, Merkel atď…treba čo najskôr občiansky odsúdiť a popraviť za všeobecné ohrozenie. Lebo nikto za nás to nespraví. V politike je to samí satanista, fašista a vlastizrádca.

 • https://www.facebook.com/juraj.polacek.39/posts/516748948482073 Aké „prekvapujúce“. Mimochodom spýtajte sa tých, čo vítajú utečencov, či budú platiť náklady na každého jedného nezamestnateľného analfabeta osobne

 • Keď niekto uteká pred vojnou a zabíjaním,je mu jedno kam pôjde, či do Nemecka, Poľska, alebo Slovenska, hlavne že zachráni seba a svojich blízkych. Ale všetci „emigranti“ chcú do Nemecka…zvláštne.

 • Však dobre, prijmime utečencov. Len žiadne reťaze, ploty a oni do toho Nemecka ujdú. Nebudeme im predsa v tom brániť. Sami si vyberú, kde chcú žiť.

 • Dakujem ze ste preklad opravili. Opravim sa aj teda, ste lepsi ako topky 🙂

  Kazdopadne dzubem preto, ze mi vadi, ked alternativa robi tie iste chyby, ktore kritizuje na mainstreame.

 • a uz su sudruhovia v rakusku v 3.14ci

  http://www.krone.at/Oesterreich/Menscheninvasion_ueberfordert_Nickelsdorf_restlos-Buergermeister_warnt-Story-471599

  koniec som zvedavy kolko miestneho obyvatelstva to odnese a ci pridu aj do petrzky trosku to tam multikulturnit!

 • Dobre, stop-fake. Neviem nemecky, takže sa nepokúšam hladat a cítať to vyjadrenie. Len rodení Nemci a výborní znalci nemeckého jazyka môžu rozlíšiť rozdiel v tých dvoch výrazoch. Ale v každom prípade tu je silný argument Gibsonx Gibi. Teda, ak neuposlúchnu tie štyri štáty a možno aj Pobaltie výzvy, či čo to vlastne je toho Schultza, čo môže následovať? Zastavenie dotácií, to už aj bolo v Bruseli na programe. Dobre, nebudeme čerpať! Načo potom prispievať? Ak aj to prežijeme, uspokojí sa ten Schultz s tým stavom revolty? 50% že nie. Ak nie, aké silové prostriedky použije ďalej? Širšie hospodárske sankcie, vylúčenie z EÚ, armádu poslušnej krajiny. Vo svojej už skončenej aktívnej ekonomickej činnosti som vždy, pre úspech akcie musel uvažovať kroky dopredu a ich následky. Tak aj teraz, chcem úplne akceptovať vaše námietky aj vysvetlenie toho čo povedal ten človek. Zdôrazňujem, čo povedal, nie, čo tým chcel povedať. Takže moje obavy, že chcel povedať to, čo ste označil za fake sa nepodarilo rozptýliť. Ale to môžu udalosti v ďalších mesiacoch. Rozptýliť alebo aj potvrdiť. Ďakujem za porozumenie!

  • no ale ja bych si tipol, že zastavenie dotácií je kua tvrdým trestom pre nenažraných politikov a ich okolie….. aj na rómov dostávame aj na kanalizácie dedín aj na predražené ihriská … na bárs čo.. a dostaneme aj na utečencov….
   a čo sa týka tej sily – hádam si tu niekto nemyslí, že tá sila bude vojenská.. Európa má absolútne neschopnú armádu, preto si necháva brnkať po nose alebo ustupuje pred USA….inak Západná europa má priemer 1,3 dieťaťa na rodinu. proste vymierame …. za 30 rokov bude 35 pracujúcich živit 65 dôchodcov.

 • Blbec sa ukázal v plnej paráde, pedofil

 • ten článek i překlad je hovadina. On vyhlási boj ultranacionalistům

 • PRAVIDLA POSTUPNEHO ROZPADU SVETOVYCH CIVILIZACII OD NAJSTARSICH CASOV
  Zmapoval americky sociolog a vedec ruskeho pôvodu P. Sorokin v horizonte stáročí s pomalym tempom zavažných nasledkov. Analyzoval kulturnu dynamiku (zmenu) spolocnosti z hladiska hodnotoveho- t.j. umeleckeho, vedeckeho, politickeho, mravneho, kulturneho).

  Prečo zanikli velke civilizacie ? :
  Vedeli to uz stari Rimania, ze kultivácia sexualnej sily hrala vzdy velku ulohu aj v kultoch a suvisela so vznikom, vzostupom a padom civilizacii. Nabozenstva sa preto snazili sexualitu kultivovat. Aky su ludia a jednotlivec, taka bude cela kultura a sudrznost vztahov v spolocnosti. Od Stareho Egypta to sleduju kronikari a rozni autori aj priamo z danej doby uz pred 4000 rokmi a zhoduju sa ze zasadny vplyv na to má : extremna sexualna anarchia u sirokych vrstiev obyvatelstva (promiskuita, perverzia, prejavy homosexuality).
  Podobne v Starom Ríme. Egypte, Číne a inde. Pokiaľ boli urcujuce ich vysoke moralne naroky na muzov, zeny a rodinu tak Rím rastol, silnel a dobyval cely svet. Ked sa skazili, prisli orgie, suboje, obzerstvo, necestnost vo vztahoch- bola to faza zaniku ked prisli o vsetko. Pri zaniku Ríma prestalo byt vsetko posvätné –aj manzelstvo a zaroven klesla porodnost.
  Sorokin hovori, ze civilizacie sa rozpadaju spolu s HODNOTAMI RODINY .
  Hovorí: „NIET ANI JEDNEHO PRIKLADU SPOLOCNOSTI, KTORA BY SI UDRZALA VYSOKU KULTURNU POZICIU POTOM, CO PRISNEJSIE NORMY NAHRADILA UVOLNENEJSIMI … !“ Sorokin pred 50 rokmi pisal – „a toto sa deje teraz“ !

  Je to ako presny matematicky vzorec z dejin: Ked kultury silneju je napr.v umeni vidiet cudnost vytvarneho vyjadrenia v zobrazeni ludskeho tela. Prechodom do eroticizmu, uvolnenej moralky a sexualizacie zaznamenavame.

  7 VEDECKY PRESKUMANYCH FAZ :

  1. MUZI PRESTANU VIEST RODINY K ZBOZNOSTI (t.j. nectia si hodnoty, blizkych ako osoby s ludskou dostojnostou)
  2. ZANEDBAJU ZENY A DETI PRE POLITICKO- MATERIALNE CIELE (kariera, svoje ciele)
  3. ZMENA SEXUALNEHO SPRAVANIA (muzi su rozpustili v sex.oblasti, napr. beru si zeny z inych kast, perverzita)
  4. ROLA A STATUS ZENY DOMA STRATIA HODNOTU (zanedbanie, podcenovanie zeny a jej ulohy, pocit menejcennosti u zeny, zostava v domacnosti a rodine ako spolocensky druhorada osoba, snazi sa o nasledovanie podobnych snah muz- majetok, sex volnost,hedonizmus, minimalizacia potomstva )
  5. SUTAZ A BOJ MEDZI MUZOM A ZENOU (rozvody, nemanzelske, opustene deti, militantny feminizmus, zmena tradicneho „rodinneho“ poslania zeny za sutazivy karierny rast a spolocensky status, bezohladne presadzovanie sa )
  6. STRACA SA LOJALITA SKUPIN V SPOLOCNOSTI A NASLEDUJE PYSNY INDIVIDUALIZMUS (nikto nikomu nie je verny, dochadza k strate trvalej sudrznosti, sebeckost, individualiznus, narod je oslabeny konfliktom, nik sa pre nic neobetuje- hoci celu kulturu vytvara fakt vzajomnej dohody a spoluprace na veciach, na niecom co je dolezitejsie ako moje sebectvo, lakomost- napr.zastat sa niekoho v ramci pravdy ci „zomriet za Spartu v boji“ ako v Grecku – smrt vztahov)
  7. NEVERA V BOHA , STRATA MORALNYCH PRINCIPOV A RODICOVSKEJ AUTORITY Dosledok : ZAVAZNE EKONOMICKE DOSLEDKY, REVOLUCNA ZMENA A STRATA SLOBODY (oslabenie vlady, ekonomicke konflikty, krach ekonomiky, zomieranie statu , VTRHNUTE BARBAROV (ako do Rima) ALEBO NASTUP KRUTEHO DIKTATORA !)

  ZDROJ: z archivu pravidelnej relacie „Ariadnina nit““ na http://www.slobodnyvysielac.sk
  • 03.01.2014 | prevziať | vypočuť
  téma: Sexuálna výchova, hosť: RNDr.Emil Páleš CSc – vedec, predstaviteľ sofiológie, moderuje: Boris Koroni

 • tento kokotko nema ani maturu

  Schulz, der kein Studium, kein Abitur hat, fühlte sich anderen lange
  Zeit unterlegen. Heute, sagt er, sei das Gefühl der Minderwertigkeit dem
  Stolz gewichen, es auf eigenem Wege geschafft zu haben.

  http://www.spiegel.de/spiegel/print/d-91464848.html

  Martin Schulz musste als Schüler vom Gymnasium ohne Abitur abgehen, stattdessen empfahl ihn sein Direktor für eine Buchhändlerlehre. Weil Schulz so viel las, und weil er über das, was er las, gut sprechen konnte. 1982 gründete er sein eigenes Geschäft.

  https://www.freitag.de/autoren/christine-kaeppeler/der-europaeische-landbote

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Koniec srandy! Schulz pohrozil… použitím sily voči štátom, ktoré sa nepodradia “záujmu spoločnosti” vs. imigrantom.

 • Marcel Janovský

  Dúfam že ste nemali na mysli armády z bývalého socialistického bloku, tie sú v ďaka „spojencom“ zo západu a našim kolaborantom mŕtve.

 • degenerovaneho Schultza uz treba v periodikach zobrazovat ako vazne retardovaneho blbca.

  vie nam tetno degenerovany „ujo“ z Bruselu povedat, aku silu chce pouzit ?

  silu svojho ko***a ?

  ked Slovensko povie NIE, tak degene posle armadu EU, ktora neexistuje ?
  zautoci Americkou vlajkou ?!
  paradajkami ?

  …o Amikoch a NATO nech tento troll ani nepomysla.

 • Az nato ze tu klucovu vetu, ktoru ste zdoraznili, ste prelozili ZLE!

  Kampf nie je Krieg.

  Takze ziadne pouzitie vojny.

  A mam obavu, ze celu tu poslednu vetu ste prelozili zle, ale az natolko jeho nemcine nerozumiem. Ale strasiak je na svete. Juhu, alternativne media, cim sa lisite o topiek a idnes, ked ani vy neviete prekladat zahranicne spravy!

  • vojna či boj, nie je to aj jedno ? Aj vojna môže byť len ekonomická či informačná…každopádne Slovensko má s vyhrážajúcimi sa „skopčákmi“ skúsenosti už z prvého Slovenského štátu…ono vlastne čo pozitívne kedy „skopčáci“ lepšie povedané ich „elity“ priniesli do týchto končín…

  • Kampf použije buď debil nebo buran z dědiny, ale ne diplomat a už vůbec do do vlastních řad.

  • …bojujem perom, bojujem slovom,……bojujem nožom, alebo aj nukleárom….problém nieje v slove, ale v prostriedkoch boja,

  • Kampf je boj – takže čo chcel vlastne básnik povedať ? Že žiadne použitie vojny, iba použitie boja ? Zostaň radšej pri tých topkách.

  • No ked nerozumies, tak nekomentuj.

  • Nech je to ako chce, ale faktom zostáva, že Schutz používa vojenskú terminológiu. Kampf je boj. Toto má byť charakter EU? vyhrážať sa iným štátom vojenskou terminológiou? Nech si trhnú nohou, o chvíľu sú voľby a podľa toho sa zariadim.

 • Tímto si to EU podepsala definitivně!!!! Tedy pevně doufám…. snad opět budeme držet za jeden provaz….

 • jaroslavbartecek

  Tak kdo je vlastně radikalista?Podle mě ten co vidí řešení ve válečném konfliktu když mu dojdou racionální argumenty.Starci co si myslí že vědí úplně všechno a můžou rozhodovat o nás,bez nás o budoucnosti většiny?Referendum je ten správný nástroj podle kterého by se měli politici řídit. Vúle většiny národa bylo je a musí být tou hlavní sílou cesty k budoucnosti.Bohužel někteří politici si myslí ze obyčejní lidé jsou jen ovce co zabečí a dál se věnují pasení bez zájmu o věci příští.

 • Toto ma len utvrdzuje v názore, že jedinú stranu na Slovensku, ktorú má zmysel voliť je tá, ktorá má v programe vystúpenie z EU – kotlebova ĽS-NS.
  Bude to protestný hlas proti štandardnému politickému spektru – rakovine tejto krajiny a dekadentnej EU.

 • Schultz v sestřihu na videu neřekl nic víc, než že se mají i ostatní Evropské země podílet na odbavení uprchlíků a že je smutné, jak i v jednadvacátém století inklinuje spousta lidí k ultrapravici. Až budete příště překládat text z Německého jazyka, tak si prosím nevymýšlejte pasáže, které nikdo nevyslovill!!!

  • a co ta pasaz ohladom ,mit macht durchsetsen a tiez slovicko kampf?

  • Schulz nema ani maturu vie zevraj len oblbovat a tuto vetu domrvil tak ze clovek ani nevie ci on a ti jeho ludia budu alebo nebudu bojovat! Skratka musi vysvetlit co tym myslel. Ale je to jednoducho clovek co nikdy nic nerobil len mlel papulov ako nas birmovny a aj ten nieked povie nieco tak ze sa v tom ani diva svina nevyzna!

Pridaj komentár